Anonim Instagram Story ve Hikaye İzleme Yöntemleri

Instagram story anonim izleme

Anonim olarak story görüntüleme veya gizlice Instagram hikayelerini izleme, görüntüleme ve indirme yapabileceğiniz en iyi yöntemleri listeledik. 

Instagram gizli story bakma, bazı durumlarda oldukça gerekli bir ihtiyaç haline gelebilir. Çünkü kullanıcıların anonim olarak Instagram hikayesi izlemek istemesi, kendi kimliklerini gizleme ihtiyacından doğar.

Bu ihtiyaçtan kaynaklı birtakım yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemler sayesinde bir Instagram kullanıcısını anonim olarak stalklayabilir, Instagram gizlice hikayeye bakma işlemi yapabilirsiniz. Hatta bazı durumlarda Instagram kullanıcısının hesabını takip etmenize bile gerek kalmaz. Hızlıca dilediğiniz kullanıcının hikayesine anonim bir şekilde göz atabilirsiniz.

Peki, instagram hikayeye gizliden bakma nasıl yapılır? Bu işlem oldukça basittir. Kimi durumda program ve 3. parti uygulama gerekirken kimisinde herhangi bir uygulamaya gerek duymadan Instagram story izleme yapabilirsiniz. Ayrıca hikayeyi paylaşan kullanıcı, sizin kim olduğunuzu bile öğrenemeyecektir.

Bu yöntemler, Instagram’da paylaşılan hikayeleri karşı tarafa görüldü bilgisi gönderilmeden görmenizi sağlıyor. Peki, bu nasıl oluyor? İşte detaylar:

Instagram Hikayelerini Anonim Olarak Görüntülemek Mümkün Mü?

Instagram, bir kullanıcının paylaştığı hikayeleri kim tarafından izlenildiğini görebilmesi için tasarlanmıştır. Dolayısıyla, Instagram’ın doğrudan sunduğu özellikler arasında bir hikayeyi anonim olarak görüntüleme seçeneği bulunmaz.

Ancak instagram anonim hikaye izleme yöntemleri sayesinde birçok kullanıcı bu açıktan faydalanmaktadır.

Örneğin “Herkese Açık” bir profile sahip Insta kullanıcısı paylaştığı hikayeleri Instagram’daki tüm kullanıcılara açık olarak paylaşıyorsa, bir Instagram gizli story bakma sitesi, Instagram API aracılığıyla story içeriğini Veri Kazıma (Data Scraping) yaparak kendi sitesine taşıyabilir ve hikaye içeriklerini anonim bir şekilde gösterebilir.

Yani bunda Instagram’ın kullanım koşullarını ihlal edecek hiçbir şey yoktur. Zaten buna izin veren Instagram’ın kendisidir. Eğer profiliniz gizliyse zaten arkadaş listeniz haricinde kimse hikayelerinizi anonim olarak görüntüleyemez.

Ama açıklayacağım bazı illegal olmayan yöntemler ile arkadaşınız olan bir Instagram kullanıcısının hikayelerini bile anonim olarak gizli hesap story izleme yöntemleri ile görüntüleyebileceksiniz.

Anonim Instagram Story İzleme Yöntemleri

Instagram hikayelerini anonim olarak görüntülemenin 4 yolu vardır. Bu insta story görüntüleme yollarının hiçbiri de illegal yöntemler değil, aksine Instagram kullanım politikalarıyla birebir uyumludur.

Bu yöntemler, gizlice instagram hikaye görme yollarını arayanlar için oldukça faydalı bir rehber olsa da, aynı zamanda Instagram hikayelerinizi meraklı gözlerden nasıl uzak tutabileceğiniz için de bir kılavuz sunar.

İster bir Instagram kullanıcısı tarafından engellenmiş olun, ister bir markanın Instagram hesabına sahip bir pazarlamacı olarak rakipleriniz hakkında bilgi toplamak istiyor olun, bu rehber size bir Instagram hikayesini fark edilmeden anonim olarak görüntülemenin en iyi yöntemlerini gösterecektir.

Aşağıda bu yöntemlerin her biri detaylı olarak açıklanmıştır:

Fake Hesap ile Instagram Hikayelerini Gizliden İzleme

Fake hesap yani sahte hesap ile Instagram Story gizlice izlenebilir. Bu en basit yöntemdir. Tek yapmanız gereken gizlice Instagram hikayesini izlemek isteyeceğiniz kullanıcının arkadaş isteğinizi kabul edebileceği sahte bir profil yaratmaktır.

Eğer Instagram hikayesine gizlice bakmak istediğiniz kişi erkek ise bir erkek hesabı, kadın ise bir kadın hesabı oluşturmalısınız.

Daha sonra sahte kişisel bilgiler ve gerçek bir profil fotoğrafı ekleyin ve 5-10 adet gönderiye de sahip olduğunuz an stalklamak istediğiniz kişiye arkadaşlık isteği atın.

Büyük ihtimalle isteğinizi kabul edecektir. Eğer hesap gizli değilse zaten herhangi bir bağlantı isteğinizin kabul edilmesine gerek yoktur. Kullanıcıyı sahte hesapla takip ederek gizlice hikaye gönderilerini izleyebilirsiniz.

Artık Instagram hikayelerini sahte bir hesaptan anonim olarak nasıl izleyeceğinizi biliyorsunuz!

Uçak Moduna Geçerek Instagram Hikayesini Anonim İzleme

Herhangi bir Instagram story izleme uygulaması gerekmeden hikayeleri anonim olarak görüntülemek için diğer bir kullanışlı yöntem Uçak Modu’na geçmektir.

Uçak Modu
Uçak Modu

Bu yöntemi başarıyla uygulamanın püf noktası zamanlamadır. Eğer zamanlamayı doğru ayarlarsanız İstediğiniz hesabın Instagram hikayesini görüldü bilgisi olmadan izleyebilirsiniz. Peki, bu nasıl yapılır? İşte detaylar:

  1. İlk adım, Instagram uygulamasını telefonunuzda açmaktır. Instagram uygulamasını bulmak için telefonunuzun ana ekranını kontrol edin veya uygulama çekmecenizde arama yapın.
  2. Instagram uygulamasını açtıktan sonra, oturum açma bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapın. Eğer zaten oturum açmışsanız, bu adımı atlayabilirsiniz.
  3. Anonim olarak görüntülemek istediğiniz kişinin profilini bulun. Instagram’ın arama çubuğunu kullanabilir ve kişinin kullanıcı adını girebilirsiniz.
  4. Kullanıcının profilini açtığınızda, hikayelerinin profil resimlerinin hemen üstünde, yuvarlak bir çerçeve içinde görüneceğini göreceksiniz.
  5. Hikayeyi görüntülemeye başlamadan önce, telefonunuzdaki ‘Uçak Modu’nu etkinleştirin. Bu adım genellikle ayarlar menüsünden yapılmaktadır. Uçak modu genellikle Wi-Fi, mobil veri, Bluetooth ve benzeri tüm kablosuz iletişimleri kapatır. Bu adımın amacı, Instagram’ın sizin hikayeyi görüntülediğinizi kaydederek kullanıcıya bildirim göndermesini engellemektir.
  6. Şimdi kullanıcının hikayesine tıklayın ve normal şekilde görüntüleyin. Hikayenin sonuna geldiğinizde, Instagram uygulamasını tamamen kapatın.
  7. En son adım olarak, Uçak Modu’nu kapatarak telefonunuzun internet bağlantısını tekrar etkinleştirin.

Bu yöntem ile Instagram hikayesini anonim olarak görüntüleyebilirsiniz ve hikayenin sahibi hikayeyi görüntülediğiniz hakkında bir bildirim almaz.

Instagram Hikayesini Bitişiğindeki Hikayelerden Gözetleme

İlk yöntem, doğrudan bir kişinin Instagram hikayesini görüntülemek istemiyor ancak hikayesinin ilk karesine bakmak istiyorsanız kullanılabilir. Bu, başka bir hesabın hikayesine tıklamak ve ardından hafifçe kaydırmak suretiyle yapılabilir.

Instagram, hikayeleri arka arkaya oynatır, bu nedenle bir sonraki hikayeye hafif bir önizleme alabilirsiniz. Ancak, hikayenin üzerine tamamen tıklamazsanız, “Görüldü” listesinde görünmezsiniz. Bu, hikayenin ilk karesinde neler olduğunu görmenizi sağlar, ama adınızın hikayeyi gördüğünü gösteren listeye eklenmesini önler.

Instagram hikayeye gizlice bakma
Instagram hikayeye gizlice bakma

İkinci yöntem, bir kişinin Instagram hikayesinin son karesini görme yöntemidir. Bu, bir sonraki hesabın ilk hikayesine tıklamak ve daha sonra geri kaydırarak bir önceki hesabın son hikayesini görüntülemek ile gerçekleştirilebilir.

Ancak, bu yöntem bir hikayenin tüm orta karelerini görmek için kullanılamaz. Yani, sadece bir hikayenin son karesine erişmek için uygulanabilir.

Anonim Instagram Story İzleme Sitesi

Anonim instagram hikaye bakma yöntemleri arasında oldukça popüler olan Instagram hikaye izleme siteleri, herhangi bir Instagram kullanıcısının paylaştığı hikayeyi veri kazıma yaparak API aracılığıyla site üzerinden anonim olarak gösteren web uygulamalarıdır.

Bu yöntem sayesinde Instagram uygulamasına girmenize bile gerek yoktur. Sadece hikayesini görüntülemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır.

1. IGAgony

IGAgony Instagram Story izleme
IGAgony Instagram Story izleme

Ücretsiz ve %100 özel Instagram anonim hikaye görüntüleyici ve Instagram hikaye indirme sitesi IGAgony, Instagram’da dikkatinizi çeken tüm kullanıcıların paylaşımlarını gizlice ve anonim bir şekilde izleme fırsatı sunar.

Videoları, resimleri ve daha fazlasını bu aracın yardımıyla indirebilir, tüm bunları yaparken Instagram’daki diğer kullanıcıların ne yaptığınızdan haberdar olmasını önleyebilirsiniz.

Artık en güncel bilgileri ve gönderileri özgürce takip edebilir, kimseye kimliğinizi ifşa etmeden sosyal medyanın tadını çıkarabilirsiniz.

2. StoriesIG

StoriesIG Instagram story gizlice izleme
StoriesIG Instagram story gizlice izleme

StoriesIG, Instagram içeriklerini anonim ve kolay bir şekilde yönetmenizi sağlayan bir platformdur. “Görüntüleyici” özelliği sayesinde, Instagram profillerini gizlilik içinde ve iz bırakmadan görüntüleyebilirsiniz. Platform, Instagram’da bulunan farklı içerik türlerini indirmenize olanak sağlar.

Tek veya çoklu videoları, IGTV videolarını, Instagram Reels videolarını ve albüm gönderilerini rahatlıkla indirebilirsiniz. Hatta uzun IGTV videolarını, çevrimdışıyken veya orijinal video kaldırıldığında bile görüntülemek üzere kaydedebilirsiniz.

Ayrıca, tek bir fotoğraf veya bir albümdeki birden fazla fotoğrafı Instagram’dan indirme olanağı sunar. Bu özelliklerle StoriesIG, Instagram içeriğinin korunması ve yönetilmesi için değerli bir araçtır.

3. InstaStoriesViewer

Insta Stories Viewer
Insta Stories Viewer

InstaStoriesViewer, kullanıcı bilgilerinizi gerektirmeyen bir platform olup, Instagram hesaplarından hikayeleri anonim ve ücretsiz bir şekilde görüntülemeyi sağlar.

Tamamen ücretsiz olan bu hizmet, kullanıcıların Instagram kullanıcı adını girerek, hikayeleri anonim bir şekilde incelemelerine olanak tanır ve bu işlem dışında herhangi bir ek işlem gerektirmez. Bu özellikler, kullanıcılara gizlilik içinde Instagram hikayelerini izleme imkanı sunar.

4. InstaNavigation

Instanavigation anonim story
Instanavigation anonim story

InstaNavigation, kullanıcıların anonim bir şekilde Instagram etkinliklerini takip etmelerine imkan tanıyan basit ve ücretsiz bir hizmettir. Hizmet, belirli bir kullanıcıyı izlemenizi, ilginç haberleri takip etmenizi ve ilgili içeriği indirmenizi sağlar.

Özellikle hizmetin, hesabınıza giriş yapma, parola girişi veya anonim mod ayarlama gibi adımları gerektirmeyen kullanım kolaylığı dikkat çekicidir. Kullanıcıların yalnızca takip etmek istedikleri kişinin kullanıcı adını belirtmeleri yeterli olup, bu da bir güvenlik önlemi işlevi görür.

Kullanıcıların herhangi bir veri girmesine gerek kalmaz ve bu nedenle verilerin ifşa olmasından endişelenmeleri gerekmez. Bu özellik ayrıca, Instagram’da kayıtlı olmayan kullanıcıların da ilginç sayfaları görüntülemelerine olanak sağlar.

5. StorySaver

StorySaver
StorySaver

StorySaver, instagram hikayeye gizliden bakma özelliklerine sahip story indirme sitesidir. Bu uygulama herhangi bir kullanıcı giriş bilgisi istemez. Tek yapmanız gereken hikayesine göz atmak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve “Download!” butonuna tıklayın.

Bir dakikadan daha kısa bir sürede StorySaver kullanıcı adını yazdığınız Instagram kullanıcısının hikaye içeriğini indirilebilir formatta size sunacaktır.

Ayrıca anonim şekilde Instagram gizli hesap görme siteleri hakkında daha fazla öneri almak isterseniz, sitemizde yer alan “Instagram Gizli Hesap Görme, Ücretsiz Gizli Hikaye İzleme Sitesi” adlı listemize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler