Satırlardan Beyaz Perdeye: 3391 Kilometre Film İncelemesi

3391 film afişi

Beyza Alkoç’un 3391 Km adlı romantik roman kitabından beyaz perdeye uyarlanan 3391 Kilometre filminin konusu, özeti, oyuncu kadrosu ve Beyza Alkoç’a değindiğimiz yazımızda filmin tüm detaylarına yer verdik.

Mesafelerin önemsiz olduğu bir aşk hikayesini bize sunmuş olan Beyza Alkoç’un çok okunan romanı 3391 Kilometre’nin kitapla aynı ismi taşıyan filminin geçtiğimiz günlerde vizyona girmesiyle kısa zamanda güzel başarılara imza attı.

Bu yazımızda son zamanların çok konuşulan filmi 3391 Kilometre’nin konusu, oyuncu kadrosu ve bu hikayeyi bizlere sunan yazarı Beyza Alkoç’a değineceğiz.

3391 Kilometre Filmi Konusu

Beyza Alkoç’un 2018 yılında basılan kitabı 3391 Kilometre’nin beyaz perdeye uyarlanmış hali olan film bir uzak mesafe ilişkisini konu alıyor.

İsmini yaşadığı yerden alan İzmir 18 yaşında bir lise öğrencisidir. Hayatına kimseyi almak istemeyen İzmir bir gün sıkça kullandığı bir siteden bir mesaj alır: “Uyu artık.”

Gelmemeyegidenadam kullanıcı adıyla atılan bu mesaj İzmir’i meraklandırmaya yetmiştir. İşte tüm hikaye bu mesaj ile başlar çünkü gelmemeyegidenadam Ege’dir, Ömer Ege Zorlu.

Ege, 19 yaşında Fransa’da yaşayan bir gençtir. İzmir’in sosyal medya hesabını uzun süredir takip eden Ege’nin attığı mesaj 3391 Kilometre’yi başlatacaktır çünkü İzmir ve Fransa arası tam 3391 kilometredir.

Ege ve İzmir
Ege ve İzmir

Sohbet ettikçe birbirlerinin hayatlarına dokunduklarını fark eden İzmir ve Ege, birbirlerini görmeden, duymadan gece gündüz konuşarak aralarındaki mesafelere rağmen aşkın imkansız olmadığını keşfederler.

İkilinin 3391 kilometreye rağmen yaşadıkları aşkı konu alan film, birbirine aşık iki gencin yaşadıkları zorluklara rağmen birbirlerini bırakamayışlarını, aralarında kilometreler de olsa aşkın yenemeyeceği şeyin olmadığını gözler önüne seriyor.

“Kimse, hiçbir yeri geri dönmek üzere terk etmez…”

3391 Kilometre Oyuncu Kadrosu

3391 Kilometre oyuncuları
3391 Kilometre oyuncuları

Filmin yönetmen koltuğunda Deniz Enyüksek oturuyor. Kitaba bağlı kalınan senaryoda senarist koltuğunda ise Fulya Özcan’ı görüyoruz.

Başrollerimiz İzmir’e Derya Pınar Ak, Ege’ye ise Ahmet Haktan Zavlak hayat veriyor.

Filmin diğer oyuncularını ise, Cavit Çetin Güner, Selin Türkmen, Gülin İyigün, Ogün Kaptanoğlu, Melda Bekcan, Hakan Pişkin şeklinde sıralayabiliriz.

Derya Pınar Ak Kimdir?

7 Ağustos 2003 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Derya Pınar, oyunculuğa 2018 yılında Cadı Üçlemesi adlı proje ile başlamıştır. Sonrasında sırayla Hükümsüz, Uzak Şehrin Masalı, Sevmek Zamanı dizilerinde seyircisiyle buluşan Ak, 2021 yılında dijital platform dizisi olan Prens’te Prenses Hasharia karakterine hayat vermiştir.

Derya Pınar Ak
Derya Pınar Ak

Başarılı performanslarıyla akıllara kazınan Derya Pınar, Kar ve Ayı adlı sinema filminde başrol olarak kariyerine hız kesmeden devam etmiştir.

2023 yılında ise sevilen televizyon dizisi Adım Farah ile ekranlara gelen genç oyuncunun son projesi ise yazımızın da konusu olan 3391 Kilometre’dir. 3391 Kilometre’de hayat verdiği İzmir ile çok sevilen genç oyuncu şimdilerde filmde sergilediği başarısıyla anılmaktadır.

Ahmet Haktan Zavlak Kimdir?

2001 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ahmet Haktan, lise yıllarında çeşitli reklam projelerinde yer alarak oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Lise son sınıfta rol aldığı Bir Aile Hikayesi adlı televizyon filmiyle profesyonel oyunculuk kariyerine başlayan Zavlak sonrasında Yasak Elma dizisinde rol almıştır.

Ahmet Haktan Zavlak
Ahmet Haktan Zavlak

2021 yılında dijital platform dizisi olan Yeşilçam ile ekranlara gelen Haktan Zavlak’ın İlk sinema filmi 2022 yapımı Demir Kadın: Neslican Tay’dır. Aynı yıl Tozluyaka isimli televizyon dizisiyle seyircisiyle buluşmuştur.

Şimdilerde ise 2023 yılında yayın hayatına başlayan Ömer dizisinde yer almaktadır. Son sinema filmi olan 3391 Kilometre ile başarılarına başarı katan genç oyuncu İstanbul’da yaşamaktadır.

Beyza Alkoç Kimdir?

15 Şubat 1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelen yazar edebiyata ve kurgu oluşturmaya küçük yaşlardan itibaren ilgi duymaya başlamıştır. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarında yazmaktan kopmayan Alkoç kendini sürekli geliştirmeyi hedeflemiştir. Ülkede düzenlenen birçok hikaye yarışmasında ödül alan genç yazar böylelikle kariyerini çok iyi şekillendirmiştir.

Beyza Alkoç
Beyza Alkoç

18 yaşında kitaplarını ilk olarak çevrimiçi bir platformda okurlarıyla buluşturan Alkoç ilk kitabı Sınır ile okurlarıyla buluşma fırsatını yakalamıştır. Kalemi sevilen yazar Sınır kitabından sonra devam kitabı olan Sınırsız, beş kitaptan oluşan Karantina serisi, Kar Küresi ve devam kitabı olan Kar Tanesi, No. 26 Serisi, Asansör, Enkaz Altındakiler, Kalp Muhafızı ve yazımızın da konusu olan 3391 Kilometre ile onun devam kitabı olan Sıfır Kilometre’yi kaleme almıştır.

Mütercim Tercümanlık bölümü ve yan bir dal olarak Sosyoloji bölümünde eğitim görmeye devam eden yazar Hakan Aydın ile evlidir ve İstanbul’da yaşamaktadır.

3391 Kilometre Film Yorumu

Aynı adı taşıyan Beyza Alkoç romanından uyarlanan 3391 Kilometre gerek müzikleriyle, gerek konusuyla, gerekse başroller arasındaki gözle görülür çekimle tam bir gençlik filmiydiNova Norda, Zeynep Bastık ve Can Ozan‘ın film için yaptığı parçalar da izleyiciye güzel dakikalar yaşatmaya eşlik etti.

Yıllar önce kitabı henüz küçük yaşlarda okuyup şimdi bunu beyaz perdede izlemek okurlar için eşsiz bir deneyim oldu ve şu an 3391 Kilometre çok izlenen filmler arasında yerini koruyor.

Bu tür incelemeler ilginizi çekiyorsa sitemizde bulunan “The Age Of Adaline (Ölümsüz Aşk) Film İncelemesi” adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

3391 Kilometre Filmi Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler