5 Ucuz Tasarım Uygulaması

Ucuz Tasarım Uygulamaları

Çoğu profesyonel tasarım uygulaması yüksek fiyattan satılıyor. Özellikle Adobe uygulamaları çoğu kişinin ödeyebileceğinden çok daha pahalı. Tasarıma yeni başlayanlar ve başlamak isteyenler yüksek fiyatlı uygulamalardan kaçınmak istiyor. Bu yazıda sizlere kolay erişilebilir 5 tasarım uygulamasını derledim.

Grafik tasarım, video kurgu, 3D tasarım ve animasyon için birçok ücretsiz uygulama var, fakat bunların hepsi kullanışlı değil. Bu listede yer verdiğim tüm uygulamalar öğrenmesi ve ustalaşması kolay uygulamalar. Bu uygulamalar ile ister amatör ister profesyonel işler yapabilirsiniz.

1. Krita

krita-free-photoshop
Krita Ücretsiz Uygulama

Krita 2D görsel düzenleyebildiğimiz ve çizim yapabildiğimiz bir uygulama. Grafik tasarım, logo tasarım ve çizim gibi birçok işlem yapabildiğimiz Krita her tasarımcı için kullanılabilir. Krita aynı zamanda Photoshop (PSD) dosyalarını da açabiliyor. Çapraz kullanıma uygun olan Krita aynı zamanda çizim tabletlerini de destekliyor.

Krita Nereden Alınır?

Krita’yı ister Krita.org üzerinden isterseniz de Steam üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Krita Steam versiyonunda ücret talep etse de Krita resmi sitesinde ücretsiz olarak kullanıma açık. Steam versiyonu tüm güncellemeleri otomatik olarak yaptığı için tercih edilebilir.

2. Movavi

Movavi Video Kurgu
Movavi Video Kurgu

Movavi kullanımı en kolay olan video kurgu uygulamalarından biri. Özellikle video kurguya yeni başlayanlar için birebir. Movavi içerisinde bulunan hazır efektler ve araçlar ile profesyonel kurgular yapmak çok kolay.

Movavi Nereden Alınır?

Movavi’yi Movavi Resmi Sitesi veya Movavi Steam sayfası  üzerinden satın alabilirsiniz. Sitesi içerisinde ücretsiz deneme sürümü bulunan Movavi’yi satın almadan önce denemek isteyebilirsiniz. Steam içerisinde sık sık indirime giren Movavi’yi hiç değilse istek listenize ekleyebilirsiniz.

3. Blender

Blender Ücretsiz Uygulama
Blender Ücretsiz Uygulama

Blender genellikle 3D modelleme için kullanılsa da başka işlevleri de var. Blender içerisinde 3D modelleme, 3D animasyon, 2D animasyon, 2D çizim, özel efektler ve hatta bir video kurgu aracı bile var. Oyun tasarımcılar dışında tüm tasarımcıların Blender içinde kullanabileceği araçlar var.  Yaptığınız modelleri renklendirebilir, animasyon ekleyebilir ve oyun motorlarına sorun yaşamadan taşıyabilirsiniz.

Blender Nereden Alınır?

Blender’a ücretsiz bir şekilde Blender Steam sayfası  üzerinden veya resmi web sitesi Blender.org üzerinden erişebilirsiniz. Tam anlamıyla ücretsiz olan Blender düzenli güncellemeleriyle her sene daha da iyi bir hale geliyor.

4. Aseprite

Aseprite Uygulama
Aseprite Uygulama

Aseprite PixelArt için kullanabileceğiniz en iyi uygulama. Çoğu görsel düzenleme uygulamasında zor yapılan PixelArt Aseprite’da çok kolay. Doğrudan pixelleri boyadığımız Aseprite özellikle mobil oyun tasarımcılar için birebir. Oyun tasarım ve dijital sanat yapmada yaygın olan PixelArt tarzını hem öğrenmek hem de tasarım konusunda gelişmek içim Aseprite’a bakabilirsiniz.

Aseprite Nereden Alınır?

Aseprite’a ufak bir ücret ödeyerek Aseprite Steam‘den veya resmi sitesi Aseprite.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Satın almadan önce sitesindeki deneme sürümüne bakarak almadan önce emin olabilirsiniz. Her oyun tasarımcının ilgisini çekecek Aseprite alanında tek.

5. Canva

Canva Ücretsiz Uygulama
Canva Ücretsiz Uygulama

Canva tüm grafik tasarımcılarının düzenli olarak kullandığı bir uygulama. Özellikle de tasarıma yeni başlayanların tercih ettiği Canva sosyal medya gönderileri için birebir.

Grafik tasarım ve logo tasarım için kullanışlı olan Canva herkes tarafından kolayca öğrenilebilir. Çoğu özelliği ücretsiz olan Canva’yı belli bir ücret karşılığında daha profesyonel  kullanabilirsiniz.

Canva Nereden Alınır?

Canva’ya canva.com  üzerinden ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Her tarayıcıda düzgün çalışan Canva tasarıma yeni başlayanların ilk adresi. Tarayıcı versiyonu dışında uygulama olarak da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ayrıca bu tarz programlar ilginizi çektiyse sitemizde yer alan “Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı” adlı listemizi de inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler