Sea of Thieves Antik Para ve Altın Kazanma Rehberi

Sea of Thieves açık dünya, korsan oyununda nasıl altın istifleyebileceğinizi ve akabinde nasıl hızlı para kazanabileceğinizin en yaygın yöntemlerini derlediğimiz listemizde; oyun parası, mavi para, antik coin ve gold gibi oyun içi paraları kolayca elde edebileceğiniz yöntemlerden bahsettik.

Sea of Thieves açık dünya, macera ve RPG oyunu, korsan hayatı yaşayabileceğiniz tehlikeler ve unutulmaz maceralarla dolu bir korsan oyunudur. Diğer oyuncularla online bir haritada mücadele veya işbirliği yapmanıza olanak tanıyan Sea of Thieves’i arkadaşlarınızla mürettebat olarak oynayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Üç farklı korsan gemisinden birini seçip Hırsızlar Denizi’nde bilinmeyene yelken açabilir, efsanevi hazineleri ele geçirip zorlu görevlerde omuz omuza çarpışabilirsiniz.

Sea of Thieves oyununda gitar çalan bir korsan ve kedi

Sea of Thieves’de yapabileceklerinizin sınırı yoktur. İster arkadaşlarınızla küçük görevlerde altın farmı yapabilir isterseniz batık gemilerden ele geçirdiğiniz özel hazine sandıklarını satarak antik para kazanabilirsiniz. Ve dahası, kazandığınız altın paralar ve doubloons yani mavi paralar ile kozmetik ürünler, gemi dekorasyon malzemeleri ve evcil hayvanlar alarak korsan hayatınıza renk katabilirsiniz.

Bu rehberimizde Sea of Thieves oyununda kolay yoldan nasıl altın para kazanabileceğinizi ve en çok mavi para kazandıran veya ganimet ödülü veren görevler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Yine de bu yöntemler dışında Sea of Thieves oyununda altın farmı yapabileceğiniz birçok fırsat vardır. En bilinenleri ise listemizde, Sea of Thieves oyuncuları için derlenmiştir.

1. Plunder Pass Görevleri

Sea of Thieves Plunder Pass sezon bileti

Sezon geçiş biletleri oyunculara özel görevler sonucunda birçok ganimet, altın ve dublon veren vip biletlerdir. Her sezonun sonunda oyuncular yaptıkları görevler sonucunda özel ödüllerin sahibi olur. Kozmetik ürünlerden altın paralara ve oyun içi seviye ödüllerine kadar birçok özel ödül alıp itibar kazanabilirsiniz. Plunder Pass sezon bileti ücretlidir ve oyunun ana menüsünden veya oyun içi herhangi bir outpost (karakol)’dan Pirate Emporium üzerinden satın alınabilir. Yine de Plunder Pass bileti almak istemeyenler için de ödüller mevcuttur. Bu özel görevler aşağıda listelenmiştir.

 • Haritada 50 mil kadar yol kat ederseniz ödül almaya hak kazanabilirsiniz
 • Adalarda karşılaştığınız NPC’lerle konuştuğunuzda ödül kazanabilirsiniz.
 • Ayrıca yağma hazineleri de aynı şekilde özel ödüller kazanmanızı sağlayabilir.
 • İskelet korsanları öldürmekte fayda sağlayabilir.

Plunder Pass ilerlemenizi görmek için TAB tuşuna basıp Pirate Log (Korsan Günlüğü) menüsünden Plunder Pass görevlerini inceleyebilirsiniz.

2. Kayıp Ganimetler

Deniz üzerindeki ganimet sandıkları

Kayıp ganimetler genellikle diğer batmış gemilerden düşen veya iskelet gemilerinin enkazından artakalan ganimetlerdir. Eğer denizin üzerinde uçuşan bir grup martı görürseniz mutlaka orada kayıp ganimet vardır. Bu ganimetler arasında bazen değerli sandıklar ve altın kuru kafalar bulunabilir. Ayrıca iyi bir sarf malzemesi kaynağıdır. Bu malzemeleri ister suya atlayıp toplayabilir isterseniz de gemide yer alan Harpoon (Zıpkın) ile çekebilirsiniz.

3. Siren Tapınakları

Siren Tapınağının ışık huzmesi

Haritanın belirli noktalarında Siren Tapınakları (Siren Shrines) bulunur. Denizin üzerinde Aurora’ya benzer bir ışık kümesi gördüğünüzde bilin ki denizin atında bir mabet vardır. Bu mabetlerde türlü hazineler bulmak mümkündür. Bulmacalarla dolu bir macera yaşamak ve kolay para kazanmak isteyenler için oldukça eğlenceli bir görevdir. Ayrıca bu tapınakları harita üzerinde görebilir ve işaretleyebilirsiniz.

4. Batık Gemiler

Sea of Thieves batık gemi

Batık Gemi enkazları denizden göğe yükselen bir ışık huzmesi olarak fark edilir. Bu gemilerde birçok ganimet bulunur hem sarf malzemeleri hem de hazine sandıkları bolca vardır. Bu batık gemilerden ışık huzmesi çıkmıyorsa bilin ki başka korsanlar tarafından yağmalanmıştır. Ancak yine de umutsuzluğa kapılmayın. Mutlaka içeride bir şeyler unutmuşlardır. Kontrol etmekte fayda var!

5. Kaptan Alev Yürek (Flameheart)

Captain Flameheart

Kötü şöhretli bir Ashen İskelet Lordu olan Captain Flameheart yada iskelet lordu Alev Yürek, Sea of Thieves’in zorlu düşmanlarından biridir. Gökyüzünde Flameheart’ın kafasını gördüğünüzde bu kuru kafanın etrafında ve denizin yüzeyinde hayalet gemi filolarıyla karşılaşmanız mümkündür. Bu filolarla savaşmak oldukça zorludur ve bayağı bir zamanınızı alabilir. Bu nedenle yeteri kadar cephane ve kaynağınız olduğundan emin olmalısınız. Hayalet gemi filolarını yok ettiğinizde denize ganimetler düşecektir. Bu ganimetleri toplayarak altın ve antik para kazanabilirsiniz.

6. Ashen Winds

Ashen Winds

Hırsızlar Denizi’nde yelken açarken bazı adalardan göğe doğru yükselen kırmızı bir kasırga (Ashen Winds) görmeniz muhtemeldir. Bu kasırga aynı Flameheart görevindeki gibi Sea of Thieves’in başlıca düşmanlarıyla savaşmanıza olanak tanır. Bu kasırganın olduğu adaya vardığınızda kasırganın merkezinde bir boss belirecektir. Bu Boss ile mücadele etmeniz dahilinde uzun bir çatışmanın ardından kazanırsanız çok fazla Ashen ganimet ödülü alacaksınız. Bu mücadele süresini azaltmak ve başarı şansını artırmak için birden fazla mürettebatla birlik olmayı deneyin veya başka korsanlarla işbirliği yapmaya odaklanın.

7. Kale Yağması

İskelet Kalesi (Kraken Watchtower)

Sea of Thieves’te hızlı para kazanmak için başka bir yol olan kale yağması, Hırsızlar Denizi’nin belli başlı noktalarında yer alan Fortress iskelet kalelerinde iskeletlerle mücadele ederek hazine odasını açtıktan sonra onlarca hazinenin sahibi olabilirsiniz. Ancak her kale daima aktif olacak diye de bir kural olmadığı gibi gökyüzünde sürekli beliren karanlık bir kuru kafa da olmayacaktır. Ancak herhangi bir Fort’un aktif olup olmadığını bu kuru kafanın gözlerinin rengi sayesinde öğrenebilirsiniz. Eğer uğursuz kuru kafa şeklinde bir bulut görüyorsanız bu kuru kafaya doğru dümeni çevirin ve ona ulaşana kadar devam edin. Çünkü bu kuru kafa daima aktif olan iskelet kalesinin üzerinde belirecektir. İskelet kalesinde davetsiz misafirlerle karşılaşmamak için kuru kafanın gözlerinin renginin yeşil olmasına dikkat edin. Eğer gözler kırmızı renkteyse halihazırda başka korsanlar kaleyi işgal etmiş demektir. Eğer avantajlı konumdaysanız onlarla savaşabilir kale kontrolünü elinize alabilirsiniz.

Sea of Thieves İskelet Kaleleri ve Bulunduğu Bölgeler

 • Molten Sands Fortress (The Wilds)
 • Hidden Spring Keep (The Shores of Plenty)
 • Sailor’s Knot Stronghold (The Shores of Plenty)
 • Lost Gold Fort (The Ancient Isles)
 • Old Boot Fort / Fort of the Damned (The Ancient Isles)
 • The Crow’s Nest Fortress (The Ancient Isles)
 • Skull Keep (The Wilds)
 • Kraken Watchtower (The Wilds)
 • Shark Fin Camp (The Wilds)
 • Keel Haul Fort (The Shores of Plenty)

8. Ancient Vaults (Antik Mahzen) Görevleri

Antik Mahzen

Sea of Thieves oyununu tüm zamanların en iyi korsan oyunu yapan başka bir özelliği de korsanların ağzının suyunu akıtan Antik Mahzen (Ancient Vaults) görevleridir. Bu görevler çeşitli adalarda yer alan altın ve hazine dolu mağaralardan meydana gelir. Altın yol gösteren pusulayla önce bir adanın harita parçalarını topladıktan sonra taştan bir hayvan heykelciği elde edeceksiniz. Bu heykeli görevde belirtilen adaya götürüp gizli mahzeni bulduktan sonra anahtar oyuğuna yerleştirip mahzeni açmalısınız. Mahzen açıldıktan sonra içeride yer alan ganimetleri hızlı bir şekilde dışarı çıkarmanız gerekiyor. Çünkü mahzenin girişi belirli bir süre geçtikten sonra kapanıyor. Eğer mürettebatınızdaki tek kişiyseniz ve içeride kaldıysanız vay halinize!

9. Arena Savaşları

Arena PvP mücadelesi

Sea Dog’s Arena oyuncuların PvP maçları yapabildiği özel bir moddur. Arena modunda macera moduna göre daha çok altın ve hazine kazanabilirsiniz. İster solo isterseniz de takım arkadaşlarınızla birlikte PvP mücadelesine katılarak diğer korsan gemileriyle savaşabilirsiniz. Sea of Thieves oyununda en hızlı antik coin ve altın para kazanabileceğiniz mod Arena modudur. Seri bir şekilde altın ve mavi para farmı yapabilirsiniz. Tabi diğer gemileri batırdığınız takdirde…

10. Elçi Bayrakları

Temsilci bayrakları

Bir temsilci bayrağı Hırsızlar Denizi’nde Altın İstifçileri, Ruhlar Düzeni, Tüccar İttifakı, Athena’nın Serveti, Azrail Kemikleri olmak üzere beş farklı şirketi temsil eder. Eğer bu bayrağı satın alıp ilgili şirketle bir anlaşma sağlarsanız topladığınız ganimetlerin ilgili şirkete satışında çarpımsal bir ödül bonusu ekleyerek, her derecenin Elçi itibarının yükselmesine olanak tanır. Böylece hızlıca antik para ve altın farmı yapabilirsiniz. Topladığınız her ganimeti değerinin birkaç katına satabilirsiniz. Bununla birlikte bir elçi bayrağını göndere çektiğinizde haritadaki diğer oyuncular tarafından görünürsünüz. Bu nedenle sürpriz bir saldırıdan kaçınmak için dikkatli olmalısınız.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler