Snowpiercer Konusu, 3.Sezon Çıkış Tarihi ve Tüm Detaylar

2013 yapımı Snowpiercer filminden uyarlanan dizi tren içindeki sınıfsal bir mücadeleyi konu alıyor. Netflix’in başarılı bilim kurgu dizilerinden biri olan Snowpiercer kadrosunda bulunan Oscar ve Tony ödüllü oyuncularla şimdiden 3. sezon için onay almış durumda!

Snowpiercer’in konusu nedir? Snowpiercer dizisi oyuncuları kim? 3.sezon çıkış tarihi ne zaman? Bilinmesi gereken tüm detaylar Snowpiercer inceleme yazımızda. 25 Mayıs 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanmaya başlayan Snowpiercer dünyanın soğumasından 7 sene sonra Eternal Engine (Ebedi Lokomotif) diye adlandırılan trende yaşanan sınıf farklılıklarını ve mücadeleyi konu alıyor. Snowpiercer’in kadrosunda Oscar ödüllü Jennifer Connelly, Tony ödüllü Daveed Diggs gibi isimler yer alıyor.

Snowpiercer 17 – 24 Mayıs 2020 tarihlerinde Amerika televizyon kanalı TNT‘de ilk iki bölümünün yayınlanmasının ardından 25 Mayıs 2020 tarihinde Netflix’te gösterime girdi. Post Apokaliptik (Kıyamet Sonrası Kurgu), türündeki  dizi Oscar ödüllü yönetmen Bong Joon Ho‘nun 2013 yılında ilk ingilizce projesi olarak çevirdiği film olan Snowpiercer filminden ilham alınarak yapıldı. Yayınlandığı tarih itibariyle büyük bir başarı yakalayan ve Netflix’in en iyi bilim kurgu dizilerinden biri olan Snowpiercer 2. sezonu ile Netflix Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında yer alıyor.

Snowpiercer dizisi dünyanın buzul çağına girmesinden 7 sene sonra eksantrik milyarder Bay Wilford tarafından tasarlanan ve inşa edilen 1.034 vagondan oluşan ve yılda 2,7 kez dünyayı dolaşan Snowpiercer treni sayesinde hayatta kalan insanlar arasında geçen hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Bölümlere ayrılan trende elitler ön kısımda bolluk ve refah içinde yaşarken yoksullar trenin en arkasında sınırlı kaynaklar ile hastalık, soğuk ve açlık gibi sorunlarla mücadele ediyor. Bunlarda yetmezmiş gibi kuyrukçu olarak adlandırılan toplumsal olarak dışlanmış bu insanlara uygulanan katı kurallar beraberinde tren içinde hiyerarşik bir mücadelenin fitilini ateşliyor. Başrollerinde Oscar ödüllü Jennifer Connelly ve Tony ödüllü Daveed Diggs gibi başarılı isimlerin yer aldığı dizinin kadrosunda  Iddo Goldberg, Mickey Sumner, Alison Wright, Susan Park, Katie McGuinness, Sam Otto, Sheila Vand, Analisse Basso, Mike O’Malley, Jaylin Fletcher, Sean Bean, Rowan Blanchard gibi isimler yer alıyor. Snowpiercer 2. sezonu ile her Salı günü Netflix’te yayınlanan Snowpiercer 3. sezon için onay almış durumda. 

Netflix Bilim Kurgu Dizisi Snowpiercer 3.Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Netflix en iyi bilim kurgu dizilerinden biri olan Snowpiercer TNT‘den 3.sezon onayını aldı. Snowpiercer 2.sezonun 25 Ocak 2021 tarihinde yayınlanmasından sonra hiç gecikmeden 3. Sezon onayını da alan Netflix orijinal dizisi Snowpiercer 2022 yılının ilk çeyreğinde 3.sezonuyla Netflix’te yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Snowpiercer Fragmanı;

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler