The Callisto Protocol: PUBG Evreninde Geçen Bir Hayatta Kalma Oyunu

Striking Distance Studios’un CEO’su ve The Callisto Protocol’ün yöneticisi Glen Schofield, The Game Awards sonrası oyun hakkında yeni detaylar verdi.

Striking Distance Studios ve Krafton Games işbirliğiyle geliştirilen The Callisto Protocol hakkında merak ettiğiniz tüm detayları mercek altına aldık.

2020 The Game Awards‘ın 10 Aralık 2020’de gerçekleşmesinin ardından duyurulan oyunlardan biri de 2022 yılında yayınlanması planlanan ve PUBG evrenindeki olaylardan 300 yıl sonrasına değinen The Callisto Protocol oldu. Oyunun fragmanını izleyenler PUBG ile pek bağlantı bulamasa da oyunun yapımcı firması Striking Distance CEO’su Glen Schofield The Callisto Protocol’ün PUBG evreninin bir parçası olduğu hakkında yeni detaylar verdi.

Jüpiter’in ölü uydusu Callisto’da geçen yeni nesil hayatta kalma korku oyunu olarak lanse edilen The Callisto Protocol,  Glen Schofield’a göre PUBG’nin gelecek güncellemeler ve konsept senaryo çalışmalarının bir parçası olarak 2022 yılında daha da anlam kazanacak. The Callisto Protocol, PUBG hikayesinin zaman çizelgesine göre netlik kazanacağını belirtti.

Striking Distance, PUBG Corporation’ın çatısı altında 2019 yılında kurulan Amerika menşei bir oyun stüdyosudur. Kült video oyun serisi Dead Space‘in yaratıcısı Glen Schofield’ın da stüdyonun başına geçmesiyle Striking Distance dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. The Callisto Protocol 2022 yazında yeni nesil konsollar ve bilgisayar için çıkacak. Ancak şimdiden PUBG hayranlarının merakla beklediği bir oyun haline geldi. Güney Kore menşei KRAFTON şirketinin The Game Awards’ta çarpıcı, sinematik bir fragmanla tanıttığı The Callisto Protocol yeni nesil bir hayatta kalma deneyimi vaat ediyor.

The Callisto Protocol Konusu/Özeti

2320 yılında Jüpiter’in ölü uydusu Callisto’da geçen The Callisto Protocol, maksimum güvenlikli Black Iron Hapishanesi‘ne dadanan Stranger Things, In Silence karışımı bir uzaylının peşi sıra işlediği vahşi cinayetleri konu alıyor. Hapishaneden kaçmaya çalışan mahkumların yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide hayatta kalma mücadelesine tanık olacağınız The Callisto Protocol’de Korku, aksiyon ve sürükleyici hikaye anlatımının en saf halini Dead Space benzeri bir atmosferde yaşayacaksınız.

Bunca süslü anlatımın ardından Schofield’in geçmişi göz önüne alındığında, birçok kişinin neden heyecanlandığını anlayabilirsiniz. Schofield’in hayatta kalma korku dünyasına dönüşü özellikle Tencent‘in gücü ile muhteşem olacak!

Ayrıca , 17 Aralık Perşembe günü saat 10: 00’da (PT) oyunun Discord‘unda The Callisto Protocol’ün sansürsüz kırmızı bant fragmanını yayınlayacaklarını da söyleyen Glen Schofield, hayranlarının ekranları başına kilitlenmesine sebep olacak!

The Callisto Protocol Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler