Suicide Squad Dizisi Peacemaker Hakkında Her Şey

Peacemaker, DC evreninin Suicide Squad ekseninde gerçekleşen aynı zamanda bir spin off ve prequel olan anti-süper kahraman dizisi.

David Ayers‘ın yazıp yönettiği DC(Detective Comics) filmi Suicide Squad’ın devamı niteliğinde olan Suicide Squad 2 filmi, James Gunn‘ın dümeni devralmasıyla 6 Ağustos 2021’de izleyiciyle buluşacak. İlk film yaklaşık olarak 750 milyon dolarlık küresel gişe hasılatı yapmasına rağmen eleştirmenler tarafından pek sevilmemişti. Belki de bunun sebebi Batman ve Superman: Adaletin Şafağı filminin bir telafisi olarak lanse edilmesinden kaynaklanıyor oluşuydu. Ancak bu tepkiye karşı koymak isteyen James Gunn, John Ostrander‘ın yazdığı orijinal çizgi roman serisine bağlı kalarak 80’lerin sonundaki aksiyon filmlerine benzeyen konseptte uygun bir şeyler sunacağını söyledi. Yani Suicide Squad 2, ilk filmin çizgisinden biraz daha uzaklaşacak.

DC tarafında hareketlilik devam ederken bir de Suicide Squad’ın spin off dizisinin çekileceği haberleri duyuldu. Ridley Scott’ın Raised by Wolves dizisini de yayınlayan HBO Max tarafında projeyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Chuck, Lethal Weapon ve The 100 gibi dizilerin yapımcılığını üstlenmiş üretken yapımcı Matt Miller, WB ile yeni bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre Matt Miller yakında çıkacak Peacemaker dizisine yapımcı olarak atanacak. Ancak bu Miller’ın WB’deki ilk projesi değil. Daha önce aksiyon ve macera odaklı Human Target adlı 2 sezonluk bir diziye imza atmıştı. James Gunn ve Peter Safran‘ın da yönetmen olarak bulunduğu dizi epey bir ses getireceğe benziyor!

DC Peacemaker Dizisi Konusu/Özeti

Peacemaker, DC evreninin Suicide Squad ekseninde gerçekleşen bir anti-süper kahraman dizisi. Dizi, Suicide Squad’dan bazı karakterlerin yanı sıra DC kütüphanesinin derinliklerinden de birçok yeni karakteri tanıtacak. Bunlardan bir tanesi ise dizinin ana karakteri Peacemaker rolüyle John Cena olacak. Bumblebee ve Fighting with My Family gibi filmlerde izleyicinin beğenisini kazanan John Cena aynı yıl Hızlı ve Öfkeli’nin 9.filminde yer alacak.

Peacemaker’ın 1966 yılına kadar uzanan bir çizgi roman geçmişi var. Başlangıçta Charlton Comics‘e ait olan Peacemaker daha sonra DC Comics tarafından satın alındı. Ancak ilk defa beyaz perdede görünecek olan Peacemaker günümüz izleyicisini ne denli etkileyecek orası tartışılır. Çünkü giydiği süper kahraman kıyafeti epey banal ve eski moda… John Cena’nın ifadesiz fizyolojisi ise Peacemaker’a mizansen bir hava katacak gibi görünüyor. Sonuçta bu karakter adından da anlaşılacağı üzere barışı sağlamak adına her yolu mübah olarak gören bir “ağır abi”. Belle Rave’de tutulmasının bir sebebi de bu herhalde…

John Cena’nın Suicide Squad 2 kadrosunda yer alması ise Peacemaker’ın bir prequel olduğunun kanıtı. Ancak sadece geçmişi değil Suicide Squad sonrası yaşananları da anlatacak. Bu da karakter gelişimini epey bir hızlandıracak. Yine de şahsi düşüncem bu karakterin pek tutmayacağı yönünde.

DC Peacemaker Oyuncu Kadrosu

HBO Max tarafından geçtiğimiz aylarda 8 bölüm olarak yayınlanacağı duyurulan dizi hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Dizi henüz prodüksiyon aşamasından geçmediği için bir fragmana sahip değil ancak 2021 yılında çekimlerine başlanacağı bilinenler arasında. Elbette John Cena, gerçek adı Christopher Smith olan Peacemaker rolünü canlandıracak. Steve Agee de diziye katılacak ve The Suicide Squad’da (ikincisi The Flash’te gün yüzüne çıkan King Shark) oynadığı iki karakterden biri olan ARGUS üyesi ve Amanda Waller’ın yardımcısı olan John Economos’u canlandıracak.

Peacemaker oyuncu kadrosuna dahil olan diğer bir sürpriz isim de Jeniffer Holland oldu. Jeniffer Holland ARGUS ile birlikte çalışan özel bir ajan olan NSA Ajanı Emilia Harcourt’u canlandıracak. Bildiğimiz kadarıyla diğer karakterlerde Danielle Brooks’un Leota Adebayo , The X Files serisiyle gönüllere taht kuran Robert Patricks’in Auggie Smith’i canlandıracak olması. Chris Conrad ise henüz bilinmeyen bir rolle dizide yerini alacak isimlerden.

Kesinleşmemiş ancak muhtemel olan bir diğer oyuncu ise Nikita ve Designated Survivors’ta ki rolleriyle dikkatleri üzerine çekmiş Maggie Q. Eğer bir anlaşmaya varılırsa bu rol Maggie Q için ikinci çizgi roman uyarlaması olacak. Q, daha önce popüler animasyon dizisi Young Justice‘da Wonder Woman’ı seslendirmişti . Gerçek olay örgüsünün ayrıntılarını çok az bilsek de Maggie bir dedektif olan Vivian Song karakterini canlandıracak.

DC Peacemaker’a 4 oyuncu daha katıldı!

James Gunn Twitter hesabından 4 oyuncunun daha Peacemaker’a katıldığını duyurdu!

Peacemaker hakkında anlık gelişmeleri Thinpo.com web sitemiz üzerinden tüm detaylarıyla takip edebilir size daha fazla bilgi vereceğimiz konusunda bize güvenebilirsiniz .

Diziyi İzleyebileceğiniz Platformlar

DC Peacemaker İzle(TIKLA)

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler