Doğu Dizisi 2. Sezon İncelemesi

Doğu Dizisi 2. Sezon İncelemesi

Blu TV’de yayınlanan komedi dizisi Doğu 2. sezon incelemesinde; Doğu Demirkol’un komedyen olma hikayesini anlatan dizinin konusu, 2. sezon oyuncuları ve dizi yorumu ile fragmanına yer verdik.

Komedyen olma hayalini ne olursa olsun sürdürmeye devam eden Doğu ve arkadaşı Özgür’ün, Doğu Demirkol’un hayatından gerçek kesitleri barındıran komik hikayesi…

Doğu ünlü bir komedyen olma hayalini gerçekleştirebilecek mi? Doğu dizisinin BluTV platformunda 18 Nisan’ da yayınlanan 2. sezonunu sizler için değerlendirdik.

Doğu Dizisi 2. Sezon Konusu

Doğu dizisi, Ahlat Ağacı ve Ölümlü Dünya gibi filmlerden tanıdığımız ünlü komedyen Doğu Demirkol‘un hayatından izler taşıyan bir komedi dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Doğu, bilgisayar mühendisliği okuyan ve 7 senedir mezun olamayan bir gençtir.

Arkadaşları artık iş sahibi olmuşken, Doğu içindeki komedyen olma hevesinden hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Her girdiği ortamda absürt komedisini yapmaya çalışmaktadır.

Dizinin 2. sezonunda ise Doğu’yu bir zamanların çok izlenen yarışma programı olan Yetenek Sizsiniz Türkiye‘ye katılırken görüyoruz.

Doğu, komedyenlik kariyerine 3 hayır cevabıyla ve yuhalayan büyük bir seyirci kitlesiyle kötü bir başlangıç yapmıştır.

Artık neredeyse tüm Türkiye onu rezil olmuş bir komedyen olarak tanımaktadır. Bu durum Doğu’yu ister istemez kötü etkilemiş olsa gerek ki girdiği her ortamda bu konu açıldığında yüzü utançla doluyor.

Doğu Ve Özgür
Doğu Ve Özgür

Doğu, böyle büyük bir yarışma programında tüm seyirciye rezil olmasına rağmen hala daha stand-up yapacağı ve komedyenlik işini sürdüreceği bir sahne aramaktadır.

Doğu’nun hayalleri uğruna atıldığı macerada bir yandan ailesinin baskısıyla da karşı karşıyadır. Uzun zaman geçmesine rağmen hala okuldan mezun olamaması ve bir işte çalışmaması ailesi açısından hoş karşılanmamaktadır.

Fakat Doğu’nun en yakın arkadaşı Özgür, komedyenlik yolculuğunda kendisine çok destek olmaktadır. Kendisi her ne kadar absürt bir kişiliğe sahip olsa ve zaman zaman Doğu’ya sıkıntılar yaşatsa da onun komedyenlik yolculuğunda tek destekçisi konumundadır.

Doğu Dizisi 2. Sezon Oyuncuları

1. Doğu

Doğu Demirkol
Doğu Demirkol

Doğu Demirkol’u dizide bir nevi kendisini canlandırırken görüyoruz. Gerçek hayatta dışarıya yansıttığı karakteri ve komik mizacı dizide de net bir şekilde fark ediliyor.

Doğu dizisi zaten Doğu Demirkol’un komedyenlik yolculuğunu anlatan bir dizi olduğundan dolayı, gerçek hayatta nasıl bir karaktere sahipse dizide de bizlere onu yansıtıyor. Doğu Demirkol aynı zamanda dizinin yönetmenliğini ve senaristliğini de üstleniyor.

2. Özgür

Özgür (Evliya Aykan)
Özgür (Evliya Aykan)

Özgür karakterini, kendisini Çok Güzel Hareketle Bunlar 2 programından tanıdığımız Evliya Aykan canlandırıyor.

Dizide Özgür’ü gereksiz yerlerde anlamsızca konuşan, yer yer Doğu’nun canını sıkan fakat onu komedyenlik macerasında en çok destekleyen yakın arkadaşı olarak görüyoruz.

Özgür’ün bazı sahnelerde yaptığı absürt şakalar diziye ayrı bir komiklik kazandırmış. Bu yüzden Özgür karakterinin dizinin senaryosunda gerçekten güzel bir şekilde yazıldığı söylenebilir.

3. İbrahim

Özgür ve İbrahim
Özgür ve İbrahim

Doğu dizisinin 2. sezonuyla birlikte yeni gördüğümüz bir karakter olan İbrahim’i Keremcem canlandırıyor.

İbrahim’i Doğu’nun dayısı rolünde görüyoruz. İş adamı olmasından dolayı sahip olduğu ego yüzünden Doğu’nun doktor olan babasına biraz tepeden bakmaktadır. Doğu babasını dayısına karşı kışkırtmaktadır.

Doğu Dizisi 2. Sezon Yorumu

Doğu dizisinin ilk sezonunu izlediğimde çok sevmiştim. Dizi için belki de aşırı derecede komik diyemeyebiliriz. Bana göre diziyi asıl komik yapan şey dizideki oyunculuklar olmuş.

Dizideki karakterlerin tavırları ve konuşmaları biraz Gibi dizisini andırıyor. Bu haliyle her ne kadar çok fazla komik espriler olmasa da karakterlerin kendi aralarındaki diyalogların yapısı diziye asıl havasını veren şey olmuş. Bu durum dizinin 2. sezonunda da kendisini göstermeye devam etmiş gibi duruyor.

Özetle, çok fazla komik espriler yapılmadan da güldürebilen bir komedi yapımı olmasından dolayı dizinin 2. sezonunu da beğendimi söyleyebilirim.

Yukarıda bahsettiğim gibi, dizideki oyunculuklar şahsen bana Gibi dizisini çokça anımsattı. Bu yüzden Gibi veya Ölümlü Dünya gibi komedi yapımlarını seven biriyseniz Doğu dizisi tam da sizin beğenebileceğiniz bir dizi olabilir.

Eğer siz de Gibi dizisinin bir hayranıysanız sitemizde yayınlanan “Gibi 4. Sezon 1. Bölüm İncelemesi” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz!

Doğu Dizisi 2. Sezon Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler