Android Akıllı Saatler İçin En Faydalı 12 Uygulama

Android akıllı saatler için en iyi uygulamalar, faydalı smart watch uygulamaları ile Xiaomi ve Samsung akıllı saat uygulamalarını listeliyoruz. Akıllı saatlerinizin verimliliğini artırmak için bilmeniz gereken tüm uygulamalar listemizde!

Android akıllı saat uygulamaları; Samsung, Xiaomi gibi telefonları cepten çıkarmanıza gerek kalmadan sağladığı avantajlar sayesinde birçok işi pratik ve eğlenceli bir hale getiriyor.

Özellikle smart watch akıllı saatlere uygulama yüklemek isteyen mobil kullanıcıları, Android uyumlu uygulamaları Google Play üzerinden indirerek kullanmaktadır. Bu uygulamalar arasında akıllı saat sağlık uygulamaları ve akıllı saat bildirim uygulaması gibi uygulamalar yer almaktadır.

Peki “Android akıllı saatler için en faydalı uygulamalar hangisi?” bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız Samsung Smart Watch, DZ09, KW66, Amazfit vb. marka ve modeldeki Android akıllı saatlerinizi hazırlayın. Çünkü listemizde yer alan birçok uygulama, faydalı olmanın yanı sıra kolayca yükleme yapabileceğiniz özelliklere sahiptir.

En İyi Smart Watch Uygulamaları Hangisi?

Akıllı saatler başka bir deyişle smart watch cihazlarınızda kullanabileceğiniz farklı özellikteki ücretsiz akıllı saat uygulamaları listemizde birçok farklı amaca hizmet eden 10’dan fazla Google Play akıllı saat uygulamaları yer alıyor.

Aşağıda yer alan tabloda uygulamaların ne işe yaradığına kısaca değindik. Ayrıca tablonun hemen altında akıllı saat uygulamalarını başlıklar halinde detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Akıllı Saat Uygulamasının İsmi Uygulamanın Amacı Uygulama Geliştiricisi
ParKing Park edilen arabanın yerini bulma Talent Apps
Google Keep Not alma Google LLC
AccuWeather Hava durumu AccuWeather
Wear Casts Müzik ve podcast Wearible Solutions
Cardiogram Kalp ritmi ölçümü Cardiogram, Inc.
Bring! Alışveriş listesi hazırlama Bring! Labs AG
Citymapper Şehir rehberi Citymapper Limited
Sleep as Android Uyku takibi Urbandroid (Petr Nálevka)
Google Authenticator İki adımlı doğrulama Google LLC
Spotify Müzik ve podcast Spotify AB
Infinity Loop Zeka oyunları https://infinitygames.io/
Google Maps Harita ve GPS Google LLC

1. ParKing

ParKing akıllı saat uygulaması

ParKing Arabamı bul, Arabam nerede? adlı uygulama araçlarınızı nereye park ettiğinizi unutuyorsanız oldukça faydalı olacaktır.

Android akıllı saat ile anında entegre edebileceğiniz ParKing uygulaması tek tıklamayla park ettiğiniz yeri harita üzerinde işaretleyebilme özelliğine sahiptir.

ParKing Özellikleri

 • Tek tıkla aracın fotoğrafını çekme,
 • Otomatik park navigasyonu,
 • Tüm eski park yerlerinin verisini tutma
 • Yeraltı otoparkında pusula işlevi

2. Google Keep

Google Keep akıllı saat uygulaması

Not almayı seviyorsanız Google Keep tam size göre! Akıllı saat ile tam entegre çalışan uygulama; notlar yazmanızı, çizimler, tablolar oluşturmanızı ve to do list (Yapılacaklar listesi) tarzı listeler oluşturup kullanmanıza yarıyor. Ayrıca zamanladığınız planlarınız ile ilgili bildirimleri doğrudan akıllı saate gönderiyor.

Ek olarak sesli kayıt ile yazmaya gerek kalmadan sesli notlar oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca bu işlevlerin çoğunu akıllı saatleriniz üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Google Keep Özellikleri

 • Notlarınızı organize edebileceğiniz harika bir not alma uygulaması
 • To do list oluşturma
 • Sesli not alma
 • Karanlık ve aydınlık mod
 • Smart Watch uyumluluğu

3. AccuWeather

AccuWeather akıllı saat uygulaması

Keskin hava durumu tahminlerine göre işlerinizi planlamak istiyorsanız dünyanın en iyi hava tahmin uygulaması AccuWeather’ı akıllı saatinize yüklemenin zamanı geldi demektir. Smart Watch uyumlu olan AccuWeather uygulaması, cep telefonlarınızı çıkarmadan bileğinizdeki ekrandan takip edilebilecek bir uygulamadır.

Anlık olarak hava tahminleri, radar ve uydu görüntüleri gibi daha birçok özelliği içinde barındıran uygulama sürekli kontrol etmek isteyeceğiniz adeta bağımlılık yaratan özelliklere sahiptir.

AccuWeather Özellikleri

 • Mevcut hava durumu raporları ve gözlemleri
 • 100’den fazla dil ve lehçede dünyanın neredeyse her yerinden hava durumu tahminleri
 • Rüzgar, nem, hissedilen sıcaklık gibi ekstra özellikler
 • Konuma göre özel tahminler
 • Aydınlık ve karanlık mod desteği

4. Wear Casts

Wear Casts akıllı saat uygulaması

Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saatler için geliştirilen Wear Casts uygulaması, bağımsız bir podcast oynatıcıdır. Bluetooth kulaklıklar ile doğrudan bağlantı kurabilen Wear Casts, sevdiğiniz podcast programlarını telefonunuz olmadan dinlemenizi sağlıyor.

Telefon uygulaması cihazlar arasındaki konum senkronizasyonu ile oynatmayı da destekler. Zira TizenOS işletim sistemi kullanan Samsung akıllı saatler de çalışmaz.

Wear Casts Özellikleri

 • Özel çalma listeleri oluşturma
 • Saat ve telefon uygulaması arasında konum senkronizasyonu
 • Android Auto
 • Podcastleri otomatik indirme

5. Cardiogram

Cardiogram akıllı saat uygulaması

Nabız ölçümü yapan Cardiogram uygulaması saatiniz aracılığıyla kalbinizin atış hızını takip etmenizi sağlıyor. Çok özellikli monitörü sayesinde kalbinizin size ne söylediğini rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz. Uyku, stres, kardiyo kondisyonu vb. daha birçok özelliği barındıran uygulama nabzınızı ölçmenin de ötesine geçerek kalp sağlığınızı optimize etmenizi sağlar.

Kalp sağlığınızın zaman içinde nasıl değiştiğini, kronik hastalıklardan nasıl etkilendiğini takip edebileceğiniz uygulama, EKG ve uyku takibi de yaparak adeta bir kalp analizörü gibi çalışıyor.

Cardiogram Özellikleri

 • Kalp atış hızı verilerini depolar.
 • Anlık kalp atış hızı grafikleri ile kalp sağlığınızı izlemenize olanak tanır.
 • Kalp sağlığı rapor kartı oluşturur.
 • EKG ve Uyku Takibi yapar.

6. Bring!

Bring! akıllı saat uygulaması

Alışverişe gittiğinizde alacaklarınızın bir kısmını unutuyorsanız  Bring! Alışverişi Listesi tam size göre bir uygulamadır. Bring! sayesinde satın almayı planladığınız her şey için bir alacaklar listesi oluşturuyorsunuz. Uygulama aynı zamanda bir sosyal medya işlevi gördüğünden uygulamayı kullanan diğer kullanıcılar ile isterseniz alışveriş listenizi paylaşabilir, fikirler alabilir ve markette birlikte alışveriş yapabilirsiniz.

Yazmak yerine tıklayarak oluşturduğunuz alışveriş listeleri hem pratik hem de zamandan tasarruf ederek daha planlı alışveriş yapmanıza olanak tanıyor. Ayrıca banka ve kredi kartlarınızı da kayıt edebileceğiniz uygulama, markette temassız alışveriş keyfini iki katına çıkarıyor.

Ek olarak alışveriş listelerini oluşturmak için birden fazla özelleştirilmiş şablona sahip olan uygulama, parti gecesi, pizza gecesi gibi konseptlerde alışveriş listeleri oluşturmanızı sağlıyor.

Bring! Özellikleri

 • Özelleştirilmiş alışveriş listeleri oluşturma
 • Listenizde yer alan ürünlerle ilgili uygulama içi öneriler alma
 • Listenizde yer alan ürünler hakkında vegan tarifleri, sağlıklı tarifler, fitness tarifleri önerme.
 • Gece ve gündüz modu özelliği

7. Citymapper

Citymapper akıllı saat uygulaması

Avrupa’daki ve İstanbul dahil birçok şehrin ulaşım rotalarını bilen Citymapper tek kelimeyle muhteşem bir uygulama. Nereden nereye gideceğinizi, nasıl gideceğinizi, hangi toplu taşıma aracını kullanacağınız hakkında bilgiler veren Citymapper, aklınıza gelebilecek tüm toplu taşıma seçenekleriyle en hızlı rotaları oluşturuyor.

İstanbul’da kaybolmanız içten bile değil! Özellikle Avrupa’da yer alan birçok şehirde de kullanılabilir. Bunların dışında İstanbul Metro istasyon çıkışları bulma, vagon önerileri, “Git” yolculuk asistanı ve inmek istediğiniz durağı hatırlatan alarm sistemi gibi harika özelliklere sahip.

Citymapper Özellikleri

 • Tüm ulaşım seçenekleri ile rotalar oluşturma
 • Canlı otobüs seferi saatleri
 • Kapsamlı minibüs ve dolmuş haritaları
 • Anlık yolculuk konumu paylaşımı
 • Toplu taşıma ve taksi ücret hesaplama

8. Sleep as Android

Sleep as Android akıllı saat uygulaması

Sleep as Android uygulaması, akıllı saatler için düşünülmüş faydalı bir uyku takibi uygulamasıdır. Smart Watch cihazının sensörlerini kullanarak akıllı uyandırma ve uyku takibi yapan Sleep as Android, devrimsel nitelikte olan sonar sistemiyle, ultrasonik ses dalgalarıyla ses takibi yapmaktadır.

Pebble, Wear OS, Galaxy Gear, Garmin, Mi Band, FitBit, Ionic akıllı saatlerini destekler. Popüler sağlık takibi uygulamaları olan Google Fit, S Health entegrasyonu yaparak sağlık verilerinizi diğer uygulamalarla paylaşmaya izin verir.

Uyanmak istediğiniz saatte, en uygun modda sizi uyandırarak kusursuz bir uyku deneyimini garanti eder. Ayrıca anti-horlama özelliği sayesinde horlama sorununu en aza indirerek rahat bir uyku çekmenizi sağlar.

Sleep as Android Özellikleri

 • Çabucak uykuya dalabilmeniz için Stereofonik ninniler kullanır.
 • Uyku takibi için gelişmiş sonar sistemi
 • Uyku periyotlarınızla ilgili istatistikler oluşturur.
 • Uyku solunumu takibi
 • Jet Lag önleme

9. Google Authenticator

Google Authenticator akıllı saat uygulaması

Google Authenticator, uygulamalar ve diğer yazılımlar için 2 adımlı doğrulama kodları alabileceğiniz bir Google hizmetidir. İnternette bulunana tüm hesaplarınız için üst düzey bir güvenlik önlemi olan Google authenticator uygulaması 2 adımlı doğrulamayı kullanarak tüm hesaplarınız için belirli bir süre sonunda sürekli değişen doğrulama kodları oluşturur.

Akıllı telefon kameranızla QR kod okutarak 2FA özellikli hesap oluşturma imkanı tanıyan web uygulamaları ile entegrasyon yapabileceğiniz Authenticator uygulaması oturum açmak için benzersiz doğrulama kodları oluşturur.

Google Authenticator Özellikleri

 • Oturum açmak için benzersiz 2FA doğrulama kodları oluşturur.
 • Çoklu hesap kaydetme özelliği
 • Hesapları farklı bir cihaza (ör. telefon değiştirirken) aktarma özelliği

10. Spotify

Spotify akıllı saat uygulaması

Dünyanın en popüler müzik ve podcast dinleme uygulaması olan Spotify, cep telefonlarınıza dokunmadan akıllı saatleriniz aracılığıyla müzik dinleyebileceğiniz özelliklere sahiptir. Sadece akıllı saatiniz ve Bluetooth özellikli kulaklıklarınızla çalma listeleri oluşturabilir, sevdiğiniz şarkıları ve podcast yayınlarını dinleyebilirsiniz.

Spotify’ı akıllı saatiniz ile senkronize etmek için Spotify uygulaması üzerinden tek yapmanız gereken “Bir Cihaza Bağlan” özelliğini kullanmak! Spotify Connect ile bir cihazda dinlediğin müzikleri başka bir cihazı kullanarak kontrol edebilirsin.

Spotify Özellikleri

 • Çalma listeleri oluşturma
 • Farklı cihaz entegrasyonu
 • Telefon kullanmadan müzik dinleme

11. Infinity Loop

Infinity Loop akıllı saat uygulaması

Infinity Loop, içerisinde birçok zeka oyununu barındıran bir bulmaca uygulamasıdır. Oyunların amacı odaklanmayı artırarak zihinsel becerilerinizi geliştirmeyi amaçlar. Akıllı telefonlar da oynanabildiği gibi sadece akıllı saatinizi kullanarak da bu oyunu oynayabilirsiniz.

Karmaşık döngü desenlerini anlamlı desenler oluşturacak şekilde düzenleyerek mantık bulmacalarını çözebilirsiniz.

Infinity Loop Özellikleri

 • Oldukça eğlenceli bulmacalar
 • Akıllı saat ile stabil entegrasyon
 • Basit, rahatlatıcı, bitmeyen bir oyun

12. Google Maps

Google Maps akıllı saat uygulaması

Yeni yerler keşfetmenize ve gezinmenize yardımcı olmak için kullanabileceğiniz en faydalı harita uygulaması olan Google Maps, telefonlarınızı kullanmadan sadece akıllı saatiniz aracılığıyla kullanabileceğiniz özelliklere sahiptir.

Google Maps ile yerel mekanları keşfedin. Canlı navigasyon özelliğiyle en doğru rotaları kullanarak hedefinize ulaşın. Toplu taşıma saatlerini, duraklarını öğrenin. Aradığınız her konumu çeşitli katmanlarla inceleyebileceğiniz Google Maps’de ayrıca bölge hakkında 360 derece gezinmeyi mümkün kılan bir özelliğe de sahiptir.

Eğer akıllı saatlerinizde kullanmak için bir harita ve navigasyon uygulaması arıyorsanız Google Maps tam size göre bir tercih olacaktır.

Google Maps Özellikleri

 • Canlı yol tarifi
 • 360 derece harita özelliği
 • Toplu taşıma ulaşım önerileri
 • Kapsamlı dünya haritası
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler