Roblox Hisse Senetleri ve Bedava Robux Kazanma Rehberi

Geçtiğimiz Aylarda Roblox Corporation, Roblox Oyununun Hisselerini Satışa Sundu Ve Hisselerin Değeri Wall Street’te Adeta Çığ Gibi Büyümeye Başladı. Peki Nedir Bu Robux? Hepsi Robux Kazanma Rehberi’nde!

Roblox yaklaşık 15 yıldır varlığını sürdüren bir platformdur. Mantığı Sandbox tarzında ilerleyen ve büyük bir kullanıcı kitlesini bir arayana getiren bir sistemdir.  Kitlesini daha çok küçük çocuklar oluştursa da yetişkinler tarafından da bilinirliği bir o kadar fazla. Roblox Corp. 2020’nin kasım aylarına yakın hisselerini halka açacağını duyurmuştur. Bu eylem gerçekleştiğinde şirket oldukça fazla değer kazandı.Şimdi  Roblox’un nedir, bedava Robux nasıl kazanılır ve Roblox’un  finans alanında ulaştığı noktayı anlatacağım. 

Roblox Corporation ve Roblox platformu

Roblox başta beta olarak tasarlanmış, David Bazsucki ve Erik Cassel tarafından 2004 te geliştirilmiş bir oyun platfromudur. İlk başta adı DynaBlocks olan platform 2005’te Baszucki tarafından Roblox olarak değiştirilmiştir. Daha önceleri yalnızca pclerde bulunan oyun şimdi hem android hem IOS cihazlarda kullanıma sunulmuş durumda. Roblox’un mantığı kendi oyunumuzu yaratabileceğimiz ya da diğer kullanıcıların yaratmış oldukları oyuna katılıp birlikte güzel vakit geçirmeyi amaçlayan bir yapım olmasıdır. Oyun içinde tıpkı diğer oyunlarda kullanılan Robux denilen sanal bir para birimi var. İsteyen oyunlarda ilerleyerek bunu kazanıyor, isteyense gerçek para ile bunu yapabiliyor. Fakat para vermeden nasıl bedava Robux kazanıldığını da kısaca anlatacağım.

Robux Bize Ne Sağlıyor?

Robux ile avatarınızın görünüşünü değiştirebilir ya da ona ekstra özellikler örneğin daha iyi zıplama daha hızlı hareket etme gibi özellikler yükleyebilirsiniz. Bu bana biraz da Black Mirror’ın 15 Million Merit bölümü hatırlattı desem yeridir. Ancak oyun yine de daha önceden ücretsiz saç, kıyafet, aksesuar gibi değiştirilebilir özellikler sunmuş bu yüzden endişe etmenize hiç gerek yok. Ama illaki “Ben Roblox satın almak istemiyorum, oyuna para yatırmak istemiyorum hem de daha rahat bir şekilde Roblox oynamak istiyorum.” derseniz yazımın devamında bedava Robux kazanabilmek için birkaç yöntem ve siteden bahsedeceğim

Bedava Robux Siteleri

Öncelikle bahsettiğim gibi bazı oyunlar aşama aşama ilerliyor. Siz ilerledikçe robux puanlarınız da birikiyor. Ama tabii ki bu birçoğumuz için biraz meşakkatli olabiliyor. Bunun için birkaç site önerim olacak:

1. RewardRobux

Bedava Robux kazanmak için bu site hesabınızı bağladığınızda belli anketleri doldurursanız size Robux vereceğini vadediyor. Daha sonra bu Robux’u hesabınıza yükleyebiliyorsunuz.

2. OPReward

Bu sitenin çalışma prensibi de, belli görevler yaparak, anket doldurarak ya da platformun belirttiği birkaç uygulamayı indirme şeklinde ilerliyor. Bunları yaptıktan sonra sadece Roblox‘da değil Steam platformu, League Of Legends, Hearthstone oyunları ve Nintendo e-shop gibi farklı yerlerde de bu puanları kullanabileceğinizi söylüyor.

3. BloxEarn

Sadece Roblox kullanıcı adınızla giriş yapıp anket doldurup soru cevaplayarak bedava Robux kazanabileceğiniz bir site.

4. RBXDEMON

Bir başka bedava Robux kazanabileceğimiz site ise RBXDEMON. Bu site de diğer üç site gibi aynı mantıkla işlemektedir. Görevler, anketler tamamlayıp Roblox için Robux kazanabiliyoruz. Önce puanları sitede toplayıp sonra hesabımızı bağlıyoruz . Daha sorasında puanlar Robux ‘a dönüştürülüyor.

5. KiwiPoint

Bu sitede de anketler doldurup aynı zamanda arkadaşlarımıza da siteyi önererek puan kazanabiliyorsunuz. Sitenin önerdiği uygulamaları indirip belli puanlar toplayıp bunları Robux’a çevirebilirsiniz.

Arkadaşlar öncelikle bu siteler sadece önerdiklerim bunlar başka siteler de elbette mevcut. Fakat siteler her ne kadar güvenli olduklarını belirtseler de bu siber dünyada ipinizi sağlam tutun. Çünkü hesaplarınız tehlikeye girebilir, çalınabilir böyle bir şey olmasını hiçkimse istemez. Bu yüzden size önerim maddi durumunuz el veriyorsa gerçek parayla Robux satın alın ve oyuna katkı sağlayın. Sonuçta geliştiriciler de bu şekilde oyuna yeni eklentiler kazandıracaklardır.

Roblox İncelemesi

Ben daha önce test etme fırsatı buldum ve gerçekten arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Tabii sinir krizi de geçirebilirsiniz bazı oyunlarda. Örneğin bir bölümde kuleden yukarıya doğru seviye seviye çıkmaya çalışıyorsunuz ancak düşerseniz en baştan başlamak zorundasınız bu da beni delirtiyordu açıkçası. Ama tabi her oyun böyle değil. GTA (Grand Theft Auto) tarzı açık dünya oyunları da mevcut ya da Counter Strike 1.5-1.6’da hatırlayanlar vardır belki sunucuların Roblox Prison modları vardı. Onlar gibi oyunlar da mevcut. Kısacası her şey sizin hayal gücünüze kalmış. Her türlü çılgın fikri burada gerçekleştirmeye çalışabilirsiniz. Ne kadar birçoğumuza çok gerekli görülmese de aslında çocukların görsel yeteneklerini, motor becerilerini ve reflekslerini burada geliştirebileceklerini düşünüyorum.

Roblox Hisseleri ve Şirket ne alemde?

Roblox’un hisse senetleri değeri şuan 70-75 $ arasında seyrediyor. Bu çılgın artış şirkete yaklaşık 45-50 miyar dolar fiyat biçilmesini de sağladı. Şirketin CEO’su olan David Bazsucki 2019’a oranla çok daha fazla ilerlediklerini ancak Roblox tarzında kurulan diğer şirketler yanında yine de böyle bir platformun ileride popülaritesini kaybetmesinden endişe duyduğunu dile getirmiştir. Roblox’un kullanıcı sayısını genel olarak 13 yaşından küçükler oluştursa da genç yetişkinler diye tabir edebileceğimiz 18-25 yaşları arasındaki insanlara da ulaşılabildiği görülüyor. Şirket kazancını genel olarak Robux’un satın alınması sayesinde kazanıyor. Bazsucki reklam oranının az olması nedeniyle ileride markalı avatar eşyalarının oyuna getirmeyi, Robux ile satın alınması sayesinde de oradan da bir gelir kaynağı sağlanabileceğini düşündüğünü belirtiyor. Şuan aktif kullanıcı sayısının 33 miyona yaklaştığı bilinen bu platforma Bazsucki’nin  akıllıca bir yatırım yapacağını düşünüyorum.

Roblox Etkinlikleri

Covid-19 Pandemisi genç arkadaşlarımıza da yaramış görünüyor. Çünkü Roblox üzerinden iletişime geçilip “sanal” bir şekilde doğum günleri, toplanmalar, partiler gibi etkinlikler düzenlenmiş. Bu noktada Roblox benden +1 puanı hak etti. Hem şirket güzel işler çıkarmış oldu hem de bu eve kapalı kalma döneminde en azından çocuklar biraz eğlenmiş oldu. Ayrıca yeni kuşak çocuğuyla zaman geçirmek isteyip başaramayan ailelere de bu platformu önerebilirim.

Yetişkin okuyucularımıza naçizane tavsiyem siber zorbalara da dikkat etmeniz yönünde olacaktır. Gelişen bu internet dünyasında bu tip insanlar arttı bu yüzden evebeynler çocuklarını-tabii ki tamamen kısıtlamayacak şekilde-denetlemeliler. Çünkü daha yaşları küçük olduğu için nasıl durumlara düşeceklerini bilemiyorlar. Roblox sadece bir örnek elbette. O ya da diğer mecralarda böyle insanlar var olmaya devam edecek. Bu yüzden biz tedbirimizi elden bırakmadan hareket edelim.

Okuduğunuz için çok teşekkürler. Umarım hem Roblox hisse senetlerinin akıbeti hem de Roblox‘un ne olduğuna değindiğim  yazım sizler için bilgilendirici olmuştur. Aynı zamanda belirtilen yöntemler ile nasıl bedava Robux kazanabileceğinizi de öğrenmiş oldunuz  Eğer siz de Roblox oynayıp eğlenmek isterim derseniz  App Store, Google Play Store ve Pc platformundan indirip bu çılgın furyaya katılabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler