The Devil in Me Oyun Rehberi ve Oynanış Videosu

The Devil in Me oyun incelemesi

The Devil in Me nasıl oynanır? Oyunda nelere dikkat edilmeli? Önceki oyunlara göre artıları ve eksileri neler? The Devil in Me hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara The Devil in Me oyun rehberi ve oynanış videosu adlı rehberimizde değiniyoruz.

Rami Malek’li Until Dawn’ın ardındaki ekipten muhteşem bir korku-gerilim oyunu daha geldi! The Dark Pictures Anthology serisinin dördüncü oyunu olan ve 1. sezon finali niteliğindeki The Devil in Me 18 Kasım 2022’de oyun severlerle buluştu.

1. The Devil in Me’de Çok Bilenin Bileti Erken Kesilir

Çok bilen erken ölür
Çok bilen erken ölür

Bu sözü şimdi uydurmuş olsak da oyunda oldukça önemli bir yeri var! Zira Supermassive’in önemli kararlar vermenizi gerektiren oyunlarındaki tüm hikayeler, neyle karşılaşacağınızdan emin olmadığınızda en şok edici olanlardır. Dolayısıyla bir şeylere burnunuzu daha erken sokarsanız ilk giden siz olursunuz. Eğer oyunu henüz oynamadıysanız bu nasihatimizi dikkate almanız kaderinizi olumlu yönde etkileyebilir.

Çünkü bu oyun aynı sahneyi yeniden başlatmanıza izin vermez. Haliyle karakteriniz ölürse sonsuza kadar ölür. House of Ashes oynayanlar bilir, karakterler geri dönmüyor! Ayrıca The Dark Pictures Anthology serisinin en uzun süreli oynanan oyunu olan The Devil in Me diğer The Dark Pictures Anthology oyunlarına göre nispeten uzun sürüyor. Ortalama 7 saat süren oyun şimdiye kadar oynayabileceğiniz en uzun korku-gerilim oyunudur.

Bu nedenle karakterleriniz daha ilk dakikada pişmiş armut gibi katillerin eline düşerse oyundan keyif almanız zorlaşabilir. Haliyle biraz çabalamanız gerekiyor.

2. Karar Pusulasında İkilemde Kalmazsınız

Karar pusulası
Karar pusulası

Karar pusulası bir ikilemdeymişsiniz hissi verebilir. Ancak “Say Nothing”de bir seçenektir. Ve bu kesinlikle hikayeyi etkiler! Rastgele tercihler yerine hikayenin gidişatını bilinçli şekilde belirlemek kesinlikle oyundan keyif almanızı sağlayacaktır.

3. Oyun Kaydı İçin Bearings ve Kayıt Simgesini Takip Edin

Oto kayıt
Oto kayıt

Her nasılsa oyunu manuel kaydetmeniz gerekmiyor. Ancak oyundan acil çıkmanız durumunda Bearings ve sol üst köşede beliren otomatik kayıt simgesini takip edin. Böylece daha önce yaptıklarınız otomatik kaydolacak ve sizde dinlenmek veya farklı bir neden için gönül rahatlığıyla oyunu terk edebileceksiniz.

4. Erişilebilirlik ve Zorluk Ayarları

The Devil in Me Ayarlar
The Devil in Me Ayarlar

Oyunun grafik, ses ve zorluk ayarları kaliteli bir oyun deneyimi için oldukça önemlidir. nitekim sadece hikayeyi deneyimlemeye çalışıyorsanız, bunun için bir mod veya canınıza susadıysanız, bunun için de bir seçenek var. Ayrıca grafik ayarlarını bilgisayarınızın sistemine uygun şekilde ayarlamanız mümkün. Bilhassa “Low” grafik ayarlarında bile son derece akıcı ve kaliteli bir grafik deneyimi sunuyor.

Ek olarak, bu oyundaki erişilebilirlik ayarları kapsamlı ve gerçekten faydalı oluyor. Altyazılar birçok dilde ve metin boyutunda mevcut. İhtiyacınız olursa onlar için disleksi yazı tipi bile var. Kamera hassasiyetini değiştirebilir, parlaklığı ayarlayabilir, QTE zaman aşımını devre dışı bırakabilir ve oyunu olabilecek en iyi hale getirmek için ince ayar yapabilirsiniz.

5. Oyunu Birkaç Defa Oynamaya Hazır Olun

The Devil in Me farklı tercihler
The Devil in Me farklı tercihler

The Dark Pictures Anthology oyunlarının bir özelliği de seçtiğiniz kararlardan dönemeyecek olmanızdır. Bu da farklı kararların hikayenin gidişatını etkilemesinden kaynaklıdır. Oyuncular genellikle ilk oyundan sonra diğer kararların nelere yol açacağını merak ediyor ve oyunu sıfırdan farklı kararlar verecek şekilde oynuyor. Oyun hikayesinin sarıcı bir atmosferinin olması nedeniyle The Devil in Me’yi birkaç farklı varyasyonla oynamak isteyebilirsiniz.

Yine de The Devil in Me’de görülecek, yapılacak ve deneyimlenecek çok şey varken, bir oyunda zaten tamamlamış olduğunuz bir sahneye geri dönmek mümkün! Bir sahneyi tamamen bitirdikten sonra, geri almaya çalıştığınız şeye bağlı olarak belki farklı kararlarla ikinci bir şans vermek için ona geri dönebilirsiniz.

Ama bu durumda daha önce yapmış olduğunuz bir durum hiç yapılmamış olarak kayıt altına alınabilir. Bu da emeğinizin boşa gitmesine neden olabilir.

6. Easter Eggs’lere Dikkat!

The Devil in Me House of Ashes Easter Eggs
The Devil in Me House of Ashes Easter Eggs

Birçok AAA oyunda da olduğu gibi neredeyse tüm The Dark Pictures Anthology oyunlarında da paskalya yumurtaları bulunur. Bu nedenle her geçtiğiniz yeri detaylıca incelemeniz size bonus ödüllerin yanı sıra oyunla ilgili önemli ipuçları verecektir.

7. Duvarlardaki Sırlar

The Devil in Me tablolar
The Devil in Me tablolar

The Dark Pictures oyunlarında olduğu gibi, duvarlardaki tablolar sıradan bir görsel de olabilir, bir sırrın taşıyıcısı da. Bu nedenle onlara dikkat etmek kararlarınızı etkileyebilir.

Özellikle tabloların çerçeve renkleri kararlarınız hakkında size ipuçları sağlar. Örneğin çerçevenin rengi beyaz ise tehlikeli bir önsezi, siyahsa tahmini bir ölüme işarettir.

8. Koleksiyon Ögeleri Hikayeyi Daha Çok Erişilebilir Kılar

The Devil in Me koleksiyon ögeleri
The Devil in Me koleksiyon ögeleri

Çevrenizde birçok sır saklı. Onları bulmak ve koleksiyon ögelerini toplamak hikayenin eksik parçalarını keşfetmenize olanak tanır. Ayrıca bu koleksiyon ögeleri oyuncularınız için olası ölümlerle ilgili uyarılarda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda World’s Fair Hotel’in etrafındaki koleksiyon öğeleri, size korkunç bir dünya inşa etme deneyimi sunmak için hikayedeki küçük boşlukları doldurur.

9. The Devil in Me Online Co-Op Oynanabilir

The Devil in Me Online Co-Op
The Devil in Me Online Co-Op

Oyuncular tarafından en çok beğenilen özelliklerden biri de Solo ve Online oynama seçeneklerinin olması. Eğer oyunu arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız “Don’t Play Alone” seçeneğine tıklamanız yeterli. Ardından arkadaşlarınızı shared veya movie modunda seçtiğiniz oturuma davet ederek oyunu birlikte oynayabilirsiniz. Oyundaki pasif karakterler oyuncu sayısına göre aktifleşecektir. Böylece co-op olarak oyunu oynayabilir, The Devil in Me heyecanını arkadaşlarınızla birlikte yaşayabilirsiniz.

10. The Devil in Me Oynanış Videosu: İlk 22 Dakika

Oyunun ilk 22 dakikalık sekansının ana hikayenin içine girmeden anlatıldığı detaylı oyun videosunda, yeni başlayanlar için The Devil in Me oyun mekanikleri ve The Dark Pictures Anthology serisinin dördüncü oyunu hakkında ilginç bilgilere yer verilmiştir.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler