2021’de Vizyona Girecek 10 Animasyon Filmi

Space Jam: A New Legacy, My Sweet Monster, The Addams Family 2

2021 yılının yarısını geride bıraktık fakat film sektörü hız kesmeden devam ediyor. Biz de 2021 yılında vizyona girecek 10 animasyon filmini bu yazımızda topladık. Birbirinden güzel yapımların konuları, fragmanları ve diğer detaylarına göz atarak sinemaya gitmenizi öneririz. Ya da evde izlemeyi tercih edenler, Netflix gibi platformdan da yayınlanacak filmleri inceleyebilirler.

Siz de bir filmkolikseniz ve ne izleyeceğim diye düşünüyorsanız ya da ailemle birlikte güzel vakit geçirmek istiyorum diyorsanız şimdiden planlarınızı yapmalısınız. Çünkü yetişkinlerden çocuklara her kesimin eğlendiği animasyonların devam filmleri ve birbirinden benzersiz yeni yapımlarla  filmler kaldığı yerden devam ediyor. İşte tam burada sizin için oluşturduğumuz liste yer alıyor. Bütün okuyucularımıza keyifli seyirler dileriz.

1. Space Jam: A New Legacy (Space Jam: Yeni Efsane)

Filmde LeBron James ve oğlu Dom James, Serververse adındaki bir dünyaya adım atarlar. Oğlunu kurtarmak için LeBron’un yapması gereken Serverse’in kralının söylediğini yerine getirmektir. Yani basketbol maçını kazanmak. Fakat sıradan bir maç değildir. Kendisi Looney Tunes dünyasına düşmüştür ve ekibini Buggs Bunny, Slyvester, Yosemite Sam ve birçok yakından tanıdığımız çizgi film karakterinden kuracaktır. Fakat karşıda da Goons adında güçlü bir takım vardır. Yönetmenliğini Malcolm D. Lee‘nin yapmış olduğu bu filmde birçok macera sizleri bekliyor. Ayrıca  The Walking Dead dizisinde Sasha karakteriyle tanıdığımız Sonequa Martin-Green, LeBron’nun eşi rolünde yer alıyor. Seslendirmede Anthony Davis ve Klay Thompson gibi ünlü isimler de var. LeBron’un gençliğini de Stephen Kankole canlandıracak. “Kral” James ve Tunes ailesinin bir araya geldiği bu filmde eğlencenin ardındaki ana tema ise çocukların ebeveynlerinin değil, kendi istedikleri kişi olmaları gerektiğini anlatıyor. Sonuçta bir babanın oğlunu kurtarmak için neler yapabileceğini bu filmde göreceksiniz.

Space Jam: A New Legacy vizyon tarihi: 16 Temmuz 2021

2. My Sweet Monster

Ana konusu kızını çok seven ve korumak isteyen bir kralın, kızı Barbara‘nın 16. yaş gününde çıkan karışıklık sonrası hükümdarlığını kaptırmasını ele alır. Weasel (Gelincik) yeni hükümdardır ve bunla da yetinmeyip Prenses Barbara ile evlenmek istemektedir. Barbara bunun olmasını istemediğinden ormana kaçar. Ormanda Boogey  ve Wicked adında iki yeni arkadaşla tanışır. Ancak Barbara bu iki iyi arkadaşın sıradan hayatlarını mahvedecektir. Barbara, Prens Edward‘ın Weasel’ı yeneceğini ve tahtı geri alarak kendisiyle evleneceğini hayal etmektedir. Barbara’ya katlanamayan Boogey, Edward’ı bulup işleri eski haline getirmeyi kafaya koymuştur.

Normalde 2020’de bitirilmesi planlanan ancak pandemi nedeniyle ertelenen filmlerden biridir. Yönetmenliğini Maksim Volkov sürdürmüş, Rus yapımı bir animasyon filmidir.

My Sweet Monster vizyon tarihi: 5 Ağustos 2021

3. PAW Patrol: The Movie

Nickjr. kanalında yayınlanan aynı isimdeki animasyon bu kez sinemada yerini alıyor. Film, Ryder adında bir çocuk ve bir grup köpek yavrusunun yaşadıkları şehri kaostan kurtarmasını ele alır. Tabi ki bu köpek yavruları sıradan değildir, hepsi birbirinden yetenekli kurtarıcı canlılardır. Humdinger kedileri köpeklerden daha fazla seven yeni belediye başkanıdır. Liberty adındaki köpek, PAW Patrol ekibini arar ve Humdinger’ın, Advanture City’i yok edeceğini söyler.

Senaristliğini birçok animasyon filmini yazmış olan Bob Barlen, aynı zamanda filmin Yönetmenliğini yapan Cal Brunker ve  Madagaskar filmini yazmış olan Billy Frolick yürütmüştür. Zootopia ‘yı beğendiyseniz kesinlikle PAW Patrol’ü de beğeneceksiniz.

PAW Patrol The Movie vizyon tarihi: 20 Ağustos 2021

“Hiçbir şehir büyük, hiçbir köpekçik de küçük değildir.”


4. My Little Pony: A New Generation (Yeni Bir Jenerasyon)

Film, My Little Pony: Sihir ve Arkadaşlık  evreninde beşinci jenerasyonu ele almaktadır.  Filmin yıldız Pony’si Sunny Starscout‘tır ve High School Musical 1-2-3 ‘te Gabriella Montez’i canlandırmış olan Vanessa Hudgens tarafından seslendirilecektir.  Twilight Sparkle’ın, Equestria‘da oluşturduğu dostluk ve güven ortamı şüphe ve düşmanlığın olduğu bir yere dönüşmüştür. Ancak umudunu yitirmeyen Sunny Starscout, eski güzel günlere dönebilmek için bir yolculuğa çıkacaktır. Yolda tanıştığı  Izzy isimli tek boynuzlu atla birlikte de bütün güçlüklere göğüs gerecektir.

Filmin yönetmenleri Robert Cullen ve Jose Ucha’dır. Sinema gösterimi için Paramount Pictures ile anlaşılmış fakat pandemi nedeniyle yayın hakları Netflix‘e verilmiştir.

My Little Pony: A New Generation vizyon tarihi : 24 Eylül 2021

5. The Addams Family 2

Addams ailesi kendilerine özgü tarzlarıyla yine ses getirmeye hazırlanıyor. Morticia ve Gomez’in  bu seferki planları ise büyüyen çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmek için karavanlarıyla ülke turuna çıkmak. Fragmanı incelediğimizde Büyük Kanyon ve Niagara Şelalesi gibi birçok büyüleyici doğa harikasını görüyoruz. Yolculuğun ilerleyen kısmında Kuzen Itt de onlara katılıyor.

Addams Ailesi ile macera kaldığı yerden devam ediyor. Yönetmenler yine Greg Tiernan ile Conrad Vernon‘dır. Seslendirenler arasında  Oscar IsaacCharlize Theron ( Fast and the furious 8-9)Chloe Grace Moretz ( Saftirik Greg’in Günlüğü, 5. Dalga ve birçok başka yapımda oynamıştı) ve Snoop Dog gibi ünlü isimler yer alıyor.

The Addams Family 2 vizyon tarihi: 1 Ekim 2021

6. Otel Transilvanya: Transformanya (Hotel Transylvania 4)

Serinin 4. filmi yola çıktı. Bu sefer dengeler hepten değişecek.  Transilvanya‘da parti düzenleyip eline yüzüne bulaştıran Jonathan, Dracula‘nın gözüne girebilmek için bir şeyler yapması gerektiğini düşünür. Tam bu sırada, Van Helsing icadını Jonathan üzerinde dener. Canavarlaştırma ışını canavarları insanlara, insanlarıysa canavarlara dönüştürmektedir. Otel Transilvanya’da Dracula, Frankenstein, Mumya Murray, Wayne ve diğerleri hepsi birer insana dönüşür.

Her filmde olduğu gibi birbirinden çılgın maceralar ile Otel Transilvanya neşemizi katlamaya devam edecek. Bu sefer yönetmen ilk üç filmdeki gibi Genndy Tartakovsky değil Jennifer Kluska ve Derek Drymon olacak. Seslendirmede de değişim yapılarak Dracula’yı Adam Sandler‘ın yerine Brian Hull seslendirecek.

Otel Transilvanya: Transformanya vizyon tarihi:  6 Ağustos 2021

7. The Ogglies: Welcome to Smelliville

Almanya’da kitapları ve çizgi romanları ile oldukça popüler olan Ogglies şimdi beyaz perdeye sıçrıyor. Yeşil renkleri ve çöp yemek gibi tuhaf alışkanlığı olan Ogglies, yaşamak için Smelliville adındaki şehrin çöplüğü seçmişlerdir. Ancak kötü kokuları ve çirkin görüntüleri nedeniyle insanlar onlardan pek hoşlanmamaktadır. Aslında görüntüleri bana biraz Toy Story serisindeki yeşil uzaylı oyuncaklarını anımsattılar. Geniş bir ailesi olan bu tuhaf yaratıklar, Flutchi adında da evcil yarasaya sahiptir. Bir de en az onlar kadar ilginç ejderha Firebottom adında araçları vardır. Şehre verdikleri rahatsızlıktan ötürü insanların işlerinde düşüşler yaşanır. Bu nedenle belediye başkanı, Ogglies’in yaşadığı çöplüğü ortadan kaldırıp Welness‘i kurmak istemektedir.  Profesör Foamworthy ve yeğeni Lotta da belediye başkanının oğlu Max ile beraber geliştirdikleri icat sayesinde, koku sorununu çözmeye çalışmaktadır. Bakalım Ogglies ve dostları başkanın emellerini suya düşürüp, Smelliville sakinleri ile huzur içinde yaşayabilecekler mi?

Yönetmeliğini  Jens Möller ve Toby Genkel yürütecektir. Yapımı; WunderWerk, Friedrich Oetinger, ZDF ve LEONINE  şirketlerinin ortak çalışması ile gerçekleşecektir.

The Ogglies: Welcome to Smelliville vizyon tarihi: 22 Temmuz 2021

8. Le tour du monde 80 jours (Around the World)

Jules Verne‘nin 80 Günde Dünya Turu adlı hikayesi bu yıl animasyona dönüşüyor. Tıpkı hikayede Bay Fogg ve uşağı Passepartout‘un arkadaşlarıyla iddiaya girmesi gibi, maymunumuz da bir kurbağa ile iddiaya girmiştir. Film, kitap kurdu bir marmoset maymunu ve bir kurbağanın dünyayı dolaşmaya çıktıkları macerayı anlatan bir yapım olacaktır. Okyanuslardan çöllere, yağmur ormanlarından buzullara harika bir macera bizleri bekliyor.

Yönetmenliğini Samuel Tourneux ve yazarlığını da Buz Devri 2 ve 3‘ü yazanlardan biri olan Gerry Swallow üstelenecektir.

Le tour du monde 80 jours (Around the World) vizyon tarihi: 4 Ağustos 2021

9. Sing 2 (Şarkını Söyle 2)

İlk filmde koala Buster Moon ve arkadaşları büyük bir başarıya imza atarak NewMoon Tiyatrosu‘na ödül kazandırmıştı. Buster’ın şimdiki amacı ise daha büyüktür. Ünlü Crystal Tower Tiyatrosu‘nda bir gösteri sergilemek. Fakat bunun için Buster ve arkadaşlarının bağlantısı olmadığından Crystal Tower’a girebilmek için acımasız kurt Jimmy Crystal‘i ikna etmesi gerekir. Domuz Gunter ortaya muazzam bir fikir atar ve Buster bunu beğenir. Jimmy Crystal’e ünlü rock yıldızı aslan Clay Calloway‘ın da geleceğini söylerler. Fakat uzun yıllar kendini insanlardan soyutlamış olan Clay’i bulmak hiç kolay olmayacaktır.

Filmin yönetmeni ve senaristi Şarkını Söyle 1’deki gibi Garth Jenning‘tir. Ayrıca Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Scarlett Johansson, Taron Egerton, Halsey, Pharrell Williams, Letitia Wright, Bono ve daha birçok  ünlü müzik yıldızı ve komedyen de  filme katkı sağlamıştır.

Sing 2 (Şarkını Söyle 2) vizyon tarihi: Aralık 2021 ya da Ocak 2022

10. Mavka. Lisova pisnya (Mavka. The Forest Song)

Ukrayna yapımı olan bu film sanatsal bir animasyon özelliği taşıyor. Lesya Ukrainka’nın, Forest Song adlı şiiri ve eserlerinden derlenerek oluşturulmuştur. Ormanın koruyucusu olan peri kızı Mavka, Ukraynalıların inandığı mitolojik bir karakterdir. Filmin amaçları arasında, çevresel bir farkındalık kazandırarak yok olan bitki örtüsüne dikkat çekmek de var. Konusu ise Kalyna‘nın, Mavka’nın aşık olduğu Lukash‘ı ona karşı kullanarak Kutsal Kalbi çalarak sonsuz gençliği elde etmeye çalışması ancak Mavka’nın da hem aşkını hem de ormanı saldırılara karşı korumasıdır. Her masalda olduğu gibi bu filmde de iyilerin kötülerle mücadele etmesini izleyeceğiz. Ayrıca film hakkındaki daha fazla detaya Mavka. The Forest Song: Bir Slav Peri Masalı başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Proje sahibi Animagrad Animation Studio ve yapımcılığını üstlendiği Iryna Kostyuk ile Egor Olesov, evrensel bir animasyon filmi olacağı konusunda Mavka The Forest Song adına heyecanlı olduklarını dile getirmişlerdir.

Mavka. Lisova pisnya (Mavka. The Forest Song) vizyon tarihi: 2021 Sonu ya da 2022’in  ilk ayları

 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler