Amerika’daki En İyi 10 E-Ticaret Alışveriş Sitesi

Amerika’dan alışveriş ve satış  yapmak isteyenler için oluşturduğumuz Amerika’daki en iyi e-ticaret alışveriş siteleri listesinde Amerika’da faaliyet gösteren en önemli ve en güvenilir alışveriş web sitelerini ve mağaza zincirlerine yer verdik.

E-ticaret günümüzde çok fazla rağbet gören bir alışveriş yöntemidir. Geleneksel alışveriş yöntemlerinin aksine online alışveriş yöntemleri maliyet açısından oldukça kârlıdır. Ayrıca sınırları ortadan kaldıran online alışveriş siteleri dünyanın herhangi bir yerinden alışveriş yapabilmeyi kolaylaştırmaktadır. Özellikle Dropshipping ve E-ticaret ile uğraşan işletme ve kişiler için yurtdışından alışveriş oldukça önemli bir konumdadır.

Dijital pazarlamada önemli bir yere sahip olan çevrimiçi alışveriş, müşterilerin yere ve zamana bağlı olmadan ürün ve hizmet siparişi verebilmesini kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle müşteriler zamandan ve paradan tasarruf sağlamaktadır. Ayrıca ürün ve hizmetlerini fiziki bir mağazaya ihtiyaç duymadan satabilen tüccarlar da e-ticaretin pozitif sonuçlarından yararlanmaktadır.

Amerika’daki En Güvenilir Alışveriş Siteleri

Online alışverişin market alışverişlerine kadar çeşitlendiği e-ticaret siteleri her geçen gün çevrimiçi mağazalarını artırırken ürün tedariki konusunda araştırmalar yapan ülkemizdeki e-ticaret işletmeleri online alışverişlerin en çok yapıldığı ülkelerdeki popüler e-ticaret alışveriş sitelerini merak ediyor.

Dijital pazarlamanın gelişmiş olduğu ülkelerin başında gelen Amerika’da güvenli alışveriş yapmak ve satış yapmak isteyenler için hazırladığımız bu listede ABD’deki en popüler ve güvenilir e-ticaret alışveriş sitelerini listeledik. Amerikan alışveriş sitelerinde ürün yelpazesi arasındaki elektronik alışverişlerinden tutun da ham madde ürün satışına kadar birçok seçenek yer alıyor. Hatta B2B, B2C ve C2C gibi satış modellerinde Amerika’dan alışveriş yapabileceğiniz online satış web siteleri de mevcuttur.

1. Amazon

Amazon

5 Temmuz 1994’te Belleuve Washington’da Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon ilk etapta çevrimiçi bir kitap satış platformuyken daha sonraları elektronikten giyime kadar birçok ürün grubunun satışının gerçekleştiği bir e-ticaret platformu haline geldi. Günümüzde dünyanın en değerli şirketleri arasında olan Amazon küresel e-ticaret siteleri arasında başta ABD’de olmak üzere Kanada, Meksika, Brezilya, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Türkiye, Çin, Hindistan, Japonya, Avustralya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yerel pazar yerlerine sahiptir.

Ayrıca Amazon Prime aboneliğine sahip müşterilerine ücretsiz kargo ve teslimat seçenekleri sunmaktadır. Aynı zamanda toptan ve perakende satış imkanına sahip olan Amazon, Amerika’dan alışveriş yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği e-ticaret alışveriş sitelerindendir.

2. eBay

eBay

Amerika’da e-ticaretin öncüsü olan eBay, işletmelerin ve tüccarların doğrudan çevrimiçi ortamda elektronik ürün satışı yapabileceği ve insanların istediği her elektronik ürünü satın alabileceği bir alışveriş platformudur. Ayrıca açık arttırma usulü de satış yapan eBay, bu konuda en çok tercih edilen Amerikan e-ticaret sitesidir.

ABD dahil Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İran, İrlanda, İtalya, Kore, Malezya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Birleşik Krallık ve Türkiye’de pazar yerlerine sahiptir. Ayrıca Türkiye’deki online alışveriş sitesi Gittigidiyor markası eBay’e aittir.

3. Walmart

Walmart

Amerika’da kurulduğu 1960’lı yıllardan günümüze kadar bir Amerikan markası olarak Walmart, 50 eyalette gıdadan elektroniğe, giyimden kozmetiğe onlarca kategorideki ürünün perakende olarak satışının yapıldığı mağazalar zinciridir. Amerika’nın birçok eyaletinde şubesi bulunan Walmart, ünlü bir ekonomi dergisi olan Fortune 2007 raporunda dünya çapında en çok ciro yapan şirket olarak anılmıştır.

4. Craigslist

Craiglist

1995 yılında kurucusu Craig Newmark tarafından San Francisco merkezli bir e-posta listesi olarak oluşturulan Craiglist, kullanıcıların kategorilendirilmiş ilanlar yayınlayabildiği ve Craiglist forumları aracılığıyla birbiriyle iletişim kurabildiği çevrimiçi bir reklam ve ilan yayınlama e-ticaret ve alışveriş sitesidir.

2000 yılında popüler olmaya başlayan Craiglist, kullanım kolaylığı, güvenli ve aracısız alışveriş yapılabilmesi dolayısıyla günümüzde 70’ten fala ülkeye hizmet vermektedir. Her gün milyonlarca kullanıcı onlarca farklı kategoride çevrimiçi ürün ve hizmet satmak, kiralamak ve yeni insanlarla tanışmak için Craiglist’i ziyaret ediyor.

5. Target

Target

Walmart’ın ardından ABD’nin en büyük ikinci indirimli perakende satış ve e-ticaret web platformudur. Amerika genelinde 1800’den fazla şubeye sahip olan Target, çevrimiçi olarak alışverişin yapıldığı target.com çevrimiçi mağazasında 20’den fazla kategorisiyle elektronikten giyime, mobilyadan oyuncağa kadar birçok ürün yelpazesinde indirimli satış imkanı sunmaktadır.

6. Etsy

Etsy

18 Haziran 2005’te Rob Kalin tarafından kurulan Etsy; takı, çanta, giyim, ev dekorasyonu, mobilya, oyuncak, sanat, el işi malzemeleri ve araçları dahil birçok kategoride ürünün satışının yapıldığı bir e-ticaret platformudur. Kullanıcılar ister Etsy üzerinden dilediğince alışveriş yapabilir isterse de Etsy’de bir mağaza kurarak el işi ürünlerinin satışını yapabilir.

7. Best Buy

Best Buy

Best Buy, elektronik ürünlerin satışını yapan bir perakende alışveriş sitesidir. Onlarca elektronik ürün kategorisi arasından yüzlerce indirimli elektronik ürünleri rahatlıkla satın alabileceğiniz Best Buy Amerika dışında Kanada, Çin, Meksika ve Avrupa gibi ülkelerde de faaliyet göstermektedir.

Bir ara Türkiye pazarına da giren Best Buy istediği pazar payını elde edemeyince İzmir ve Ankara’daki mağazalarını Teknosa’ya devretmiştir. Amerika’dan uygun fiyatlı elektronik alışverişi yapmak isteyenler için oldukça popüler bir alternatiftir.

8. Macy’s

Macy’s

1858 yılında New York şehrinde RH Macy and Co. olarak kurulan Macy’s Amerika’nın köklü şirketlerinden biridir. Macy’s’in New York City’deki ikonik konumu genellikle büyüleyici vitrinlere, yaşam tarzı etkinliklerine ve stantlara ev sahipliği yapar. Hatta ülke çapında kültürel olarak benimsenmiş olan Macy’nin Şükran Günü Geçit Töreni bir gelenek haline gelmiştir.

ABD’de 800’den fazla mağazasıyla moda alanında dünya çapında bir numara olan Macy’s, Amerikan moda ve giyim perakendecisidir. Macy’s giyim, makyaj, aksesuar, koku ve cilt bakımından ev dekorasyonuna ve outlet ürünlerine kadar her şeyi satan dünyaca ünlü bir Amerikan mağazası olmasının yanı sıra uluslararası birçok markanın ürünlerinin de satışını yapmaktadır.

9. Home Depot

Home Depot

Amerika’da yapı malzemeleri satışı yapan en büyük firma olan Home Depot, ev geliştirme perakendeciliği üzerine ülkedeki en popüler mağaza zinciridir. Dekorasyon ve ev gereçlerinden mobilyaya, hırdavat ve el aletlerinden beyaz eşyaya kadar birçok kategoride geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Özellikle yapı malzemeleri konusunda Amerika’dan güvenilir alışveriş yapmak için en uygun e-ticaret sitelerinden biridir.

10. Wish

Wish

2010 yılında Piotr Szulczewski ve Danny Zhang tarafından San Francisco ABD’de kurulan ve ContextLogic Inc. tarafından işletilen Amerikan çevrimiçi e-ticaret platformu Wish, genellikle ucuz elektronik ürünlerin satışının yapıldığı bir Amerikan alışveriş sitesidir.

Elektronik dışında 10’dan fazla kategoride ürün listeleyen Wish’te hobi, giyim, mutfak aksesuarları, otomotiv vb. kategorilerde de ürünler satılmaktadır. Ürünler genellikle nakliyesi maliyetsiz olan küçük ürünlerden oluşmaktadır. Diğer alışveriş sitelerinin aksine üyelik sistemiyle çalışan Wish’te alışveriş yapabilmek için öncelikle sisteme üye olunması gerekmektedir.

Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız yine sitemizde yer alan “Dijital Pazarlama Nedir? Dijital Pazarlamanın Önemi” adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler