Cardano 2022 Güncellemeleri ve Akıllı Sözleşme Tarihleri

En aktif geliştirici topluluğuna sahip Cardano Blockchain ağı 2022 güncellemeleri, akıllı sözleşme tarihleri, hardfork yükseltmeleri ve Cardano hakkında bilmeniz gereken tüm gelişmelere yer veriyoruz.

Merkeziyetsiz ve açık kaynaklı Blockchain platformu Cardano ağı sürekli olarak güncellemekte ve yeni özellikler eklenmektedir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Cardano ağı 2022 yılında da akıllı sözleşmelerle ve hardforklarla yeni bir dönüm noktasına giriyor.

Peki, “Cardano akıllı sözleşme tarihleri ne zaman?” bu sorunun cevabını vermeden önce Cardano’nun yakın zamanda aldığı/alacağı güncelleştirmelere ve yol haritasına değinelim.

2022’de Cardano Ağı Hangi Güncellemeleri Alacak?

2021 yılının sonunda akıllı sözleşmelerin entegrasyonu ile “Goguen” döneminden çıkan Cardano ağının kapasitesinde ileriye doğru büyük bir adım atıldı.

Bununla birlikte aynı yıl, Cardano ağında merakla beklenen Alonzo hardforku güncellemesi tamamlandı ve en nihayetinde ağın ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini geliştiren bir optimizasyon dönemi olan “Basho” akıllı sözleşme dönemine girildi.

Cardano akıllı sözleşmeler

2022 yılında yayınlanması beklenen güncellemeler, ağın performansını iyileştirecek ve yüksek işlem hacmine sahip uygulamaların benimsenmesine katkı sağlayacak.

Bununla birlikte, Basho döneminden sonra Voltaire, ağın son aşamasını oluşturacak ve Cardano ağının kendi kendini idame ettiren bir sistem haline gelmesi için gereken son güncellemeleri sağlayacaktır.

Ek olarak Cardano, Hydra Layer-2 ile ağdaki saniye başına işlem sayısını artırarak ölçeklenebilirliği geliştirmeyi umuyor. Ayrıca, 2022 yılı içinde “Cardano Djed” adlı algoritmik bir stabilcoin piyasaya sürülecek.

Cardano Ağı Akıllı Sözleşme Tarihleri Ne Zaman?

Cardano ağı, ünlü matematikçi Alonzo Church’ün adını alan Alonzo yükseltmesi ile akıllı sözleşmeleri çalıştırmaya başlamıştı. Hatta ilk 24 saatte ağ üzerinde 100’den fazla akıllı sözleşme yürütüldü. Ek olarak ADA coin bu yükseltmeyle yukarı doğru indekslendi.

Yatırımcılar Cardano ağı yükseltmelerinin ADA satın almak için en uygun zamanlar olduğunun farkında ve “Cardano ağı akıllı sözleşme tarihleri ne zaman?” sorusunu sormaya başladı.

Cardano ağı akıllı sözleşme yol haritası

Bu tür güncellemeler genellikle önceden planlanmadığı için Charles Hoskinson ve IOHK’un duyurusunu beklemek gerekiyor.

Cardano ağı hakkındaki son açıklama ise 14 Mayıs 2022 tarihinde Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, topluluğa Vasil hardforkunun programa uygun olduğunu bildirdiği bir duyuru yayınladı. 29 Haziran’a kadar da bu hardforkun ağa uygulanacağını söyledi.

Vasil hardfork ile Cardano Blok zincirinde ve akıllı sözleşme platformu Plutus’ta önemli güncellemeler yapılacağı biliniyor.

Yaklaşan birçok Cardano güncellemesi sayesinde kripto para piyasası “iyileşmeye” başladığından, ADA’nın toparlanmasının hızlı bir şekilde olacağı bekleniyor.

Bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa yine sitemizde yer alan “Yüksek Potansiyelli En İyi 5 Altcoin Projesi” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler