Bozkır Dizisi 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Bozkır Dizisi 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Ücra bir Anadolu kenti olan Kırıkhayıtlar kentinde cinayetler durmak bilmiyor. Şehirli yaşamdan uzak kalan bozkır insanının ve seri cinayetlerin arasında Seyfi Amir ve Payidar adında iki polisin hikayesi…. Bozkır dizisinin 9 Şubat’ta yayınlanan 2. sezon 1. bölümünü inceledik.

Bozkır Dizisi 2.Sezon Konusu

BluTv’nin 2018 yılında yayına giren Bozkır dizisinin 2. sezonu geçtiğimiz günlerde seyircisiyle buluştu. Bozkır dizisinin ilk sezonu, Anadolu’nun taşra bir kentinde geçen seri cinayetleri konu alıyordu.

Seyirciye yansıttığı taşra temasıyla dizinin ilk sezonu büyük beğeniler toplamıştı. Dizinin 2. sezonunda da Seyfi Amir ve yeni görev arkadaşı Payidar‘ın sürdürdükleri yeni soruşturmalara şahit oluyoruz.

Bozkır dizisinden Seyfi Amir ve Payidar

Payidar, yakın bir zamanda kız kardeşini kaybetmiş bir polis memuru olarak karşımıza çıkıyor. İçinde bulunduğu bunalımdan dolayı sinir hastalığıyla baş etmeye çalışıyor. Payidar, 8 sene önce katili bulunamayan faili meçhul bir cinayet dosyasını tekrardan gün yüzüne çıkartıyor.

Bununla birlikte, taşra halkının parasını çalan yerel bir banka sahibinin odasında ölü bulunmasıyla Seyfi Amir ve Payidar derin bir cinayet soruşturmasının içine atılıyorlar.

Böylece taşra halkı bazı kültürel çalkantıların içinde yaşamını sürdürmesi yetmezmiş gibi birde çalınan parasının peşine düşmeye başlıyor. Fakat, kentte yaşanan kaosun ortasında cinayetlerin ardı arkası kesilmiyor.

Bozkır Dizisi 2. Sezon 1. Bölüm Oyuncuları

1. Seyfi Amir

Seyfi Başkomiser (Yiğit Özşener)

Seyfi Amir, yakın bir zamanda eşinden ayrılmış, evinde annesiyle birlikte yaşamını sürdüren bir cinayet polisidir. Çevresindeki insanlara göre daha zeki ve sakin bir mizaca sahip bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Seyfi Amir, dizinin 1. sezonunun konusu olan ünlü iş adamı Abbas Eroğlu davasından dolayı taşra halkı nezdinde tanınan ve sevilen bir isimdir.

Dizinin 2. sezonunda Seyfi Amir’i ilk sezonda olduğu gibi yine Yiğit Özşener canlandırıyor.

2. Payidar

Payidar (Furkan Andıç)

Payidar, tek başına yaşayan genç bir cinayet polisidir. Kız kardeşinin ölümüyle büyük bir bunalımın içindedir ve ara sıra sinir krizleri geçirmektedir. Her ne kadar kendine hakim olmaya çalışsa da kaos içinde yaşayan bir taşra halkının içinde ara sıra kendisini kaybetmektedir. Ayrıca Seyfi Amir ile arasında mesafeli bir ilişki vardır.

Yeni sezonda Payidar karakterini canlandıran isim olarak genç oyuncu Furkan Andıç’ı görüyoruz.

3. Hilal

Hilal (Yüsra Geyik) ve Seyfi Amir (Yiğit Özşener)

Hilal, diziye yeni katılan karakterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Hilal, taşrada Akif Emre adıyla bilinen bir yazarın sohbetlerine katılan bir kadındır. Günün birinde Seyfi Amir’den kendisi için kişisel bir yardım teklifinde bulunur ve böylece Seyfi Amir ile bir yakınlık kurmaya çalışır. Şüphesiz ki Seyfi Amir de Hilal’e karşı birtakım duygular beslemektedir.

Diziye 2. sezonda dahil olan Hilal karakterini ise Yüsra Geyik canlandırıyor.

4. Sevda

Sevda (Cemre Baysel)

Sevda, Payidar ile aynı apartmanda oturan Alevi bir kızdır. Babası polisler tarafından öldürülmüş, kendisinden küçük erkek kardeşine bakmaya çalışan genç bir kadın olan Sevda, seyirciye daha çok utangaç ve sakin bir mizaca sahip bir karakter olarak yansıtılmış. Her ne kadar babası polisler tarafından öldürülse de, kendisi de bir polis olan Payidar’a karşı kibar ve sevecen davranmaktadır.

Diziye yeni katılan bir diğer karakter olan Sevda’yı Cemre Baysel canlandırıyor.

Bozkır Dizisi 2. Sezon 1. Bölüm Yorumu

Bozkır, 1. sezonunda işlediği taşra temasını 2. sezonda da başarılı bir şekilde işlemiş. Seyirciye sıradan ya da sıkıcı bir hikaye sunmak yerine, sürükleyici ve zaman geçtikçe daha da merak uyandırıcı bir hikaye sunuyor. Dizideki oyunculuklar gayet iyi bir seviyede gibi gözüküyor. Özellikle Furkan Andıç, Payidar karakterini canlandırırken rolünü resmen yaşayarak oynamış.

Karakterlerin içinde bulunduğu atmosferin seyirciye aktarılması ve çarpıcı karakterler oluşturma konusunda dizi yapımcıları çok başarılı olmuş gibi duruyor. Her bir sahnede ve her bir diyalogda seyirci dizinin içine daha çok çekiliyor. Dizi içerdiği bazı sahneler nedeniyle de psikolojik gerilim yaratmada iyi bir performans ortaya koyuyor.

Eğer psikolojik gerilim temalı filmleri seviyorsanız, sizin için derlediğimiz “Tüm Zamanların En İyi 10 Psikolojik Gerilim Filmi” adlı yazımıza göz atabilirsiniz!

Bozkır Dizisi 2. Sezon Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler