Oyuna Doyamayanlar İçin Saatlerce Sürecek Oyun Önerileri

Uzun süren oyun önerileri

Uzun saatler boyunca kendinizi kaybedeceğiniz, detaylı ve kapsamlı dünyaları keşfetmekten keyif alacağınız oyunları mı arıyorsunuz? İşte karşınızda, oyuna doyamayanlar için saatlerce sürecek oyun önerileri!

Günümüzde çıkan çoğu oyun oynanış sürelerini bir şekilde uzun tutmak istiyor. Tasarımcılar oyun süresini artırmak için genelde yan etkinlikler ve geçmesi uzun süren bölümler tasarlıyorlar. Kimi zaman oyunun süresini uzatan bu ek öğeler can sıkıcı olsa da çoğu oyun ek öğelerle daha keyifli hale gelebiliyor. Özellikle akıcı mekaniklere sahip oyunlara eklenen ek içerikler oyunun kalitesini bir hayli yükseltebiliyor.

Oyun sürelerini uzatmanın bir başka yolu ise hikayeleri. Oyuncular kapsamlı ve uzun süren oyun hikayelerini deneyim etmeyi seviyor. Oyunların hikayeleri uzadıkça oyunlar da daha keyifli olabiliyor. Özellikle oyuncuları derinden etkileyen uzun hikayelere doyum olmuyor.

Bitirmesi Uzun Süren Oyunlar

Bu içeriğimizde sizlere uzun oynanış saatleri sunan, oynanış süresi uzun oyunlar hakkında öneriler verdik. Eğer uzun saatler keyifle oynayacağınız oyunlar arıyorsanız listemizdeki oyunlara göz atabilirsiniz. Listelediğimiz oyunlar sadece ek içerikleriyle değil, hikayeleriyle de bitirmesi uzun süren oyunlar.

Pathfinder: Kingmaker (75 saat)

Owlcat’in yaptığı ilk oyun olan Pathfinder: Kingmaker oynayabileceğiniz en kapsamlı ve en uzun rol yapma oyunları arasında. Pathfinder esasında bir masa üstü rol yapma oyunu, yani bir TTRPG. Pathfinder: Kingmaker’a kendi karakterimizi yaratarak başlıyoruz. Ardından ekibimizi kurarak bize verilen görevi tamamlamak üzere yola koyuluyoruz.

Pathfinder’da farklı karakter sınıfları, fantaskik ırklar ve ilginç senaryoları ile sıradışı RYO’lardan biri olmayı başarıyor. Pathfinder oynanış bakımından pek keyifli olmsa da keşif ve hikaye öğeleriyle sevilen rol yapma oyunları arasına girmeyi başarıyor.

Uzun uzun oynayacağınız bir rol yapma oyunu arıyorsanız Pathfinder: Kingmaker’a bakmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Pathfinder: Wrath Of The Righteous oyununu da oynayabilirsiniz.

Valheim (77 saat)

Valheim, İsveçli Iron Gate Studio tarafından geliştirilen, Norse mitolojisi ve Viking temaları üzerine tasarlanmış bir hayatta kalma oyunu. Valheim’ın mitolojik dünyasında Norse mitolojisinden canavarlarla savaşabilir, bir Viking gibi dünyayı keşfedebilir ve harika yapılar inşa edebilirsiniz. Ayrıca Valheim’ı ister tek başınıza isterseniz arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Valheim’da ilerlediğiniz her saatte ve keşfettiğiniz her yeni yerde zorlaşan bir oyun. Valheim bir hayatta kalma olduğu için hikaye bakımından pek zengin olmayabilir. Fakat Valheim’ın geniş haritası ve zorlu boss savaşları oyun süresini ve kalitesini epey uzatıyor. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz uzun süreli bir oyun arıyorsanız Valheim’a bakabilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla (70 saat)

Assassin’s Creed serisinin hemen hemen her oyunu uzun hikayelere ve keyifli oynanış öğelerine sahip. Fakat içlerinde hem oynanış süresi hem de mekanikleriyle en ön plana çıkan oyun Assassin’s Creed Valhalla. 9. yüzyılda, bir vikingi kontrol ettiğimiz AC Valhalla bitirmesi en uzun süren Assassin’s Creed oyunları arasında.

Assassin’s Creed Valhalla geniş haritası ve birçok yan görevi ile uzun oynanış saatleri sunuyor. Ayrıca ek paketleri ile oynanış süresi yüzlerce saate çıkabiliyor. Oldukça uzun ve keyifli bir hikayeye sahip olan AC Valhalla’yı keyifle oynayabilirsiniz. Özellikle mitoloji temalı oyunları seviyorsanız AC Valhalla’yı en bir kez oynayın.

Warhammer 40k Rogue Trader (85 saat)

Şimdiye kadar çıkmış en iyi Warhammer 40k oyunlarından olan Rogue Trader aynı zamanda bitirmesi en uzun oyunlardan biri. Yine Owlcat’in geliştirdiği Rogue Trader oynayabileceğiniz en detaylı ve en uzun oyunlardan biri. Warhammer 40k evrenini oldukça detaylı bir şekilde anlatan Rogue Trader’ı oynamanızı öneriyoruz.

Owlcat’in diğer oyunları gibi Rogue Trader da son derece iyi bir rol yapma oyunu. Rogue Trader’da 6 kişilik ekibimizle galaksinin karanlık köşelerine yolculuğa çıkıyoruz. Birçok farklı düşmana karşı mücadele ettiğimiz Rogue Trader hem oynanışı hem de hikayesi ile öne çıkmayı başarıyor. Uzun uzun, sıkılmadan oynayacağınız bir rol yapma oyunu arıyorsanız Rogue Trader tam size göre.

Baldur’s Gate 3 (70 saat)

Larian’ın ustaca geliştirdiği Baldur’s Gate 3 gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olmayı başardı. Dungeons&Dragons evreninde geçen Baldur’s Gate 3 şimdiye kadar çıkmış en detaylı ve en keyifli rol yapma oyunları arasında yer alıyor. Baldur’s Gate 3 diğer RYO oyunlarının aksine hikaye anlatımına ve oynanışa ekstra önem veren bir oyun.

Baldur’s Gate 3 sizin oynayış hızınıza göre daha kısa veya daha uzun sürebilir. Ama içerisinde barındırdığı detaylar, keşfedilebilir dünyası ve ustaca hazırlanmış görevleri ile uzun saatler sıkılmadan oynanabilecek bir rol yapma oyunu. Rol yapma oyunlarına ilgi duyuyorsanız ve D&D evrenine giriş yapmak istiyorsanız Baldur’s Gate 3’ü uzun saatler keyifle oynayabilirsiniz.

Elder Scrolls 5 Skyrim (100 saat’den fazla)

Aslında bu listeye tüm Elder Scrolls oyunları eklenebilir, ama içlerinde en fazla içerik barındıran oyun Skyrim. Serinin beşinci oyunu olan Skyrim çıktığı yıldan beri kalitesini koruyor. Diğer Elder Scrolls oyunlarında olduğu gibi geniş dünyası, sürükleyici yan görevleri ve akıcı oynanışı ile uzun süre oynanabilen oyunlardan biri olmayı başarıyor.

Skyrim’in ana görevleri 10 saatten kısa bir sürede bitirilebilir, fakat yan senaryoları ve ek paketleri de işin içine girince yüzlerce saat oynanabilecek bir oyun ortaya çıkıyor. Ayrıca çeşitli modlar ile oynanış süresi binlerce saate bile çıkabiliyor. Eğer sonsuza dek oynayacağınız bir oyun arıyorsanız aradığınız oyun Skyrim. Hiç değilse Elder Scrolls 6 çıkana kadar Skyrim’i oynamaya devam edebiliriz.

MGS 5: The Phantom Pain (50 saat)

Metal Gear Solid serisinin son oyunu olan Phantom Pain oynayabileceğiniz en uzun gizlilik oyunları arasında yer alıyor. MGS 5 çıktığı dönemde pek olumlu yorumlar almamış olsa da en iyi gizlilik ve aksiyon oyunlarından biri olmayı başarıyor. MGS 5 konusundaki en büyük şikayet ise oyunun fazla tekrar etmesi.

Ünlü oyun yönetmeni Hideo Kojima’nın elinden çıkan son MGS oyunu Phantom Pain oynanış anlamında oldukça iyi bir oyun. Gizlilik ve açık dünya elementlerini birleştirmesiyle farklı bir deneyim sunan Phantom Pain oynaması en uzun gizlilik oyunlarından biri.

Witcher 3 Wild Hunt (60 saat)

Witcher 3 uzun saatler oynayabileceğiniz en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Witcher 3‘ün ne kadar iyi bir oyun olduğunu söylemeye gerek yok. Hikayesi, dünyası, oynanışı, müzikleri ve görselliği ile Witcher 3 şimdiye kadar çıkmış en etkileyici oyunlardan biri olmayı başardı. Uzun saatler keyifle oyun oynamak istiyorsanız Witcher 3’e kesinlikle bakmalısınız.

Witcher 3’ün ana senaryosu yaklaşık 50 saat civarında bitebiliyor. Fakat oyunu biraz daha ağır oynamak isterseniz 60 saate kadar çıkabiliyor.

Yan görevler, toplanabilirler ve ek paketler de oyuna dahil olunca 100 saati aşan bir oyun deneyimi ortaya çıkıyor. Özellikle de Gwent oynamaya başlarsanız belki de binlerce saat bu oyunu oynayabilirsiniz.

Uzun Oynanış Süresine Sahip Oyunlar

Bitirmesi uzun süren oyunlar dışında bir de uzun oynanış saatleri sunan oyunları listemize ekledik. Bu oyunların çoğunu 20 saatten kısa sürede bitirebilirsiniz. Fakat içlerindeki ek içerikler ve oynanış türleri bu oyunları yüzlerce saat oynanacak oyunlar yapıyor. Ayrıca listelediğimiz çoğu oyunun Xbox Gamepass‘de olmasına da dikkat ettik.

Borderlands Serisi

Birinci şahıs ve aksiyon rol yapma türlerini birleştiren Borderlands serisinin tüm oyunları oynanışı en uzun süren oyunlar arasındadır. Serinin her bir oyunu 20 saatten kısa sürede bitirilebilir.

Fakat oynadığınız karakteri sonuna kadar geliştirmek istiyorsanız New Game+ modu sizi bekliyor ve bu da daha fazla oynanış saati sunuyor. Eğer tüm karakterleri son seviyelerine getirmek istiyorsanız Borderlands oyunlarını yüzlerce saat oynayabilirsiniz.

Mount&Blade 2 Bannerlord

Bannerlord ana hikayesindense detaylı oynanışı için oynanıyor. Bannerlord oynayanlar ağırlıklı olarak sandbox modunda kendi maceralarını yaratıyorlar, sonuç olarak da onlarca saat sürecek maceralar sizleri bekliyor. Özellikle büyük bir krallık kurmak istiyorsanız Bannerlord’u uzun saatler oynamanız gerekiyor.

Minecraft

Minecraft’ın içerik zenginliğinden bahsetmeye gerek bile yok, bu oyunu binlerce saat oynayabilirsiniz. Birçok oyuncu oynanışı en uzun süren oyunlar oynamak istediğinde baktığı ilk oyunlarından biri Minecraft oluyor. Hem hayatta kalma modu hem de sandbox modu ile Minecraft binlerce saat oynanabilir.

Dishonored Serisi

Dishonored oyunları en başarılı gizlilik ve immersivesim oyunları arasında yer alıyor. Özellikle bölüm tasarımları ve oyuncuya sunduğu çeşitlilik ile öne çıkan Dishonored oyunlarını birden fazla kez oynayabilirsiniz.

Her bir Dishonored oyunu 10 saatten kısa sürede bitirilebilir. Hatta Dishonored 2 oyunu birkaç saatte bitirilebilen bir oyun. Fakat Dishonored tekrar tekrar oynanabilmesi ve her oynanışta farklı bir deneyim sunmasıyla uzun süre oynanabilen oyunlar arasına giriyor.

Elder Scrolls Online

Elder Scrolls Online birçok eksiği olsa da uzun saatler oynanabilen oyunlar arasında. ESO oyuncuları oyunun basitliği konusunda şikayetçi, fakat oyun yine de oynanmaya değer. ESO geniş evreni ve yüzlerce yan görevi ile oynaması en uzun süren oyunlardan biri. ESO diğer MMO oyunlarının aksine tek başınıza da oynayabilirsiniz.

Brotato

Son zamanlarda popülerleşen arena-shooter türünün en iyi örneklerinden olan Brotato uzun saatler oynayabileceğiniz bir oyun. Brotato farklı karakter sınıfları ve gittikçe zorlaşan seviyeleri ile heyecanlı ve sürükleyici bir oynanışa sahip. Uzun saatler oynayacağınız basit ama keyifli bir oyun arıyorsanız Brotato’ya bakabilirsiniz.

Fallout 76

Çıktığı yıl oldukça olumsuz tepkiler toplasa da Fallout 76 sevilen oyunlardan biri olmayı başardı. Fallout 4’ün temel mekaniklerini MMO türü ile birleştiren Fallout 76 özellikle Fallout dizisinden sonra çok daha popüler hale geldi. Arkadaşlarınızla uzun süre oynayacağınız bir oyun arıyorsanız Fallout 76’ya bakabilirsiniz.

Ayrıca oynanışı en uzun süren oyunlar gibi daha fazla oyun önerisi için “En İyi Ücretsiz Steam Oyunları” adlı listemize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler