Arcane Dizisindeki Tüm League of Legends Karakterleri

Arcane animasyon dizisindeki tüm League of Legends şampiyonları listesi; Arcane’deki LoL karakterler kimlerdir? Arcane League of Legends karakterleri hakkında bilmeniz gereken tüm bilgilere yer verdik.

Riot Games’in ilk uzun metrajlı animasyon dizisi Arcane, League of Legends şampiyonları Jinx ve Vi’nin hikayelerine odaklanıyor ve 7 Kasım 2021’de Netflix’te yayınlandı. Yayınlandıktan bir hafta içinde dünya çapında rekorlar kırdı.

30’dan fazla ülkede bir numara olan Arcane, Rotten Tomatoes’da Squid Game ve You dizilerini geride bırakarak Netflix’in en yüksek puan alan orijinal serisi oldu. MOBA oyununun hayranları, özellikle Piltover ve Zaun şehirlerinin canlandırılmasını ve bu iki şehirle ilişkili League of Legends şampiyonlarının açık ve dolaylı yollarla tanıtılmasını heyecanla karşıladılar.

Ayrıca, Arcane hayranları 2. sezonu beklerken Arcane Dizisinde görünen Tüm League of Legends Karakterlerini merak etmeye başladı. Peki, League of Legends spin-off animasyon dizisi Arcane’de hangi LoL kahramanları ve karakterleri yer alıyor?

Arcane League of Legends Karakterleri

İşte, Netflix Arcane’deki League of Legends şampiyonlarının tam listesi ve hangi bölümde göründükleri:

  1. Vi
  2. Jinx
  3. Ekko
  4. Singed
  5. Caitlyn
  6. Jayce
  7. Heimerdinger
  8. Viktor
  9. Kindred
  10. Teemo

Vi ve Jinx

Vi ve Jinx
Vi ve Jinx

Bir yıkımı temsil eden açılış sahnesiyle Arcane’in odaklandığı iki ana karakter olan Vi ve Jinx’in çocukluk zamanlarını, dramatik ve duygusal bir ortamda, kızıl dumanların arasında yapayalnız kalmış halde görüyoruz. Vi ve Jinx aynı zamanda League of Legends oyunundaki en popüler şampiyonlardır. Daha uzun olan Violet, Powder’ın ablası olduğunu kanıtlıyor; bunun Jinx’in çocukluğunda kullandığı isim olduğunu öğreniyoruz.

Ekko

Ekko
Ekko

Zamanı paramparça eden elemanın çocukken bu kadar sevimli görüneceğini kim bilebilirdi? Ekko ilk kez Benzo’nun dükkanında eski bir saatin top dişlisini tamir ederken görüldü; bu onun gelecekteki zamanı manipüle etme yeteneklerinin habercisiydi. Zaten beyaz saçları var, enerji ve cesaret dolu.

Singed

Singed
Singed

Singed biraz sürpriz oldu. Hayranlar, Avustralyalı aktör ve şarkıcı Brett Tucker’ın seslendirdiği bu karakterden bahsedildiğini ve ikiyle ikiyi bir araya getirdiğini fark edene kadar jenerikler akmadı.

Bunu oyun içi sıçrama görselleriyle karşılaştırdığınızda benzerliği tamamen görebilirsiniz. Çökmüş elmacık kemikleri, sivri burun ve geniş alın, Singed’in temel özellikleridir.

Caitlyn

Caitlyn
Caitlyn

Piltover Şerifi nihayet 2. bölümde göründüğünde Katie Leung’un gösterişli İngiliz aksanı Caitlyn’i apaçık işaret ediyordu. Piltover’ın üst sınıfına ait Caitlyn, asil hayatının dışında macera peşinde koşmak için bir çıkış arıyordur.

Jayce

Jayce
Jayce

Yarınların Koruyucusu Jayce ise 2. bölümde Caitlyn ile laboratuvar sahnesinde aynı anda karşımıza çıkıyor. Bu sahnenin kasıtlı olarak yönlendirilmesinden dolayı, Jayce’in sesini yüzünü göremeden çok önce duyuyoruz.

Kamera yalnızca Caitlyn ve Jayce’in alt yarısının üzerinde geziniyor ve ancak Arcane kristali patladığında onun koridorun diğer tarafına fırlatıldığını görüyoruz. Tamamen sersemlemiş olmasına rağmen hala her zamanki kadar yakışıklı görünüyor.

Ryze

Ryze
Ryze

Evet, bu sahnede havada asılı duran rünlerle ve  tuhaf işaretlerle çevrili cüppeli büyücünün şüphesiz Ryze olduğu belli. Zira bu tanıma uyabilecek başka bir LoL şampiyonu yok.

Bu büyücünün bu kadar erken ortaya çıkmasını beklemeyen League of Legends hayranları bu sahne karşısında şaşırdılar çünkü Ryze’ın doğrudan Piltover ya da Zaun’la değil, resmi biyografisinde belirtildiği gibi bir bütün olarak Runeterra ile bağlantısı var.

Heimerdinger

Heimerdinger
Heimerdinger

En küçük şampiyonlar her zaman en büyük girişleri yapar.

Henüz ufak bir Yordle olan parlak bilim adamı Heimerdinger, 2. Bölüm’de Jayce’i hücresinde ziyaret ettiğinde tanıtılıyor. Hiç tereddüt etmeden genç mucide ders vermeye başlar ve ona hextech denemeleri sırasında ne yapması gerektiği konusunda talimatlar verir.

Viktor

Viktor
Viktor

Victor’un bu ilk anlarının kıymetini bilin, çünkü bu masum Viktor’u son görüşünüz olacak.

Parlak gözlü bir entelektüel olan Viktor, risk almaya ve Jayce’e Hextech deneylerinde yardım etmeye karar verir. Bilim, başarı ve hatta belki biraz da dostluk üzerinden bağ kuruyorlar. Ancak League of Legends oyuncuları onun idealist karakterine alışkın olduğundan Arcane ikinci sezonda nasıl bir karakter gelişimi sergileyeceğini merak ediyorlar.

Kindred

Kindred
Kindred

Caitlyn ve Vi “tüm sırların açığa çıktığı tek yere”, yani yeraltı şehrinin genelevine girdiklerinde, Caitlyn koridordaki köşelere göz atar. Ve onlar da kim?

Sağında gördüğü ilk şey, Kendi içinde ayrışan ama hiç ayrı düşmeyen Kindred olarak bilinen, ölümün ikiz özlerini temsil eden gizemli ruhlar olan League of Legends şampiyonları Kuzu ve Kurt’tur.

Resmi biyografilerine göre; Madalyonun İki Yüzü’yle bilinen en eski karşılaşma; bilinmeyen ellerin, adları çoktan unutulmuş insanların mezarlıklarına işlediği bir çift kadim maskeye dayandırılmaktadır. Ama Kuzu ile Kurt bugüne değin birbirinden hiç ayrılmayan iki kafadar olarak varlığını sürdürmüştür.

Bu ikilinin tam olarak insan formuna dönüşmüş Kindred mı yoksa sonradan mı ebedi avcılara dönüşecekleri bilinmiyor.

Teemo

Teemo
Teemo

Teemo olmadan League of Legends ne olacak ? Hiç bir şey. Kasabanın en tatlısı, Arcane 2. bölümdeki bu çevik izci, karanlık animasyon dizisinde beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı. Silco ve ekibi, Marcus’un evini istila edip kızını kendi odasında tehdit ettiğinde, adamlarından birinin bir kitabı karıştırdığı görülüyor.

Ayrıca Arcane dizisi hakkında daha fazla detay için yine sitemizde yer alan “League Of Legends Arcane Animasyon Dizisi” adlı incelememize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler