Persona 3 Reload Sonunda Duyuruldu!

Persona 3 Reload

Persona 3 Remake duyuruldu mu? Persona 3 Remake ne zaman çıkıyor? Persona 3 Remake hangi platformlarda oynanabilir? Persona 3 Reload hakkında tüm bilinenleri sizlerle paylaşıyoruz!

ATLUS tarafından geliştirilen Persona serisinin hayranları tarafından yıllardır beklenen Persona 3 Remake sonunda resmi olarak duyuruldu! Yıllardır internet üzerinde dolaşan söylentilerin ötesine geçemeyen Persona 3 Remake haberleri, 11 Haziran 2023’de yapılan Xbox sunumunda sonunda resmiyet kazandı.

İşte, Persona 3 Reload ismiyle piyasaya sürülecek olan Persona 3 Remake hakkında bilinen tüm detaylar!

Persona 3 Reload Nedir?

Persona 3 Reload, ilk kez 2006 yılında PlayStation 2 için özel olarak piyasaya sürülmüş olan JRPG (Japon Rol Yapma Oyunu) Persona 3’ün Unreal Engine oyun motoru kullanılarak geliştirilmiş bir yeniden yapımıdır.

Persona 3 Reload bir remake olacağı için yalnızca grafiksel anlamda değil, oyun mekaniklerinin de elden geçirildiği ve güncel bir deneyim sunduğu bir oyun vaat ediyor.

Persona 3 Reload Menü
Persona 3 Reload Menü

Ne yazık ki Persona 3 FES sürümüne özel olan ve ana hikâyenin devamını anlatan The Answer ve Persona 3 Portable sürümüne özel olarak sunulan kadın ana karakter Persona 3 Reload’da erişilebilir olacak mı henüz belli değil.

Persona 3 Reload Oynanışı

Persona 3 Reload oynanışı, orijinal Persona 3 gibi JRPG (Japon Rol Yapma Oyunu) türünde, dating sim (ilişki simülatörü) ve dungeon crawler özelliklerini birleştiren sıra tabanlı savaşların bulunduğu bir oynanış sunuyor.

Persona 3 Reload Oynanış
Persona 3 Reload Oynanış

Oyunda, liseye giden bir transfer öğrenciyi canlandırıyor, gündüz saatlerinde social link olarak adlandırılan arkadaşlarımızla vakit geçirirken gece zindanlarda insan üstü yaratıklara karşı savaşıyoruz.

Dolayısıyla, oyundaki sosyal hayat simülasyonu ve zindan keşfetme arasındaki denge Persona 3 Reload oynanışının temelini oluşturuyor.

Persona 3 Reload Çıkış Tarihi

Persona 3 Reload çıkış tarihi için henüz kesin bir tarih olmasa da yapılan duyuruya göre oyunun 2024 yılının ilk aylarında oyunculara sunulması planlanıyor. Ancak Atlus’un daha önce birçok kez duyurduğu tarihleri ertelediği göz önüne alındığında, Persona 3 Reload çıkış tarihi de ertelenebilir.

Persona 3 Reload Hangi Platformlara Çıkacak?

Persona 3 Reload, Xbox sunumundaki duyuruya göre PC, Xbox One, Xbox Series S/X için resmi olarak duyuruldu.

Ayrıca, oyunun fiziksel kopyasıyla ilgili sızıntılara göre Playstation 5 ve Nintendo Switch için de diğer platformlar için belirlenen tarihte yayınlanması bekleniyor.

Oyuncuları en çok sevindiren haber ise; Persona 3 Reload çıktığı gün Xbox Game Pass oyun kütüphanesine eklenecek.

Persona 3 Reload Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler