Bloons TD 6 Oyun Rehberi: Maymun ve Balon Türleri

Bloons TD6 Ana Görsel

Kule savunma oyunlarının baş tacı sayılabilecek olan Bloons serisi, en çok bilinen Bloons TD6 ile oyuncuların gözdesi olmaya devam ediyor! Bloons Tower Defence 6, sizlere maymunlar ile balonların çetin savaşını anlatıyor!

Kule savunma oyunları denince akla gelen ve oldukça özgün bir konusu olan Bloons Tower Defence (Balon Kule Savunması) serisi, günümüzde hâlen binlerce kişi tarafından sevilmekte ve oynanmaktadır. Peki en iyi kule savunma oyunları listesindeki bu oyun nasıl oynanır?

Bloons TD6 Nedir?

Bloons TD6 Görseli
Bloons TD6 Görseli

Bloons TD6, Ninja Kiwi şirketi tarafından 17 Aralık 2018’de piyasaya sunulan kule savunma türündeki bir video oyundur. Konu olarak maymunlar ve kötü balonların savaşını anlatır.

Bloons Tower Defence serisine yeni bir soluk getiren altıncı oyun, kendini geliştirmeye ve yeni özellikler getirmeye hâlen devam etmektedir. Son gelen güncellemeler ile birlikte, oyunda bulunan kahramanların hikâyeleri eklenmiştir.

Bloons, bizlere aşama aşama zorlaşan haritalar ve seviyeler sunar. Bu haritaları ve seviyeleri geçtikçe seviyemiz artar ve Maymun Doları kazanırız. Yeterince geliştiğimizde ise rekabetçi modlara, oyuncu yapımı haritalara veya Boss etkinliklerine katılabiliriz.

Bloons TD6 Nasıl Oynanır?

Bloons TD6 Oyun İçi Görüntü
Bloons TD6 Oyun İçi Görüntü

Bloons Tower Defence 6, oynaması oldukça kolay bir oyundur. Hangi cihazınızdan oynarsanız oynayın, koyacağınız maymunun üzerine bir kere tıklamanız ve koymak istediğiniz yere tıklamanız yeterlidir. İkinci bir seçenek olarak ise sürükleyip bırakabilirsiniz.

Bloons TD6 maymun geliştirmeleri için, geliştirmek istediğiniz maymuna bir kere tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılan menüde gelen 3 özellikten birisini seçmelisiniz. Fakat dikkat etmelisiniz ki, her maymun türünün her özelliğinden sadece bir kez maksimum seviyede yararlanabilirsiniz!

Bloons TD6 Multiplayer Mı?

Bloons TD6, ister tek kişi (singleplayer), isterseniz ise 4 kişiye kadar çok oyunculu (multiplayer) oynanabilir. Eğer arkadaşlarınızla oynuyorsanız, oyunlarına katılmak için:

Karşılaştırma Oluştur” menüsünden oyun oluşturmanız ve “Davet et” kısmından arkadaşınıza davet göndermeniz gerekmektedir. Diğer bir yol ise, odanıza özel oluşturulan referans kodunu, “Karşılaşmaya Katıl” kısmına yazmanızdır.

Bloons TD6 Telefondan Oynanır Mı?

Bloons TD6, telefondan oynanabilir. Microsoft Windows, IOS ve Android cihazlarınızın hepsinden, aynı hesabınızla oynayabilirsiniz. Eğer cihazlarınızdan aynı hesaba bağlanırsanız, seviyeleriniz ve geliştirmeleriniz sıfırlanmaz.

Bloons TD6 Tüm Maymun Türleri

Bloons TD6 Karakterleri
Bloons TD6 Karakterleri

Bloons TD6 bütün maymunlar, seviye atladıkça veya geliştirme yapıldıkça görünüm değiştirirler. Bu sebeple, oyunda görebileceğiniz 100den fazla maymun görünümü mevcuttur. Kahraman maymunlar ise belirli seviyelerde yeni yetenekler kazanırlar. Yeni yetenek kazandıkları seviyelerde, onların da görünümü değişmektedir!

Kahraman Maymunlar

Balon TD6 kahraman maymunlar, oyununuzu nasıl oynamak istediğinize göre seçilebilir. Seviye atladıkça değişen görünümleri ve satın alınabilen kostümleri ile eğlenceli anlar sunarlar.

Quincy

Bloons TD6 Quincy
Bloons TD6 Quincy

Quincy, oyunda verilen ilk kahraman maymundur. Kendisi hızlı, yüksek menzilli ve yetenekli bir okçudur. Özel yetenekleri, kendi saldırı hızını arttırır ve haritayı ok yağmuruna tutar! Kendisi oldukça havalı bir maymundur!

Gwendolin

Bloons TD6 Gwendolin
Bloons TD6 Gwendolin

Gwendolin, ateşli silah kullanan kundakçı maymundur. Kötü balonları yakarak patlatır ve havalı saçı vardır. Özel yetenekleri ise kendisinin yakma hasarını arttırır ve diğer maymunlara da aynı etkiyi verir.

Vurucu Jones

Bloons TD6 Vurucu Jones
Bloons TD6 Vurucu Jones

Vurucu Jones, topçu komutanı olan maymundur. Jones, büyük bazukası ve yüksek patlatma gücü ile bilinir. Özel yetenekleri, MOAB ve kurşun türü balonları ekstra patlama gücü sağlar. Havancı maymunlara ise ekstra özellikler verir.

Obyn Greenfoot

Bloons TD6 Obyn Greenfoot
Bloons TD6 Obyn Greenfoot

Obyn Greenfoot, büyü ustası maymundur. Kendisinin patla gücü, balonlara gönderdiği ruhlardan ve yerden çıkardığı sarmaşıklardan gelir. Doğayla iç içe olan yetenekleri sayesinde yerden sarmaşık ve orman çıkararak bir çok balonu patlatabilir ve ekstra gelir sağlayabilir.

Corvus

Bloons TD6 Corvus
Bloons TD6 Corvus

Corvus, oyuna en son eklenen ve oynaması en zor kahraman maymundur. Tıpkı Obyn gibi, büyücü bir maymundur ve kendi yetenek ağacı vardır. Bu yetenekleri kullanabilmek için, patlattığı balonlardan mana toplaması gerekir.

Captain Churchill

Bloons TD6 Captain Churchill
Bloons TD6 Captain Churchill

Captain Churchill, tank süren maymundur. Yüksek patlatma hasarı ve toplu hasar yetenekleriyle balonların korkulu rüyasıdır. Yetenekleri, özellikle MOAB ve kurşun türü balonlara ekstra hasar verebilen güçlü yeteneklerdir.

Benjamin

Bloons TD6 Benjamin
Bloons TD6 Benjamin

Benjamin, yetenekli kodcu maymundur. Bir sandalye üzerinde oturur ve bilgisayarı ile balonları hackler. Tur başlarında yüksek altın ve can kazandırır. Yetenekleri ise yakınındaki maymunların saldırı hızını arttırır ve balonlardan ekstra altın kazanılmasını sağlar.

Ezili

Bloons TD6 Ezili
Bloons TD6 Ezili

Ezili, vuducu maymundur. Ezili, mor cilde sahiptir ve sopa kullanır. Özel yetenekleri, zamanla hasar verme, lanetleme ve son olarak diğer maymunların özelliklerini güçlendirme olanarkları sağlamaktadır.

Pat Fusty

Bloons TD6 Pat Futsy
Bloons TD6 Pat Futsy

Pat Fusty, oyundaki en büyük maymundur. Pat, balonları yakalayabilir veya onları kaba kuvvet kullanarak tek seferde patlatabilir. Özel yetenekleri, daha fazla patlatma gücü ve MOAB balonları yakalama gibi etkiler sunar.

Adora

Bloons TD6 Adora
Bloons TD6 Adora

Adora, yüce rahibe olarak bilinen maymundur. İhtişamlı sarı bir görüntüye sahiptir ve büyü yapar. Adora, gizli kule “Vengeful True Sun God” yapılırsa “Vengeful True Sun Goddess” olur ve siyah renge dönüşür. Özel yetenekleri, daha fazla patlatma gücü ve deneyim kazanma gibi etkiler sunmaktadır.

Amirall Brickell

Bloons TD6 Amiral Brickell
Bloons TD6 Amiral Brickell

Amirall Brickell, deniz komutanı maymundur. Bir geminin üzerinde yer alır. Özel yetenekleri, suda konumlanan maymun türlerine ekstra özellikler verir ve MOAB türü balonlara karşı ekstra hasar sağlar.

Etienne

Bloons TD6 Etienne
Bloons TD6 Etienne

Etienne, dron operatörü maymundur. Haritanın bir ucundan diğer ucuna dronları uçurur ve balonları patlatır. Özel yetenekleri, ekstra drona sahip olmasını ve kendi patlatma hasarının artmasını sağlar.

Sauda

Bloons TD6 Sauda
Bloons TD6 Sauda

Sauda, kılıç ustası maymundur. İki kılıcı vardır ve onları yüksek saldırı hızıyla kullanmaktadır. Özel yetenekleri, haritadaki balon yolu üzerinde bulunan bütün balonları patlatmada bir numaradır.

Psi

Bloons TD6 Psi
Bloons TD6 Psi

Psi, psionik maymundur. Balonları zihin gücüyle patlatır. Özel yetenekleri, balonları sersemletmede ve hasar vermede işe yarar.

Geraldo

Bloons TD6 Geraldo
Bloons TD6 Geraldo

Geraldo, mistik esnaf maymundur. Kocaman bir çantası vardır. Özel yetenekleri ve sattığı eşyalar, diğer maymunları güçlendirmede ve yüksek patlama gücüne ulaşmada bir numaradır. Geraldo sayesinde, oyunda cin maymunu ve tavşan gibi içerikleri de görebiliriz!

Klasik Maymunlar

Bloons TD6 tüm maymunlar, sundukları envaiçeşitleriyle birlikte keyif verici anlar sunmaktadır. Toplamda 4 ana sınıf vardır: Birincil maymunlar, askeri maymunlar, sihir maymunları, ve destek maymunları.

Ayrıca, yerleştirebildiğiniz maymun türlerinin fiyatları oyun zorluğuna göre değişmektedir.

Dart Maymun

Bloons TD6 Dart Maymun
Bloons TD6 Dart Maymun

Dart maymun, okçu maymun olarak da bilinir. Oyunun en bilinen maymun türüdür. Üç farklı geliştirmesi vardır ve sırasıyla mancınık, süper maymun fanı veya arbalet ustası olmaktadır. Sınırlı sayıda maymunda bulunan paragon özelliği ile bu üç özelliği birleşen bir maymun olabilir!

Bumerang Maymun

Bloons TD6 Bumerang Maymun
Bloons TD6 Bumerang Maymun

Bumerang maymun, güçlü ve hızlı saldırılara sahip bir maymundur. Oyun içi maliyeti ucuzdur. Üç farklı geliştirmesi vardır ve sırasıyla bıçak lordu, hızlı bumerangcı ve MOAB bumerangçısına dönüşebilir. Paragon özelliği ise, bu üç özelliğin birleşimidir!

Bomba Fırlatıcı

Bloons TD6 Bomba Atıcı
Bloons TD6 Bomba Atıcı

Bomba fırlatıcı aslında bir maymun değil, bir savaş topudur. Oyun içi maliyeti ucuzdur ve çok yüksek hasara sahiptir. Üç farklı geliştirmesi vardır ve sırasıyla güçlü, MOAB hasarcısı ve hızlı olabilir.

Çivi Atıcı

Bloons TD6 Çivi Fırlatıcı
Bloons TD6 Çivi Fırlatıcı

Çivi atıcı, aslında bir maymun değil, bir makinedir. Oyun için maliyeti orta seviyedir ve farklı amaçlarla kullanılır. Üç farklı geliştirmesi vardır ve sırasıyla ateş halkası, bıçak fırlatıcı veya çok hızlı çivi üreten bir makinaya dönüeşbilir.

Buz Maymunu

Bloons TD6 Buz Maymun
Bloons TD6 Buz Maymun

Buz maymunu, oyundaki en havalı maymunlardan birisidir. Oyun içi maliyeti ucuzdur ve oldukça kullanışlıdır. Üç farklı geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla balonların defansını düşürebilir, tamamen dondurabilir veya yüksek hasar verebilir.

Yapışkan Atıcı

Bloons TD6 Yapışkan Atıcı
Bloons TD6 Yapışkan Atıcı

Yapışkan atıcı, elindeki silahıyla balonları yere yapıştıran bir maymundur. Oyun içi maliyeti ucuzdur ve oldukça kullanışlıdır. Üç farklı geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla yüksek hasar, toplu hasar veya yüksek yapışkan özellikleri sunar.

Nişancı Maymun

Bloons TD6 Nişancı Maymun
Bloons TD6 Nişancı Maymun

Nişancı maymun, askeri sınıf bir maymundur. Oyun içi maliyeti ucuzdur. Önünde herhangi bir engel yoksa, haritanın her yerine hedef alabilir. Üç farklı geliştirmesi vardır ve sırasıyla yüksek hasar ve sersemletme, yüksek hasar ve ekstra nakit, son olarak ise yüksek saldırı hızı sunar.

Denizaltı Maymun

Bloons TD6 Denizaltı Maymun
Bloons TD6 Denizaltı Maymun

Denizaltı maymunu, sadece suya konulabilen askeri bir maymundur. Oyun içi maliyeti ucuzdur. Üç farklı geliştirmesi vardır ve sırasıyla su maymunlarına destek, yüksek saldırılı füze saldırısı veya yüksek saldırı hızı bonusu sağlamaktadır.

Korsan Maymun

Bloons TD6 Korsan Maymun
Bloons TD6 Korsan Maymun

Korsan maymun, sadece suya konulabilen bir maymun türüdür. Oyun içi maliyeti ucuzdur. Üç farklı geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla uçak gemisi, korsan lordu, veya ticaret gemisi olabilir. Paragon özelliği ise bu üç özelliğin birleşimidir.

Pilot Maymun

Bloons TD6 Pilot Maymun
Bloons TD6 Pilot Maymun

Pilot maymun, yerleştirildiği yerin etrafında tur atan bir maymun türüdür. Oyun içi maliyeti pahalıdır. Üç geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla yüksek saldırı hızı, yüksek hasar veya daha isabetli ateşleme özelliği vardır. Paragon özelliği ise, bu üç özelliğin birleşimidir.

Helikopter Maymun

Bloons TD6 Helikopter Maymun
Bloons TD6 Helikopter Maymun

Helikopter maymun, haritanın neresinde olursa olsun sizin farenizi takip eden bir maymun türüdür. Oyun için maliyeti pahalıdır. Üç geliştirmesi vardır ve sırasıyla öncü, transport veya komançi helikopteri olabilir.

Havancı Maymun

Bloons TD6 Havancı Maymun
Bloons TD6 Havancı Maymun

Havancı maymun, havan topu kullanan maymun türüdür. Oyun içi maliyeti orta seviyedir. Üç geliştirmesi vardır ve sırasıyla sersemletme, yüksek saldırı hızı veya yüksek hasar bonuslarını alabilir.

Ok Nişancısı

Bloons TD6 Ok Nişancısı
Bloons TD6 Ok Nişancısı

Ok nişancısı, makineli tüfek kullanan maymun türüdür. Oyun içi maliyeti orta seviyedir. Üç geliştirmesi vardır ve sırasıyla ışın, füze veya saçma atacak seviyelere geliştirilebilir. Ok nişancısını isterseniz farenizi takip ettirebilir, isterseniz de belirli bir noktaya sabitleyebilirsiniz.

Sihirbaz Maymun

Bloons TD6 Sihirbaz Maymun
Bloons TD6 Sihirbaz Maymun

Sihirbaz maymun, sihir gücüyle balon patlatan bir maymun türüdür. Oyun içi maliyeti ucuzdur. Üç geliştirmesi vardır ve sırasıyla usta büyücü, Phoenix kuşu veya patlamış balon dirilten bir büyücü olabilir.

Süper Maymun

Bloons TD6 Süper Maymun
Bloons TD6 Süper Maymun

Süper maymun, oyundaki en güçlü maymun türüdür. Oyun içi maliyeti çok pahalıdır. Üç geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla Gerçek Güneş Tanrısı, Bloonsavar veya Gecenin Efsanesi olabilir. Süper maymun, Vengeful True Sun God adında gizli bir geliştirmeye sahiptir.

Vengeful True Sun God yapmak için, özellikler kitabında “There Can Only Be One” özelliğini açmış olmanız gerekmektedir. Oyun içerisinde ise, süper maymununuzun yanına her türden $50,000 değere sahip birer maymun koymanız gerekmektedir. Daha sonra ise, süper maymununuzun “Güneş Tapınağı” özelliğini geliştirmelisiniz.

Bu işlemi ikinci kez gerçekleştirmeli, fakat bu sefer ekstra olarak 2 adet süper maymununuzu Gecenin Efsanesi ve Bloonsavar olarak geliştirmelisiniz. Bu işlemlerin tümü için, en az $250,000 altına ihtiyacınız olacaktır!

Bloons TD6 Vengeful True Son God
Bloons TD6 Vengeful True Sun God

Ninja Maymun

Bloons TD6 Ninja Maymun
Bloons TD6 Ninja Maymun

Ninja maymun, patlatma aracı olarak shuriken kullanan maymun türüdür. Oyun içi maliyeti ucuzdur ve oldukça kullanışlıdır. Üç geliştirmesi vardır ve sırasıyla yüksek hasar, sersemletme veya MOAB hasarı bonusu sağlar. Paragon özelliği ise, bu üç özelliğin birleşimidir.

Simyacı

Bloons TD6 Simyacı
Bloons TD6 Simyacı

Simyacı maymun, bilim adamı sayılabilir. Oyun içi maliyeti ucuzdur ve oldukça kullanışlı bir maymun türüdür. Üç geliştirmesi vardır ve sırasıyla diğer maymunlara bonus sağlama, canavara dönüşme ve hasar verme veya balonlardan ekstra nakit kazanma gibi katkılar sağlamaktadır.

Medyum

Bloons TD6 Medyum
Bloons TD6 Medyum

Medyum maymun, doğayla en iç içe olan maymun türüdür. Oyun içi maliyeti ucuzdur. Üç geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla yüksek hasar, ekstra nakit ve hasar veya yüksek saldırı hızı artışı sağlayabilir.

Muz Çiftliği

Bloons TD6 Muz Çiftliği
Bloons TD6 Muz Çiftliği

Muz çiftliği bir maymun değil, muz tarlasıdır. Oyun içerisindeki görevi size ekstra nakit para sağlamaktır. Üç geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla daha fazla nakit, borç nakit veya otomatik nakit kazandırır. Otomatik özelliği açılmaz ise, yere düşen muzları fareniz ile toplamanız gerekmektedir.

Çivi Fabrikası

Bloons TD6 Çivi Fabrikası
Bloons TD6 Çivi Fabrikası

Çivi fabrikası bir maymun değil, makinadır. Oyun içi maliyeti pahalıdır fakat oldukça kullanışlıdır. Üç geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla yüksek hasarlı çiviler, MOAB çivileri veya kalıcı çiviler üretebilir.

Maymun Köyü

Bloons TD6 Maymun Köyü
Bloons TD6 Maymun Köyü

Maymun köyü bir maymun değil, binadır. Oyun içi maliyeti pahalı olsa da, bir çok güzel etkiye sahiptir. Üç geliştirmesi mevcuttur ve sırasıyla diğer maymunlara ekstra hasar etkileri ve kendi hasarına artış, diğer maymunlara bonus etkiler veya ekstra nakit kazancı sağlayabilir.

Mühendis Maymun

Bloons TD6 Mühendis Maymun
Bloons TD6 Mühendis Maymun

Mühendis maymun, taret koyabilen bir maymundur. Oyun içi maliyeti ucuzdur. Üç geliştirmesi vardır ve sırasıyla daha güçlü taretler koyabilir, diğer maymunlara saldırı hızı sağalyabilir veya balon tuzağı kurabilir. Paragon özelliği ise, kocaman bir taret koyması ve patlama yeteneği kazanmasıdır.

Canavar Terbiyecisi

Bloons TD6 Canavar Terbiyecisi
Bloons TD6 Canavar Terbiyecisi

Canavar terbiyecisi, oyuna en son eklenen maymun türüdür. Oyun içi maliyeti çok ucuzdur ve oldukça kullanışlıdır. Üç geliştirmesi vardır ve sırasıyla sizlere balık, dinozor veya kartal saldırısı sağlayabilir.

Bloons TD6 Tüm Balon Türleri

Bloons Tower Defense 6, bizlere maymun türleri kadar balon türleri de sunmaktadır. Her balon türü, farklı canlara ve koşullara sahiptir. Bu sebeple, stratejinizi iyi seçmeli ve her balon türünü patlatacak şekilde oynamalısınız!

Boss Balonlar

Bloons Tower Defence serisi, ilk oyunundan bu yana bizlere çeşitli boss eventleri sunmakta ve oldukça zorlu seviyeler vermektedir. Bu seviyelerde karşımıza çıkan bossların adları: ‘Gravelord’ Lych, Vortex ‘Deadly Master of Air’, Dreadbloon: ‘Armored Behemoth’, ‘Reality Warper’ Phayze olarak belirlenmiştir.

Klasik Balonlar

Bloons TD6 Balon Türleri
Bloons TD6 Balon Türleri

Bloons Tower Defence 6, sunduğu envaiçeşit balon türü ile farklı stratejiler kurmamızı sağlamaktadır. Her balon çeşidi, farklı patlamalardan etkilenir, bu sebeple koyduğunuz maymunları özenle geliştirmelisiniz!

Normal Balonlar

Normal balonlar, Bloons oyun serisi denince akla gelen en düz balonlardır. Patlatması oldukça kolaydır ve en erken seviyelerde gelirler. Aşağıda sıralanan diğer balonlar için gereken nakit paranızı, bu balonlardan sağlarsınız.

Kamuflajlı Balonlar

Kamuflajlı balon, normal balonlardan sonra gelen balon türüdür. Bu özel tür, sadece belirli maymunlar veya güçlendirmeler sonrasında patlatılabilir. Bazı maymunların güçlendirmeleri, balonlardaki kamuflajı çıkarıp normal balona dönüştürebilir.

Yeniden Şişen Balonlar

Yeniden şişen balon, normal balon gibi görünürler fakat kalp şeklindedirler. Haritanın başında hasar alıp 1 canı bile kalsa, haritanın sonuna kadar kendi canını yenileyebilir. Düşük saldırı hızlı balonlar için tehlikeli olabilirler.

Kurşun Balonlar

Kurşun balon, sadece patlamalı hasar türünden hasar alır. Bazı kahraman yetenekleri veya bazı büyü saldırıları hariç, saldırılar onları patlatamaz. Kurşun balonlar patladıklarında içerisinden normal balonlar bırakırlar.

Seramik Balonlar

Seramik balon, normal balonların çok daha yüksek cana ve defansa sahip versiyonu gibi düşünülebilir. Patlatması bir hayli zordur. Patlatıldığında içerisinden onlarca balon bırakarır ve iyi planlanmamış stratejileri çökertebilir!

M.O.A.B

Bloons TD6 MOAB Balonlar
Bloons TD6 MOAB Balonlar

MOAB türü balonlar, zeplin türündeki balonlardır. Renkleri mavidir, hareket hızları düşüktür ve sadece yüksek hasarlarda patlarlar. Bu sebeple patlatması zordur ve içerisinden onlarca balon bırakır. MOAB açılımı, “Massive Ornary Air Blimp” veya “Mother of All Bloons” olarak bilinir.

B.F.B

B.F.B türü balonlar, M.O.A.B balonların daha büyük ve kırmızı olanlarıdır. Hareket hızı düşüktür. Patlatması M.O.A.B türünden çok daha zordur. Patlatıldığında ise içerisinde M.O.A.B’lar ve seramik balonlar bırakır. BFB açılımı, “Brutal Flying Behemoth” olduğu söylenir.

Z.O.M.G

Z.O.M.G türü balonlar, B.F.B türü balonların daha büyük ve siyah-yeşil renkli olanlarıdır. Hareket hızı oldukça düşüktür. Patlatması B.F.B türünden çok daha zordur. Patlatıldığında, içerisinden B.F.B türü balonlar ve seramik balonlar çıkarır. ZOMG açılımı, “Zappelin of Might Gargantuaness” olarak bilinir.

D.D.T

DDT türü balonlar, çok daha keskin hatlara sahip M.O.A.B balonlarıdır. Renkleri tamamen siyahtır ve çok hızlı hareket ederler. DDT açılımı, “Dark Dirigible Titan” olduğu söylenir.

B.A.D

BAD türü balonlar, oyun içerisindeki en büyük balonlardır. MOAB balonlara benzerler fakat çok daha büyüklerdir ve renkleri pembe/mordur. Hareket hızları çok düşüktür fakat canları ve defansları çok olduğundan patlatması çok zordur. Patlatıldığında içerisinden ZOMG türü balonlar bırakır.

BAD açılımı, “Big Airship of Doom” olarak bilinir.

Bloons TD6 MOAB Açılımı
Bloons TD6 MOAB Açılımı

Bloons TD6 Para Nasıl Kazanılır?

Bloons Tower Defense serisi, içerisinde iki adet oyun parası bulundurmaktadır. Bu para birimleri Maymun Doları ve altındır.

Maymun doları, oyunumuzda kullandığımız asıl para birimidir. Hikâye görevlerini bitirerek veya seviyeleri tamamlayarak kazanılır. Tüm seviyelere etki eden pasif yeteneklerimizi açmak için gereklidir.

Oyunda kullanılan ikinci para birimi ise altındır. Altınlar, oyun sırasında balon patlattıkça kazanılır ve oyun bitince sıfırlanır. Oyun sırasında maymun yerleştirmek ve maymun geliştirmek için gereklidir.

Eğer sizler de maymunlar ile balonların mücadelesinde yer almak istiyorsanız, Steam üzerinden satın alabilirisiniz! Eğer içeriğimiz hoşunuza gittiyse, sitemizde yer alan “Tüm Zamanların En İyi Clicker Oyunları” içeriğimize göz atmayı unutmayınız!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler