Skull & Bones PvP Mekanikleri ve Oyun Özellikleri

Ubisoft’un geliştirdiği Skull and Bones korsan oyunu güncel PvP mekanikleri, gemi özelleştirmeleri, yeni oynanış videosu ve oyunun detaylı özellikleri hakkında bilinen tüm detaylar.

Ubisoft’un yeni korsan oyunu Skull & Bones’un korsan gemisi savaş mekanikleri duyuruldu. Oyuncular tarafından merakla beklenen PvP mekanikleri ve gemi özellikleri nihayet Ubisoft’un yayınladığı bir oynanış videosuyla paylaşıldı.

Oynanış videosundan anlaşıldığı üzere bir dizi gövde tipi silah ve mobilyalar üretilebilecek. Böylece korsan geminizi belirli görevler ve roller üstlenecek şekilde ayarlayabileceksiniz.

Skull and Bones
Skull and Bones

Ubisoft yaklaşmakta olan yeni korsan oyunu Skull & Bones’un oyun mekaniklerinden ve gemi savaşı (PvP) ayrıntılarından bir oynanış videosuyla bahsetti.

Oynanış videosu, gemi teçhizatları ve belirli bir görev veya belirli bir savaş rolü için ihtiyacınız olan her şeyle korsan geminizi nasıl donatabileceğiniz konusundaki ayrıntılara giriyor.

Skull and Bones Gemi Özellikleri

Skull & Bones Dev Blog’da paylaşılan bilgiler neticesinde oyuncuların açık denizlere çıkmadan önce yapması gereken dikkatli hazırlıktan bahsediyor.

Ayrıca deniz kalelerini yağmalamanıza veya rakip korsan çetelerine karşı savaşmanıza bağlı olarak, görev için kurulmuş bir gemiye ihtiyacınız olacak. Geliştiriciler, en önemli hususların geminin boyutu, kategorisi ve ilgili avantajları olması gerektiğini söylüyor.

Skull and Bones gemi özellikleri
Skull and Bones gemi özellikleri

Ayrıca gemi seçerken farklı boyut ve özelliklerde gemi türlerinin de olacağı belirtiliyor. Draft profili denilen bir nitelik belirteci sayesinde gemiler özelliklerine göre seçilebilecek. Örneğin daha büyük gemiler açık denizlerde daha avantajlı bir konumda iken iç denizlerde ve nehir yollarında daha dezavantajlı olacak.

Amaca yönelik gemi kategorilerinin yer aldığı oyunda kargo taşıma, ateş gücü ve navigasyon niteliklerinin ön planda olacağı biliniyor. Yağmacı tarzı oynamak isterseniz kargo taşıma kapasitesi yüksek gemileri tercih etmek daha iyi bir tercih olacaktır. Eğer PvP oyun tarzını benimsiyorsanız ateş gücü yüksek gemileri tercih etmelisiniz.

Geminizin kategorisi ve özel gövdesi, hangi avantajlara sahip olduğunu belirleyecektir ve bunlar, crafting seçeneklerinize önemli bir esneklik katabilir. Navigasyon tipi bir gemi, ek kargo alanı ekleyen veya pruvasını sertleştiren ve ablukaları aşmak için mükemmel kılan bir avantaj içerebilir.

Skull and Bones PvP Mekanikleri

Videoda ayrıca diğer oyuncularla PvP karşılaşmaları yapabileceğinizden bahsediyor. Ayrıca kombat mekaniklerinin nasıl kullanılacağının uygulamalı bir örneği yer alıyor.

Skull and Bones PvP mekanikleri
Skull and Bones PvP mekanikleri

PvP mekanikleri içinde ateş gücü; toplardan havan toplarına, balistalardan yakın menzilli “Rum ateşi” alev makinesine kadar silah teçhizatları bulunuyor.  Hatta geleneksel top ve uzun menzilli havan topu gibi çalışan ve “bombard” adlı bir silahın yanı sıra birkaç monte edilebilir roket silahı bile var.

Skull and Bones Oyun Özellikleri

Skull & Bones, açık dünya ortamında geçen ve üçüncü şahıs bakış açısıyla tek oyunculu ve çok oyunculu olarak oynanan taktik odaklı bir aksiyon oyunudur.

Farklı özelliklere sahip gemi kategorisinden amacınıza yönelik korsan gemilerini seçerek açık denizlere yelken açabilir ve diğer oyunculara karşı PvP oynayabilirsiniz.

Skull and Bones oyun özellikleri
Skull and Bones oyun özellikleri

Assassin’s Creed IV: Black Flag oyunundaki deniz savaşlarından ilham alan oyun Atlas, Sea of Thieves ve Blackwake gibi oyunların alternatifi olarak görülüyor.

Ubisoft tarafından duyurulan Skull & Bones korsan oyunu çıkış tarihi olarak 8 Kasım 2022 tarihini seçti. Oyun piyasaya sürüldüğünde PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, Stadia, Microsoft Windows, Amazon Luna gibi platformlardan erişilebilir olacak.

Skull and Bones Oynanış Videosu

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler