Star Wars The High Republic: Star Wars Evreninin Yeni Çağı

Star Wars çizgi roman serisi Star Wars The High Republic, Skywalker Efsanesi’nden 200 yıl öncesini anlatacak! 5 Ocak 2021’de yayınlanan Light of the Jedi ve A Test of Courage’ın devam halkası ilerleyen günlerde hayranlarıyla buluşacak. Star Wars: The High Republic hakkında önemli bilgiler.

Star Wars evreninin yeni çağını başlatan Star Wars çizgi roman serisi Star Wars The High Republic, Skywalker Efsanesi’nden 200 yıl öncesini anlatacak! 5 Ocak 2021’de yayınlanan Light of the Jedi ve A Test of Courage’ın devam halkası ilerleyen günlerde hayranlarıyla buluşacak. Star Wars: The High Republic hakkında her şey Thinpo’da!

Star Wars The High Republic, 5 Ocak’ta yayın hayatına resmen başladı. 4 Ocak’ta şaşaalı bir lansman etkinliğiyle duyurulan ve yepyeni Star Wars hikayeleri içeren Star Wars The High Republic, Skywalker Saga‘dan yüzlerce yıl öncesine, Jedi’ların altın çağına odaklanıyor. Hayranlarına bu yeni çağı tanıtmak için etkinlikte sinematik bir fragman yayınlayan Lucas Film heyecan yarattı.

Star Wars: The High Republic, hayranlarının 40 yılı aşkın süredir severek takip ettiği Skywalker Efsanesi, Star Wars evreninde artık son bulmuş gibi görünüyor. hayranları için yeni bir soluk getiren proje Star Wars evreninin bilinmeyenlerine ışık tutacak. Star Wars: The High Republic bambaşka Star Wars hikayelerini tanıttığı Star Wars çizgi roman serisi ile yeni karakterlere ve genişleyen Star Wars evreninin yeni keşiflerini anlatacak. Yeni karakterler bir yana tanıdık yüzleri de görebileceğimiz seride Skywalker Saga’da yer alan 900 yaşındaki Usta Yoda‘yı da göreceğiz. Zira  yayınlanacak olan kitaplar, çizgi romanlar ve dergilerde genel itibariyle yeni karakterler göreceğiz.

Star Wars: The High Republic Skywakler Saga’dan 200 yıl öncesini anlatacağı çizgi roman serisinde Jedi birliği ve Star Wars Yüksek Cumhuriyet hikayelerini konu alacak.

Star Wars The High Republic Fragmanı

Star Wars: The High Republic’in fragmanı , yaklaşmakta olan epik, mega hikayenin içeriğini açıklayan bir Jedi tarafından anlatılıyor. Konsept çizimlerinin epik varyasyonları gerçekten paha biçilemez. Nostaljik ve detaylı çizimlerin bulunduğu Star Wars: The High Republic çizgi roman serisi çarpıcı bir sanat eseri.

“Biz barış ve adaletin koruyucusuyuz. Yıldızların ötesinde, neredeyse sonsuz bir sınır var. Birliğimizin ışığı galaksinin en karanlık köşelerini bile aydınlatması gerekiyordu. Orada hiçbirimizin eğitmediği, bildiğimiz her şeyi tehdit eden bir kötülük bulduk. Cumhuriyetin devamlılığı ve gücün kontrolü Jedi birliğinin kaderinde saklı.”

Star Wars: The High Republic , gelişmekte olan bir galakside barışı korumaya çalışan çok sayıda Jedi Şövalyesi, Ustası ve Padawan‘ı tanıtacak. Fragmanda ayrıca Star Wars’ın yeni iki Villain’inine tanık olduk. Bunlar Nihil ve Drengir. Nihil, kanunsuz uzay Vikingleri veya korsanları olarak tanımlandı; İstediklerini alan ve yoluna çıkan herkesi öldüren nihai kötüler. Drengir ise daha farklı bir mecrada karşımıza çıkıyor. Daha çok gücün karanlık tarafında yer alan ve insanları yiyen karnivor bitkiler olarak yer alıyor.

Lucasfilm Publishing’in kreatif direktörü Michael Siglain, bu yeni kötü adamları Star Wars: The High Republic’e neden dahil ettiğini bir röportajında açıkladı. İşte detaylar:

“Aslında bunun sebebi ‘Jedi’ı ne korkutuyor?’ sorusuna cevap vermekti. Bu gerçekten eğlenceli ama cevaplanması olağanüstü zorlayıcı bir soru. Beş yazarın yanı sıra Story Group ve Publishing ekiplerinin de Jedi’ı neyin korkutacağı ve neden korkutması gerektiği konusunda fikirleri vardı, ancak herkes bunun yeni bir şey olması gerektiği konusunda hemfikirdi. “

Tanıtılan ilk kötü adam “Drengir” di. Yıldız Savaşları yazarı Cavan Scott, bu korkunç canavarın insanın ayaklarının altından, topraktan yükselen “duyarlı bir bitki yaşamı” olduğunu paylaşırken , yaratıcıların “gerçek dünyadaki bitkilerin nasıl geliştiğini ve birbirleriyle nasıl iletişim kurduğunu” iyice araştırdığını ortaya koydu. Sözlerine devam eden Michael Siglain;

Jedi’lar Büyük Felaketin ardından hayatta kalmak için mücadele ederken, ayaklarının altındaki topraktan yeni bir sürünen terör yükseliyor. Drengir, galaktik sınırda korkunç bir hasat elde etmek isteyen bilinçli ve duyarlı bir karnivor “bitki yaşamı” Bitki örtüsüne dayalı kötü adamların tohumları, Iain McCaig’in The High Republic’in gelişiminin ilk günlerinde yaptığı bir eskizden geldi . Iain canavarlar çiziyordu ve sarmaşıklar ve sarmaşıklarla kaplı bir yaratık vardı. Drengir haline gelen şey için ilham kaynağı oldu ve grubun geri kalanına kültürlerinin ve geçmişlerinin neler olabileceğini özetleyen bir belgeyi hızlı bir şekilde ateşledim, gerçek dünyadaki bitkilerin nasıl geliştiği ve birbirleriyle nasıl iletişim kurduğuyla ilgili okuduğum araştırmalardan yararlanandık.”

Bir diğer Villain ise Nihil’di. Bu yaratıklar Charles Soule tarafından “Outer Rim‘e dayanan acımasız, vahşi yağmacılar” olarak tanımlandı. Charles Soule ayrıca Nihil’in doğasını ve kökeni hakkında da detaylar verdi.

“Nihil, Outer Rim’e dayanan acımasız, vahşi yağmacılardır. Her an her yerde ortaya çıkabilen kabus yaratıklar! Tuhaf, göz korkutucu ölümcül silahlar kullanırlar. Kimyasal silahlar, zehirli; kısacası sizi öldürebilecek her şeyi kullanırlar.”

Charles Soule ayrıca Nihil’in kısa bir geçmişine değindi ve kendi korkutucu kanunlarına sahip olduklarını açıklarken, Jedi Düzeni ile yollarının nasıl kesişeceğine dair imalarda bulundu:

“Nihil, her biri tam kontrole sahip kendi kaptanıyla, Tempest adlı üç ana bölüm halinde organize edildi. Star Wars için harika hissettiren bir şekilde korkutucular, çünkü kısmen ‘kanunları’ diyebiliyorsanız, çok basit: Nihil istediğini alır. Eğer onların önünde durursan seni ve sevdiğin herkesi öldürürler. Hatta kaos ajanlarının bile hedefleri olabilirler  ve Nihil’in planları doğrudan hem Cumhuriyet hem de Jedi Düzeni üzerinden işliyor.”

Nihil organizasyonu içinde “önemli bir görev” sahibi olan Marchion Ro karakteridir . Charles Soule, bu karakteri “Nihil’in Gözü” olarak tanımladı ve “her şeyin onun etrafında döndüğüne” dikkat çekti. Sözlerine şu şekilde devam etti:

“Marchion Ro, büyük Nihil örgütü içinde önemli bir göreve sahip. Kendinden önceki babası gibi Nihil’in Gözü unvanına sahiptir. Emirleri o vermiyor.Bu daha çok Tempest Runners’ın işi. Ama gerçek anlamda her şey onun etrafında dönüyor. Nihil’i bir grup Outer Rim yağmacısından daha fazlası yapan şeylerin hepsi Marchion’dan geliyor. O da her anlamda kötü bir adam. Star Wars: High Republic hikayemizin karanlık unsurlarını inşa etmek harikaydı.”

Star Wars The High Republic: Star Wars Evreninin Yeni Çağı

Bu ne anlama geliyor? Kısaca özetlemek gerekirse artık Jedi’lar, Sith tehdidinden uzaklaşarak daha başka kötü adamlara odaklanıyor. Tek değişmeyen unsur elbette ki Güç’ün iki zıt kuvvetinin nihai çatışması…

Bir bakıma Jedi Birliği’nin etrafında dönen bu hikaye serisi Star Wars evrenini daha da geliştirmenin yanı sıra, Star Wars için keşfedilecek yeni bir dinamik yaratıyor. Başından beri Lucas Film‘in Star Wars’un kısıtlı hikayesinin sınırlarını zorlaması nihayet meyvesini veriyor. Yeni bir efsanenin doğuşu için ön ayak oluşturan Star Wars: The High Republic hikaye serisi, bir süre sonra görsel olarak keşfedilme potansiyeline sahip olduğundan, bu serinin geleceği için iyi bir işaret olacaktır.

Ayrıca şimdiden Disney cephesinde Star Wars: The High Republic evreninde geçecek bir animasyon serisi olan Disney Acolyte adlı animasyon dizisini duyurdu.

Star Wars: The High Republic , 5 Ocak 2021’de Charles Soule’un Light of the Jedi, Justina Ireland’dan A Test of Courage ve Cavan Scott’tan The Great Jedi Rescue‘nun piyasaya sürülmesiyle resmen başladı. Cavan Scott’ın Star Wars: The High Republic Marvel çizgi roman serisinin ilk sayısı ise 6 Ocak 2021’de yayınlanacak. 2 Şubat 2021, Claudia Gray’in Into The Dark’ın ilk sayısı 21 Şubat 2021’de  çıkacağı biliniyor. Son olarak ise henüz yayın tarihi bilinmeyen Daniel Jose Older’ın yazdığı The High Republic Adventures’da IDW Publishing tarafından Star Wars hayranlarıyla buluşacak.

Star Wars The High Republic Lansman Etkinliğinin tamamını izlemek için starwars.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler