Tatsuki Fujimoto’nun Chainsaw Man’i Animeye Uyarlanıyor!

Fire Punch manga serisinin ardındaki zekadan üst düzey bir gerilim hikayesi olan Chainsaw Man mangası animeye uyarlanıyor! Anime hayranları için yeni bir deneyim yaşatacak olan Chainsaw Man’in konusu, çıkış tarihi ve fragmanı hakkında bilmeniz gereken tüm detayları inceledik.

Jujutsu Kaisen ve Shingeki no Kyojin: The Final Season anime serileriyle eleştirmenlerden tam not alan Mappa animasyon stüdyosu, anime uyarlamalarına bir yenisini daha ekliyor.

Aralık 2020’de The Unofficial Shonen Jump News’in Twitter sayfasında duyurulan Chainsaw Man’in anime olacağı hakkında çeşitli söylemler dile getirilmişti. Akabinde 13 Aralık Pazar günü Tatsuki Fujimoto’nun destansı mangasının anime uyarlamasının olacağı Mappa tarafından doğrulandı.

Chainsaw Man resmi fragmanının yayınlanmasından sonra anime hayranları oldukça heyecanlandı. Çünkü son derece estetik ve retro havası taşıyan Chainsaw Man tanıtım fragmanının oldukça çarpıcı 3DCGI görsellere sahip tarzı büyük yankı uyandırdı.

Chainsaw Man Anime Serisinin Çıkış Tarihi Ne Zaman?

2021 yılının güz döneminin Ekim ve Kasım aylarında prömiyer yapması ihtimal olan Chainsaw Man anime serisi, Mappa’nın Attack On Titan: Winter ve diğer büyük projeleri ile çakışmaması için oldukça ideal bir tarih.

Chainsaw Man Anime Dizisinin Konusu

Jujutsu Kaisen’in de yönetmenliğini yapan Ryuu Nakayama’nın yönettiği, senaryosunu ise Dorohedoro’nun aykırı senaristi Hiroshi Seko’nun yazdığı Chainsaw Man, anime sektöründe niş bir etki bırakacağı şimdiden kesinleşmiş durumda. Özellikle hikayesinin kaotik bir atmosferde geçmesi bazı anime eleştirmenleri tarafından Death Metal’in vücut bulmuş hali olarak tanımlanıyor.

Chainsaw Man anime serisinin konusu; Denji adlı ergenlik döneminin sınırlarında bir gencin öyküsüne odaklanan anime dizisinde iblisler ve zebanilerin kol gezdiği dünya, sınırda bir cehennemdir. İnsanların korkularından beslenen bu yaratıklar, insan vücudunu ele geçirerek dezenformasyona uğratıyor. İnsan kanına zaafı olan bu yaratıklar olayların geçtiği Japonya’da adeta terör estiriyor. Bilhassa şeytanlar cehennemden gelerek dünyada bir döngü içerisinde yaşarlar. Eğer bir şeytan cehennemde öldürülürse dünyada yeniden doğuyor. Bu döngünün tam tersi de mümkün. Hikayenin zaman çizelgesi ise 1997 yılında geçiyor.

Denji engellerle dolu hayatında fakirlik içinde, ailesi olmadan kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. Henüz küçükken alnında bir testere olan köpek şeklindeki bir şeytanla yolu kesişen Denji, bu şeytanla bir dostluk ilişkisi kuruyor. Şeytanların tehlikeli ve kötü niyetli varlıklar olmasına rağmen Denji bu şeytanla oldukça iyi anlaşıyor. Hatta ona Pochita ismini veriyor. Nitekim bu durum para kazanmak ve ölen babasının borcunu ödemek için Yakuza ile işbirliği yapan Denji’nin hayatına mal oluyor. Ardından Pochita, dostu Denji’nin ölümünü kabullenmeyip kendi hayatını feda ederek Denji’nin bedeniyle bütünleşiyor ve Denji, trajik ölümünün ardından küllerinden yeniden doğuyor. Ancak doğuşu ona özel bir yetenek bahşediyor.

Göğsünde Pochita’nın anısını yaşatan çekme ipi sayesinde Testere Adam’a dönüşen Denji, yarı insan, yarı şeytan vücuduyla kötücül varlıklara korku salıyor. Adeta bir melez olan Denji, bu esnada lisanslı şeytan avcılarının karargahı, Kamu Güvenliği Merkezi’nin dikkatini çekiyor. Gizemli bir kadın olan ve aynı zamanda Kamu Güvenliği 4. Bölüm Başkanı Bayan Makima, Denji’nin potansiyelini keşfederek onu deneysel bir ekibe dahil edip verilen emirlere itaat etmesi karşılığında şeytan avcısı olma vaadinde bulunuyor. Makima’nın kurnaz ve manipülatör kişiliği, ergenlik dönemi buhranındaki Denji’yi rahatlıkla kontrol etmesini sağlıyor. Makima’nın emriyle profesyonel bir şeytan avcısı olan Aki Hayakawa’nın emri altına verilen Denji ilk başlarda üssü ile anlaşamaz ancak daha sonraları Makima’nın da emriyle Aki’nin çatısı altında yaşamaya başlar. Aki ise Denji’yi dengelemesi açısından Power adında, Denji’nin yaşıtı genç bir kız olan şeytan avcısını onunla ortak olması için yönlendiriyor. Power, Denji’nin aksine oldukça kuralsız yaşayan ve her hareketi olay olan bir şeytan avcısı. Tek zaafı yemeye kıyamadığı ponçik kedisi Meowy.

Kahramanlarımız organizasyonun diğer üyeleri olan Kishibe, Himeno ve Kobeni Higashiyama ile Japonya’nın belirli bölgelerinde şeytan vakalarına intikal ediyor. Ancak olaylar her zaman istedikleri gibi gelişmiyor.

Chainsaw Man kara mizah ve şiddet unsurlarıyla harmanlandığı hikayesiyle ve uzun vadeli manga serisi ile birçok şeyi kanıtladı. Yaptığı projelerle adından sıkça söz ettiren Mappa’nın böylesine ilginç bir manga serisini animeye uyarlayacak olması anime hayranları nezdinde damakta harika bir tat bırakacaktır.

Chainsaw Man Anime Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=eyonP1AgC0k

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler