En İyi Lethal Company Modları

Lethal Company oynanış rehberi

Steam üzerinden yayınlanmış olan korku ve hayatta kalma oyunu Lethal Company modları, Lethal Company nasıl mod kurulur ve en iyi Lethal Company modları ile ilgili bilmeniz gereken her şey.

24 Ekim 2023 tarihinde Steam’de yayınlanan ve Zeekerss tarafından geliştirilen Lethal Company kısa bir süre içerisinde binlerce oyuncuya ulaşmayı başardı. Korku ve hayatta kalma oyunu olan Lethal Company için çok kısa sürede oyuncular birbirinden farklı ve eğlenceli modlar yaptılar.

Arkadaşlarınızla birlikte hem eğlenip hem de korkmanızı sağlayan bu oyunun bir diğer artısı da modlanabilme açısından çok esnek olmasıdır. Bu modlar giyilebilecek yeni aksesuarlara ve kıyafetlere, yeni yaratıklara ve kural değişikliklerine kadar gidebiliyor. Bu içeriğimizde size yapılan en iyi Lethal Company modları listesini verdik!

Lethal Company Nasıl Mod İndirilir ve Kurulur?

Oyun deneyiminizi geliştirmek ve farklılaştırmak için oyuna ekleyeceğiniz modların tabii ki önce yüklenmesi gerekmekte. Bu modları kurarken oyunun halen erken erişimde olduğunu unutmayın, oyuna güncelleme geldikçe modlar da değişecektir.

Lethal Company için mod indirmenin birçok yolu var. Kullandığınız indirme yönteminin lobinin sahibinin kullandığı yöntem ile aynı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Peki, Lethal Company nasıl mod kurulur?

bepinex
BepInEx

Lethal Company nasıl mod kurulur sorumuzda izleyeceğimiz ilk yöntemlerden biri modları manuel yoldan indirmektir. Lethal Company modları için ilk indirmeniz gereken şey BepInEx denilen bir belgedir. İndirdikten sonra sıkıştırılmış zip dosyasını açmanız ve bunları Lethal Company belgenize yerleştirmelisiniz. “Assets” kısmında bilgisayarınız için en uygun belgeyi indirmeye dikkat edin.

Lethal Company belge navigasyonu
Lethal Company belge navigasyonu

Lethal Company belgenizi bulmanın en kolay yolu Steam kütüphanenize girerek oyuna sağ tıklamak ve “Properties,” yani “Özellikler” kısmını açmaktır. Daha sonra “Installed Files,” yani “Yüklü Dosyalar” kısmına basmak sizi “Göz At” seçeneğine yönlendirecektir.

Bu, sizi direkt Lethal Company belgenize yönlendirecektir. Açtığımız zip dosyasındaki içerikleri buraya bırakıyoruz, oyuna bir kere gir çık yaptıktan sonra takip edeceğiniz adımlar hangi modu yüklediğinize ve modun hangi sistemi istediğine göre değişiklik gösteriyor.

Lethal Company Modları Nereden İndirilir?

Lethal Company modları indirmeniz için en popüler site Thunderstore.io. İndirmek istediğiniz modun düzgünce çalışabilmesi için nelere gereksinim duyduğunu mod sayfasından kolayca görebilirsiniz.

Thunderstore.io uygulamasını internet sitesinden indirebilirsiniz. İndirdikten sonra arama kısmına “Lethal Company” yazıp tıkladıktan sonra uygulama sizi oyun için bir profil oluşturmaya yönlendiriyor.  Profil oluşturduktan sonra da uygulama size uygun modları sunuyor.

Mod Gereksinimleri
Mod Gereksinimleri

BepInExPack isimli dosyayı indirin, bu dosya bütün modlar için gereklidir. Bu dosyayı indirdikten sonra herhangi bir Lethal Company modunu zorluk yaşamadan oyununuza indirebilirsiniz. “Associated” kısmından modun başka hangi gereksinimleri olduğuna bakmanızda fayda var.

Thunderstore.io ile Lethal Company modları indiriyorsanız sağ üstte bulunan “modded” kısmına tıklayarak oyunu başlatmanız gerekiyor.

Lethal Company Modları

Oyun deneyiminizi farklılaştırmak, zorlaştırmak ve daha eğlenceli kılmak için indirebileceğiniz birçok Lethal Company modu bulunuyor. İşte Lethal Company’e indirebileceğiniz en iyi Lethal Company modları!

Daha Fazla Oyuncu Modu (More Company)

Lethal Company More Company Modu
Lethal Company More Company Modu

Lethal Company normalde en fazla 4 kişi ile oynanabilen bir oyun. Bu mod ile birlikte oynayabileceğiniz oyuncu sayısını artırabiliyorsunuz. 4 kişi yerine 8 kişiye kadar birlikte oynamanızı sağlayan bu mod, eğlencelinizi de ikiye katlayacaktır. More Company modu aynı zamanda takabileceğiniz yeni aksesuarlar oyuna ekliyor: Kedi kulakları, güneş gözlükleri ve şapkalar gibi.

Lethal Company Aksesuarlar
Aksesuarlar

More Company moduna benzeyen bir başka mod da “Bigger Lobby” modudur. 8 oyuncu yerine 40 oyuncuyu destekleyebilen bu mod, oyununuzun daha kaotik olmasını sağlayacaktır.

Skinwalkers Modu (Deri Değiştiren Modu)

Lethal Company Skinwalker
Skinwalker

En iyi Lethal Company modları arasında Skinwalkers modu kesinlikle sayılmalıdır. Bu mod oyun boyunca siz ve arkadaşlarınızın ses kayıtlarını alır ve en beklenmedik anlarda sanki arkadaşlarınız sizinle konuşuyormuş gibi bunları size tekrarlar.

Bu modda adı geçen skinwalker, bütün yaratıklar olabilir. Arkadaşlarınızın sesini duyduktan sonra onlara cevap verirseniz çevredeki başka yaratıkların da dikkatini çekebileceğinizden dikkatli olmanız şart.

Mimics Modu (Mimik Modu)

Lethal Company Mimic Kapı
Mimik Kapı

Lethal Company’de ölmek için birçok yol vardır, bu mod da bunlara bir tane daha ekliyor. Tıpkı Dungeons&Dragons evreninde kendilerini hazine sandıkları şeklinde gizleyip maceracıları kendine çeken bir mimik gibi, bu mimikler de kendilerini yangın çıkış kapıları olarak gizliyorlar.

Yanlış kapıyı açtığınız zaman mimik sizi yiyecektir. Peki gerçek yangın çıkış kapısını mimikten nasıl ayırt edebilirsiniz? Mimik olan yangın çıkışları üzerine geldiğiniz zaman “exit” yerine “die” ya da “feed” yazabiliyor; normal yangın çıkışlarına göre daha parlak ve daha farklı kırmızı tonlarına sahip bir ışık saçıyor olabiliyor.

Hangi kapının gerçek yangın çıkışı olduğunu bulmaya çalışmak ve yanlış bir tahminde bulunup ölmek, oyuna daha çok heyecan kattığı için bu mod en iyi Lethal Company modları arasında olmayı hak ediyor.

Brutal Company Plus Modu

“Normal” ve “insanity” dereceleri arasında oyun içi gerçekleşen olayların sıklığını rastgele dağıtan ve özelleştirebileceğiniz bir mod olan Brutal Company Plus, oyuna birçok şey ekler. Bunlar arasında toplayabileceğiniz eşyaların artması, zorluk sınırlaması olmadan her ayda her tür yaratığın çıkması, yaratık doğma sıklığının artması, ilerleme seviyesinin artması, kotanın başlangıç değerinin değişmesi ve yirmiden fazla benzersiz olay yaratması yer alır.

Başlangıç para miktarınızı da istediğiniz gibi değiştirmenize olanak tanıyan bu mod, eklediği zorlukların yanında size bir şans da vermektedir. Lethal Company modları arasında oyununuzu daha da zorlaştırmanıza yarayacak bu modu kesinlikle tercih etmelisiniz.

Reserved Flashlight Slot Modu

Lethal Company El Feneri
Yer Kaplayan El Feneri

Lethal Company modları arasında en temel olan modlardan birisi olan Reserved Flashlight Slot, el fenerinizin zaten dört tane olan eşya taşıma kapasitenizin birini doldurmasını önlüyor ve el feneriniz için yeni bir alan açıyor.

El feneriniz artık ekranın sağ tarafında beliriyor, F tuşuna basarak açıp kapatabiliyorsunuz ancak isterseniz tuşunu da değiştirme seçeneğine sahipsiniz.

Lethal Company Steam üzerinden yayınlandığı günden beri oyuncu kitlesini artırmaya hızla devam ediyor, hatta oyuncular oyundan daha fazla keyif alabilmek ve oyun deneyimlerini farklılaştırabilmek için birbirinden farklı modlar yapıyorlar. Lethal Company hakkında daha fazla içerik okumak isterseniz “Lethal Company Oynanış Rehberi” isimli içeriğimize bir göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler