Dead by Daylight En Güçlü 15 Katil Hex ve Perk Listesi

En popüler hayatta kalma ve korku oyunu Dead by Daylight’ın en güçlü katil avantajlarına yer veriyoruz! Hatta bununla da yetinmeyip totem hex yeteneklerine de değiniyoruz. Her biri tek tek açıklamalı en detaylı hex ve perk listesi.

DBD hayatta kalma ve korku oyununda perk ve hex avantajları oldukça önemlidir. Bu perklerin kullanımını bilmiyorsanız oyun stratejiniz hiçbir anlam ifade etmiyor demektir.

Özellikle katil rolündeyseniz 4 kurbana karşı oynadığınızda yeteneklerinizi akıllıca seçmelisiniz. Bu yeteneklere perk denir ve Dead by Daylight oyununda şu anda 213 Perk bulunuyor.

Dead by Daylight En Güçlü Katil Hex ve Perk Avantajları

Hangi avantajların daha kullanışlı olduğunu bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız listemizi inceleyebilirsiniz. Listemizde toplam 29 katilin özenle seçilmiş perk ve hex avantajları yer alıyor.

En güçlü 15 katilin en iyi yeteneklerini bulacağınız hex ve perkler, sıralı olarak Dead By Daylight en iyi 15 katil avantajları listemizde yer alıyor.

1. Corrupt Intervention

Corrupt Intervention
Corrupt Intervention

Corrupt Intervention, Adiris başka bir deyişle The Plaque adlı karaktere özgü bir katil avantajıdır. DBD oyununda oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bu perk oyunun başında kritik öneme sahip olan jeneratörlerden üçünü etkisiz kılarak kurbanların belirli bölgelere yoğunlaşmasını sağlıyor. Özellikle harita çok geniş bir alana dağılıyorsa katilin uzak kaldığı üç jeneratör oyun başında etkisizleştirilebilir.

Böylece oyun başında katilin kontrol etmesi gereken jeneratör sayısı önemli derecede azalacaktır.

Ayrıca etkisizleştirilen jeneratörlerin başında kurban olamayacağı için katil kurbanları aktif olan ve az sayıdaki jeneratörleri kontrol ederek bulabilir.

2. Deadlock

Deadlock
Deadlock

Pinhead” olarak da bilinen The Cenobite’in en önemli yeteneklerinden biri olan Deadlock bir jeneratör tamir edildiğinde, Varlık 30 saniye boyunca en fazla ilerleme gösteren jeneratörü bloke eder ve engellenen jeneratörün aurası Katil’e beyaz renkte görünür.

Deadlock oyun boyunca jeneratörlerde blokeye neden olur. Bu nedenle oldukça önemli ve katil için gerekli bir avantajdır.

3. No Way Out

No way out
No way out

DBD’nin en sinir bozucu katili The Trickster’ın benzersiz katil avantajı No way out çıkış kapılarına kurbanlar tarafından güç verildiği anda etkinleşir. Katil yüksek sesli bir uyarı alır ve her iki çıkış kapısının anahtarı bloke olur.

Böylece katil kurbanları yakalamak için çıkış kapılarına yönelir. 12 saniye boyunca bloke olan çıkış kapıları katile oldukça önemli bir avantaj kazandırmaktadır.

4. Scourge Hook: Pain Resonance

Scourge hook pain resonance
Scourge hook pain resonance

The Artist’in benzersiz perk avantajı Scourge Hook: Pain Resonance oyunun başlangıcında haritada yer alan rastgele 4 kancayı Scourge Hooks’a dönüştürür.

Bu kancalar katile beyaz renkte gösterilir. Kancaya asılan her kurban için en çok tamir edilen jeneratör kıvılcım çıkarır ve gelişimi % 9/ 12 / 15 oranında geriler.

5. Overcharge

Overcharge
Overcharge

Bir jeneratöre zarar verdiğinizde, onunla etkileşime giren bir sonraki kurbanın zor bir beceri kontrolü ile karşı karşıya kalmasına neden olur.

Overcharge The Doctor’ın öfkesiyle aşırı şarj olarak jeneratörü tamir etmeye çalışan kurban için oldukça sorun yaratır. Dolayısıyla kurban beceri noktasını başarıyla geçse bile ekstra ilerleme kazanamaz.

6. Pop Goes The Weasel

Pop Goes The Weasel
Pop Goes The Weasel

The Clown’a ait benzersiz bir katil perk yeteneği olan Pop Goes The Weasel, Varlık ile derin bir bağ kurar. Bir kurban kancaya asıldıktan sonra Pop Goes the Weasel sonraki 35 / 40 / 45 saniye boyunca etkinleşir.

Ardından hasar verilen jeneratör gelişiminin neredeyse %20’sini kaybeder. Sonrasında normal jeneratör regresyonu uygulanır ve Pop Goes the Weasel devre dışı bırakılır.

7. Discordance

Discordance
Discordance

Katiller genellikle henüz etkileşime girilmemiş jeneratörlerin arasında dolaşmayı sever. Özellikle The Legion gibi katiller oldukça sessiz ve çevik hareket ederler. Ancak kurbanlar böyle durumlarda ayrı kalmak yerine birlikte hareket eder ve katil turlarını tamamlamadan tek bir jeneratöre odaklanır.

The Legion’un Discordance perki bir jeneratör ilk kez vurgulandığında katile yüksek sesli bildirim verir. Jeneratörün başında kaç kurban varsa her birini işaretler.

Böylece işaretlenen kurbanların aurası 4 saniye boyunca katile görünecektir. Dolayısıyla katil, gruplaşan kurbanları cezalandırmak için hızlı bir şekilde kurbanların yanına gidecektir.

8. Tinkerer

Tinkerer
Tinkerer

Tinkerer , The Hillbilly’ye ait benzersiz bir avantajdır. Bir jeneratör %70 oranında tamir edildiğinde katile yüksek gürültülü bir bildirim verir. Katil yüksek gürültülü bildirim sayesinde jeneratörün yerini görebilir.

Ardından 12 / 14/ 16 saniye boyunca tespit edilemez yeteneği kazanır ve durumdan habersiz jeneratörü tamir etmeye çalışan kurbana doğru yönelir.

9. Lethal Pursuer

Lethal Pursuit
Lethal Pursuit

Dead by Daylight’ın dev katili Nemesis’e özgü bir avantaj olan Lethal Pursuit oyun başında 7 / 8 / 9 saniye boyunca kurbanların auralarını açığa çıkarır.

Katil, hangi jeneratörlerin tamir edildiğini, hangi kurbanların birlikte çalıştığını ve hangi mağdurun önce hedef alınacağını hemen bilir.

10. Hex: Pentimento

Hex Pentimento
Hex Pentimento

Hex avantajları arasında benzersiz olan Hex: Pentimento, katilin temizlenmiş bir totemi yeniden tutuşturmasına ve yeniden tutuşturulan her totem için ek zararlı etkiler biriktirmesine olanak tanır.

Yeniden tutuşturulan ilk dört totem sırasıyla onarımlara, iyileştirmelere, can çekişme durumundan kurtarma ve çıkış Kapısı açılmasına etki ederek %30 hız cezası uygular.

Beşinci ve son totem yeniden tutuşturulursa bu etkiler kalıcı hale gelir.

11. Hex: Undying

Hex: Undying
Hex: Undying

Oyun boyunca tutuşturulan totemlerin 2 / 3 / 4 metre yakınındaki kurbanların yerini ifşa eden Hex: Undying The Blight’ın benzersiz totem avantajıdır.

Dolayısıyla hex totemi temizlenene kadar etkileri devam eder.

12. Hex: Devour Hope

Hex: Devour Hope
Hex: Devour Hope

Katil en az 24 metre uzaktayken bir kurban kancadan kurtarıldığında, Hex: Devour Hope 1 jeton alır. İlk 2 jeton, katile 10 saniye boyunca %5 hız artışı sağlar.

3. jeton, tüm kurbanların maruz kalma durumu etkisinden muzdarip olmasına neden olur. 5. jeton, katile her kurban için Memento Mori yeteneği verir.

14. Save The Best For Last

Save The Best For Last
Save The Best For Last

Katil, Saplantı dışında bir kurbana temel bir saldırı ile her vurduğunda, Save The Best For Last perki, maksimum 8 jetona kadar 1 jeton kazanır.

Katil, her jeton için başarılı temel saldırılarda istiflenebilir %5 bekleme süresinde azalma elde eder. Eğer takıntı durumunda olan bir kurbana vurursa 2 jeton kaybeder.

Temelde oldukça etkili bir katil avantajıdır. Saldırı bekleme sürelerinde %5’lik bir azalma çok fazla görünmeyebilir, ancak maksimum jetonlar tarafından sağlanan %40’lık azalma, katillere olağanüstü bir güç verir.

13. Hex: No One Escapes Death

Hex: No One Escapes Death
Hex: No One Escapes Death

En popüler hex totem yeteneklerinden biri olan Hex: No One Escapes Death, çıkış kapılarına güç verildiğinde , haritada hala bir donuk totem varsa, Hex: No One Escapes Death etkinleşir ve totem tutuşturulur.

Katil, totem etkinleştirildiğinde % 2 / 3 / 4 oranında bir hız artışı kazanır. Kurbanlar ise kalıcı olarak yaralı durum etkisine geçer.

15. Jolt

Jolt
Jolt

En temel perklerden biri olan Jolt, tüm katiller tarafından kullanılmaktadır. Katil Jolt avantajına sahipken bir kurbana temel saldırıyla vurursa, 32 metre yakında bulunan ve tamir edilme durumu devam eden jeneratörlerin patlamasına neden olur. Patlayan jeneratörün ilerlemesi %6 / 7 / 8 oranında geriler.

Ayrıca Dead by Daylight hakkında daha fazla bilgi edinmek ve en iyi DBD kurban avantajlarını öğrenmek istiyorsanız yine sitemizde yer alan “Dead By Daylight En İyi 15 Kurban Avantajı” adlı rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler