Cyberpunk 2077: En İyi Silahlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar

Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en iyi rehber!

Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en iyi rehber!

Cyberpunk 2077 10 Aralık 2020’de sükse yaparak girdiği oyun piyasasını alt üst ettikten sonra eleştirmenleri ve oyuncuları ikiye bölerek adından en çok söz ettiren oyun haline gelmiştir. Hatta 8 milyondan fazla ön sipariş alarak tüm zamanların en çok reyting yapan oyunu haline geldi. Mike Pondsmith, danışman olarak görev aldığı oyunun geliştirilmesinde 500’den fazla video oyun geliştiricisinin Witcher serisininde yazılım ayağı olan RedEngine ile yaratılması da ayrı bir heyecan yarattı. Oyun böyle olunca oynaması da epey bir uğraş gerektiriyor. Çok fazla detayın olduğu Cyberpunk 2077, Witcher 3: Wild Hunt kadar meşakkatli bir oyun. Nihayetinde ana görevler dışında bin bir çeşit yan görevin olduğu Cyberpunk 2077’de karakter gelişimi de bir o kadar önemli. Özellikle ilk karakter ekranında karşılaşılan karakter özelleştirme detayları birçok oyuncunun aklını başından almış gibi…

Özet olarak Cyberpunk 2077 hakkında yazdığımız Cyberpunk 2077 Oyun Rehberi: Oyun Taktikleri ve İpuçları adlı detaylı rehberimize göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Eğer tüm detayları bildiğinizi varsayarsak; Cyberpunk 2077: En İyi Silahlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar adlı rehberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Neyse ki Cyberpunk 2077’nin büyülü dünyasında gezerken birçok silahı kullanıp deneme şansına sahip olacaksınız. Ancak her silahın aynı olmadığını bilmenizde fayda var. Nihayetinde CD Projekt Red, RPG oyunlar konusunda sektörün lideri bir oyun stüdyosu. Bu da demek oluyor ki detaylı silah özellikleri, FRP kıvamında çeşitli mekanikler… Kısaca silahın güçlü olduğunu belirlemeye yardımcı olan kendisiyle ilişkili istatistikleri içerir. Bu istatistiklere derinlemesine girmeden önce ufak bir hatırlatma yapalım. Her bir silahın İkonik özellikten başlayıp Nadir özelliğe doğru giden bir skalası vardır. Bu skala silahın piyasada bulunma değerini ve yetisini belirtir. Yani skala Nadir özelliğe ne kadar yakınsa o kadar güçlüdür. Ayrıca her silahın kendine has avantaj ve dezavantajları bulunur. Bir silah ne kadar güçlü olursa olsun standartlara yakın bir silah tarafından etkisizleştirilebilir. Bu sebeple oynadığınız oyun tarzına göre kendinize teknik olarak en yakışan silahı seçmelisiniz.

Power Weapon(Güç Silahları)

Güç silahları genellikle kısa vadeli işleri halletmek için kullanılan ateş gücü yüksek, hasar oranı üst seviye silahlar kategorisini oluşturur. Tabancalar, SMG’ler, pompalı tüfekler ve saldırı tüfekleri gibi ateşli silahlar bu gruba dahildir. Balistik özelliklerinden dolayı kullanımı biraz çaba gerektirir. Çünkü gerçek hayatta olduğu gibi ateş esnasında basınçla geri tepebilirsiniz. Aynı zamanda birçoğu ağır olduğundan hızınızda gözle görülür seviyede bir düşme yaşanacaktır.

Smart Weapons(Akıllı Silahlar)

Daha fütürist silahlar tercih ediyorsanız bu kategori tam size göre! Sokaklarda rahatlıkla erişebileceğiniz bu silahlar düşmanlarınıza güdümlü mermiler göndererek stratejik kill’ler alabiliyor. FPS türüne pek aşina değilseniz rahatlıkla kullanabileceğiniz bu silah aim profesyoneli olmanızı gerektirmez. Bu özelliği dolayısıyla tatmin edici bir silah olmak dışında harika bir seçenektir. Çatışmalar esnasında rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır.

Tech Weapons(Teknoloji Silahları)

Hangi yönden bakarsanız bakın Teknoloji Silahları Cyberpunk 2077’nin bel kemiğini oluşturur. Her atışta kesin bir doğrulukla ölümcül bir yıkım yaratır. Hatta belirli durumlarda siperdeyken dahi ateş edebilirsiniz. Tek dezavantajı kaçırdığınız atış sonrası yeni atış için beklemesidir. Bu da stratejik olarak düşmanınızın sizi indirmesine neden olur. Tek atışta verim alabiliyorsanız Tech Weapons sizin için bir velinimettir.

Melee Weapons(Yakın Dövüş Silahları)

Adından da anlaşılacağı üzere yakın mesafeden düşmanlarınızı alt edebilecek bir alternatif olan silah kategorisini oluşturur. Kılıç, bıçak, balyoz,  hatta siber yazılım gibi seçenekleriniz mevcuttur. Muhtemelen menzilli bir silahla başlayacağınız oyunda ne olur ne olmaz yanınızda bir alternatif olarak taşımanız gereken silah türüdür. Düşmanınızla çatışma esnasında başa baş gelebileceğiniz bir anda refleksif bir şekilde çıkarıp kafasına indirebilirsiniz.

Cyberpunk 2077’deki En İyi Silahlar

Night City’de her zevke göre silah var. Bazen sokakta bulabileceğiniz, satın alabileceğiniz hatta yağmalayabileceğiniz birçok silah oyunda sizi bekliyor! Silahların büyük çoğunluğu ise temel silah türlerini oluşturacaktır. Bu yüzden nadirlik skalaları değişkendir. Nitekim farklı istatistiklere sahip olabilir, fakat temelde hepsi işlevsel olarak aynıdır. İkonik silahlar göze daha çok hitap eder, çünkü benzersizdirler. Efsanevi silahları keşfedebilir hatta kendiniz crafting yapabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki ikonik silahlar paha biçilemez! Şimdiye kadar Cyberpunk 2077’de 40 adet ikonik silah bulundu.

Kongou Güç Tabancası

Power Weapons kategorisinin tabanca türünün en güçlüsü tartışmasız Kongou’dur. Counter Strike serisindeki kült tabanca Desert Eagle‘a benzeyen yönleri dolayısıyla gözde bir silahtır. Modlanmış olarak geldiğinden çeşitli siber yazılımlarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Hasar düşük nadirlik seviyelerinde dahi 130 DPS’tir. Seçtiğiniz herhangi bir dürbün, namlu ve mod ile donatılabilir özelliktedir. İlk sekanstaki The Heist görevi sırasında bu tabancayla karşılaşacaksınız. Yorinobu Arasaka‘nın çatı katındayken komodinin üzerine bir göz gezdirmenizde fayda var.

Fenrir Power SMG

İhtiyacınız olan daha üstün bir atış hızı ise Fenrir Power SMG tam size göre. Oyunda erken karşılaşabileceğiniz bu silah termal hasar, kritik şans, kafadan vuruş hasarı gibi özelliklere sahip. Sacrum Profanum adlı yan görevi yaparak birçok bonusla birlikte bu silaha sahip olabilirsiniz.

Overwatch Power Keskin Nişancı Tüfeği

Daha sofistike bir silah arayanlar için biçilmiş kaftan! Düşmanlarınız ne olduğunu anlamadan beyaz bir ışığa doğru yürümeye başlar. Bir sürü hasar bonusu, yüksek isabet oranı ve hızlı yeniden doldurma özelliği ile özel bir susturuculu silahtır.

Apparition Tech Tabanca

Yaşamın kıyısında yaşayan oyuncular için ideal bir tabanca! Tüm istediğin fiziksel hasar ise Apparition Tech Tabanca kesinlikle işini görecek. Bu tabancanın en önemli özelliği sağlık barınız %20’nin altına düştüğünde hasar oranını ve yeniden doldurma hızını iki katına çıkarmasıdır. War Pigs yan görevi sırasında Frank’i yağmalamalısınız.

Lizzie Tech Tabanca

Eğer Tech silahlarını sevdiyseniz Lizzie Tech Pistol yüksek ateş oranına sahip yarı otomatik atış özelliği sayesinde oldukça başarılı. Saniyede 2 atış yapan bu tabanca tam şarj ettiğinizde tüm şarjörü anında boşaltabilir. Bu da düşmanlarınızda beklenmedik bir etki bırakabilir. Bu silahı ikinci sekansta Lizzie’nin bodrumunda bulabilirsiniz.

Widow Maker Tech Hassas Tüfek

Bu silah muhtemelen Cyberpunk 2077 evrenindeki en etkili silahlardandır. Hassas tüfekler zaten oyundaki en dengeli silah türünü oluşturuyor. Ancak bu silahın özellikleri ardıllarına taş çıkaracak cinsten. Temelde tek bir atış yerine saniyede iki atış yaparak Tech silahlarının dezavantajını ortadan kaldırır. Ayrıca isabetli bir vuruştan sonra düşmanı zehirlemek için kimyasal hasar verme şansını arttırır. Hayalet Kasaba ana görevini tamamladıktan sonra bu silahı Nash’in üzerinde bulabilirsiniz.

Skippy Akıllı Tabanca

Bu silah oyundaki en ilginç silahlardan biridir. Aldığınızda size iki mod sunar. Bu modlardan ilki ateş edildiğinde hedeflerin doğrudan düşmanın kafasına isabet almasıdır. İkincisi ise bacaklara isabet eder. Stone Cold Killer ve Puppy Pacifist olarak bilinen bu modlar istenilen verimi yakalamanızda size iyi birer dost olacaktır. Ancak önemli bir uyarı yapmamızda fayda var. Stone Cold Killer modu ilk 50 atıştan sonra otomatik olarak deaktif oluyor. Böylece sadece Puppy Pacifist modu kullanılabiliyor. Bu değerli özelliği haybeye kullanmamanızı öneririz. Skippy tabancasın Vista Del Rey banliyösünün Heywood tarafındaki doğu cephesindeki çöp konteynerlerinde bulabilirsiniz.

Genjiroh Akıllı Tabanca

Bu silah standart bir tabancadan çok kapsamlı bir av tüfeği gibi! Atış başına 4 tur dönen elektrik hasarı veriyor. Aynı anda 6 düşmanı hedefleyen silah akıllı silahların piridir. Play It Safe görevi esnasında asansörden çıkınca sağ tarafınızda yer alan şifreli kapıyı açmanız gerek.

Tsumetogi Katana

Samurai felsefesini iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu Katana oyunun en yüksek DPS’lerinden birine sahip. Bunu Fish yan görevi esnasında Tyger Claws liderleriyle konuştuğunuz bir masada bulabilirsiniz.

Tinker Bell

Ölümcül olmayan bir Melee Weapons örneği vermek gerekirse o da Tinker Bell olurdu. Nitekim ölümcül olmasa da %50 Kritik Hasarı şansı vermesi dolayısıyla oldukça stratejik ve ikonik bir silahtır. Düşmanınızı elektrik ve şok hasarıyla sersemletip devirebileceğiniz gibi %50 kritik hasarı ile güçlü bir darbeyle öldürebilirsiniz. Tinker Bell’i Edgewood çiftliğindeki The Hunt yan görevi esnasında Peter Pan evinin yakınındaki bir ağacın altında bulabilirsiniz.

Altın Kaplama Beyzbol Sopası

Klasik bir beyzbol sopası hem de altın kaplamalı. Sırf bad ass bir karizma için bile kullanmak isteyeceğiniz bu sopa ile düşmanlarınızın kafa taslarını darmadağın edeceksiniz. Ölümcül olmasa da sürekli kanayan bir kafa endikasyonuna sebep olduğu ve düşmanlarınızın ölmeyi dileyeceği ilginç bir yaralama silahı. İkinci sekansta Danny’nin villasındaki havuzda bulabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler