Bing Nedir? Bing Chat AI ve Image Creator Nasıl Kullanılır?

Yapay Zeka Arama Motoru Bing Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yapay zeka Bing arama motoru nedir? Bing sohbet (chatbot) nasıl çalışır? Bing Chat AI ve Image Creator nasıl kullanılır? Tüm soruların cevapları Microsoft Bing rehberimizde.

Araştırmalarınızı daha güncel ve hızlı harekete geçmek için tasarlanan Bing, aynı zamanda Microsoft tarafından, bilgileri eyleme dönüştürmenize yardımcı olmak amacıyla tasarlandığı belirtiliyor.

Son zamanlarda oldukça yapay zeka konulu haberleri görmekteyiz. Araştırmacılar, geleceğin yapak zekada olduğunu iddia ediyor.

Kendi alanında adını sıklıkla duyduğumuz OpenAI tarafından geliştirilen sohbet robotu ChatGPT, yakın zamanda yeni versiyonunu duyurdu. ChatGPT Plus ile aylık 20 Dolar karşılığında Chat GPT-4 versiyonu kullanılabiliyor. Fakat Microsoft’un OpenAI şirketine ciddi bir yatırım yapması üzerine, Microsoft kendi arama motoru olan Bing’e, ChatGPT 4 dil modelini getirdi ve dolayısıyla yapay zeka ile ücretsiz bir şekilde sohbet edebiliyoruz.

Yeni Bing Nedir?

Yeni Bing, Microsoft’un arama motoru Bing’in yapay zeka destekli bir versiyonudur. Çoğunlukla Bing ChatGPT olarak adlandırılan yeni Bing, GPT-4’ü ücretsiz olarak kullanmamıza olanak sağlar. Dilerseniz konuşma biçiminde de kullanılabilen yapay zeka destekli bir arama motoru olarak işlev görür.

Microsoft Bing Arayüzü
Microsoft Bing Arayüzü

Bing, size yeni bir arama türü sağlamak için mevcut Bing deneyimini temel alır. Bing arama motoru, size tek ve özetlenmiş bir yanıt vermek için webdeki güvenilir kaynakları birleştirir. Birçok yeni ve yararlı özellikleri ile Google’ın önüne geçmeye başlayan Bing, kendi adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Bing’in Özellikleri Nelerdir?

Bing arama motorunun özellikleri şunlardır:

  • Arama sonuçlarında reklam yayınlanmaz.
  • Bing ana sayfasında her gün farklı resim kullanılır. Bu estetik açıdan daha hoş görülebilir.
  • Sadeliğe önem verilen Bing arama motoru, diğer arama motorları gibi kendi algoritması sayesinde web sitelerini yayınlar.
  • Sorunuzun yanıtlarını özetlemek ve alıntılamak için webdeki en güncel bilgileri aktarır.
  • Bir istemle, cevabı benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde bile görüntüleyebilir. Opsiyonel olarak, sorularınızı madde işaretleri ile ya da beş yaşındaki bir çocuğun anlayacağı kelimeler kullanabilirsiniz.
  • Arama yaptıktan sonra harekete geçmenizi daha hızlı ve kolay hale getirerek bilgileri eyleme dönüştürmenize yardımcı olur.
  • Konuşma stilinizi seçebilirsiniz. Yaratıcı, dengeli ve kesin olacak şekilde üç farklı seçenek kullanır. Yaratıcı seçenekte, sorularınızı tamamen kendine özgü yanıtlar fakat bu seçenekte bilgi kesinliği tam olarak sağlanamaz. Dengeli seçenek, en sık tercih edilen konuşma stilidir. Bilgileri kendine göre yorumlayarak, özgün yanıtlar verir. Kesin seçeneği ise bilgiyi olduğu gibi alıntılar. Dolayısıyla, özgünlük sağlayamaz.

Yeni Bing Nasıl Kullanılır?

Yeni Bing’i kullanmaya başlamak için Microsoft Edge kullanmanız ve bir Microsoft hesabında oturum açmanız gerekmektedir.

Yeni Bing sayfasından Microsoft Bing’e eriştiğinizde, arama veya konuşma biçimini kullanmayı seçebilirsiniz. Başka bir yöntem olarak da Bing uygulamasını indirip, hesap oluşturduktan sonra Yeni Bing’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bing Chat AI Nedir?

Bing Chat AI, Microsoft’un yapay zeka chat robotudur. Bing AI chatbot özelliği, yanıtları kullanıcının özel ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre uyarlayarak kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar.

Bu özellik, kullanıcıların doğal dil aracılığıyla sorular sormasına, öneriler istemesine ve görevleri yerine getirmesine olanak tanır.

Bing ChatGPT Nasıl Çalışır?

ChatGPT yapılan konuşmalardaki sözcükleri analiz ederek, kullandığı zengin metin veri havuzu içerisinden bir sonraki sözcüğü tahmin eder. Böylelikle, bir insanla konuşuyormuşçasına doğal yazılı cevaplar ve uzun metinler üretebilir.

Bing Chatbot
Bing Chatbot

ChatGPT, Microsoft Edge tarayıcısına ve Bing arama motoruna yapay zekayı ekleyen OpenAI tarafından desteklenir. Dolayısıyla, Bing Chat, Bing arama motoruna tümleşik bir sohbet özelliğidir.

Kullanıcıların Bing Concierge adlı sanal bir asistandan soru sormasına ve yardım almasına olanak tanır. Sanal asistan, kullanıcıların sorduğu sorulara hızlı ve doğru cevap vermek için tasarlanmıştır.

Bing Chat AI Avantajları Nelerdir?

Microsoft Bing AI Chatbot kullanımının avantajlarından bazıları şunlardır:

  1. Kişiselleştirilmiş deneyim: AI chatbot özelliği, kullanıcılara özgün uyarlanmış, tercih ve isteklere göre kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar.
  2. Zamandan ve emekten tasarruf sağlıyor: AI chatbot özelliği, tekrarlayan görevleri otomatikleştirerek kullanıcılara zaman ve emek tasarrufu sağlıyor.
  3. Üretkenliği artırıyor: Kullanıcıların daha hızlı ve daha verimli bir şekilde işlerini halletmelerine yardımcı oluyor.

Bing Image Creator Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bing Image Creator, Bing’den yalnızca sözcüklerinizi kullanarak sizin için yepyeni bir görüntü oluşturmasını sağlayan bir hizmettir.

Bu hizmeti kullanmak için Microsoft hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Hizmeti kullanarak, metninizi girerek ve birkaç ayar yaparak benzersiz bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Örneğin, Bing Image Creator’ı kullanarak “köpek” yazdığınızda, Bing Image Creator size köpek temalı bir resim sunar. Bu resmi daha sonra indirebilir veya paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, Bing Image Creator’ın sunduğu resimlerin yanı sıra, kendi resimlerinizi de yükleyebilirsiniz. Bu hizmet ayrıca birkaç ayar sunar; örneğin, bir resmin boyutunu ve rengini değiştirebilirsiniz.

Bing Image Creator
Bing Image Creator

Bing AI Chatbot SwiftKey Olarak Neler Sunuyor?

Microsoft, Bing AI’ın yeni sürümünü daha fazla ürüne dahil etmeye başladı. Akıllı telefon kullanıcıları, SwiftKey klavye uygulamasını kullanarak, Bing AI’dan artık faydalanabiliyor.

SwiftKey eski ve yeni versiyon

Sohbet, arama ve sesli uyarılar gibi özellikleri SwitfKey uygulamasına entegre eden Bing, Android ve iOS cihazlarda çalışır.

Tamamen ücretsiz olan SwiftKey klavye uygulaması Daha öncesinde beta olarak karşımıza çıkan bu uygulamayı şimdi Microsoft, herkes için genel sürümü yayınladı.

Bing AI Chatbot SwiftKey Olarak Nasıl Kullanılır?

SwiftKey klavyesi içindeki Bing Chat entegrasyonunu etkinleştirmek için, Android cihazınızda en son SwiftKey sürümünün yüklü olduğundan emin olmanız gerekir.

Daha sonra, SwiftKey uygulamasını açın ve Ayarlar menüsüne gidin. “Arama”yı seçin ve Bing Arama seçeneğini açın. Bunu yaptıktan sonra, SwiftKey klavyenizde Bing simgesini göreceksiniz.

SwiftKey içinde Bing Chat kullanmak için, klavyenizdeki Bing simgesine basmanız yeterlidir. Bu, mevcut uygulamanızdan ayrılmadan webde arama yapmanıza ve Bing Chat ile sohbet etmenize olanak tanıyan Bing Chat arayüzünü açacaktır.

SwiftKey sürüm 3.0.1’i, iPhone kullanıcıları App Store’da yeni bir güncelleme aracılığıyla telefonunuza kurabilirler.

Microsoft ile birleşen ChatGPT hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz “Yapay Zeka Sohbet Robotu ChatGPT Nedir, Nasıl Kullanılır?” başlıklı rehberimize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler