En İyi Minecraft Seed Kodları: Köy, Mağara, Dağ ve Biyom Kodu

Minecraft seed kodları

En iyi Minecraft seed kodları; köy, mağara, dağ, biyom ve çeşitli yapıların yer aldığı en eğlenceli Minecraft dünya kodlarını barındırıyor. Eğer sen de rastgele oluşturulan Minecraft dünyalarından keyif almıyorsan bu Minecraft seeds listesi tam sana göre!

Minecraft çıktığı günden bu yana en çok satan video oyunları arasından milyonlarca oyuncuya basit grafiklerle unutulmaz deneyimler yaşatıp oyun dünyasında devrim yaratan bir oyun oldu. Rastgele oluşturulmuş bir dünyada yeni şeyler keşfedip kaynak bulup bir şeyler üretmek ve bunların yanı sıra çeşitli tehlikelerle mücadele etmek Minecraft’ı paha biçilemez bir oyun haline getirdi.

Yine de bazı oyuncular rastgele oluşturulmuş bir dünyaya atlamaktansa, oynadıkları oyun türü veya erişebilecekleri kaynak türleri üzerinde biraz daha fazla kontrole sahip olmayı sever. Bu nedenle özel olarak Minecraft seeds kodları kullanırlar.

Bu kodlar; oyunu sizin için kişiselleştirir ve ne inşa edeceğiniz ve oyun sırasında neler keşfedebileceğiniz konusunda daha özel bir plan sunar. Peki Minecraft seeds nedir? Kısaca açıklayalım:

Minecraft Seeds Nedir?

Minecraft seed’leri, oyunculara çeşitli ortamlar sunan ve keşif ile inşa imkanı veren benzersiz dünyalar yaratma kodlarıdır. Bu kodlar; Minecraft köy seed, Minecraft biyom kodu, Minecraft ada seed kodları gibi 10-25 haneli rakamlardan oluşur.

Minecraft’ta yeni bir dünya yaratırken rastgele oluşturulmuş seed kodu yerine bu kodlardan birini girerseniz yaratılan dünya rastgele olmaktan çıkıp özel seed kodunun sunduğu dünyaya dönüşecektir.

Minecraft Seed Nereye Yazılır?

Eğer Minecraft oyununda bir dünya yaratıyorsanız dünyayı oluştururken “World Preference” bölümündeki “Seed” yazan kısma özel Minecraft seed kodunu ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde Minecraft server için de aynı işlemleri tekrarlayabilirsiniz. Peki Minecraft seed kodu değiştirme nasıl yapılır? İşte detaylar:

Minecraft Seed Nasıl Değiştirilir?

Minecraft server için seed değiştirme işlemi çok basittir. Tek yapmanız gereken Minecraft server klasörüne giriş yapıp “Server Properties” ayarlarında yer alan “level – seed” değerine yeni seed kodunu atayıp dosyayı kaydetmektir. Eğer eski seed’inize geri dönmek isterseniz de Minecraft seed kodunu değiştirmeden önce eski kodu bir yere kaydedebilirsiniz.

En İyi Minecraft Seed Kodları

Aşağıda ada, biyom, köy, parkur ve çeşitli yapıların bulunduğu özelleştirilmiş Minecraft seed kodları yer alıyor. Dilediğiniz herhangi bir kodu kullanıp dünyanızı yaratabilirsiniz.

Survival Island Villages

Survival Island Villages
Survival Island Villages

Eğer Minecraft’a yeni başlıyorsanız ihtiyaç duyabileceğiniz tüm kaynaklara sahip büyük bir köyün yakınında doğmak ilk isteyeceğiniz şeydir. Ancak rastgele oluşturduğunuz bir Minecraft seed dünyasında bu şansa bağlı!

Ancak Survival Island Villages Minecraft seed kodu, adanın dört bir yanında bulunan 4 adet köye sahip. Oyuna hızlı bir başlangıç yapmak isteyenler için harika bir seçenek olabilir.

Survival Island Villages Kodu:

2218715947278290213

Incredible Hollow Mountain

Incredible Hollow Mountain
Incredible Hollow Mountain

Özel olarak tasarlanmış büyük bir ormanın içinde spawn olmak ilgi çekicidir. Hatta patikayı biraz takip edince içi oyuk bir dağı keşfedebilirsiniz. Dağın bulunduğu kısımda birçok maden ocağı var. Dilerseniz bir süre kaynakları arayın. Bunun için mutlaka meşale kullanın!

Ayrıca ormanlık alanda dev bir malikane de sizi bekliyor. Büyülü bir keşif için bu Minecraft Seed kodunu mutlaka deneyin.

Incredible Hollow Mountain Kodu:

8486672581758651406

Diamond Caves

Diamond Caves
Diamond Caves

En değerli Minecraft köy seed kodlarından biri de Diamond Caves’dir. Minecraft’ın en derin katmanlarında bulunan elmas cevherini bu dünya seed’i sayesinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Elmas cevheri damarlarının bolca bulunduğu dağlarla kaplı olan Diamond Caves’de çok sayıda değerli elmas bulacaksınız.

Elmasların yanı sıra bakır, damla taşı ve diğer kaynakları da bulmanız mümkün. Hatta bölgeyi biraz keşfederseniz harika bir yeraltı köyüyle de karşılaşabilirsiniz.

Diamond Cave Kodu:

4361528937055201680

Submerged Obsidian Farm

Submerged Obsidian Farm
Submerged Obsidian Farm

Bu yarı su altında kalmış obsidyen çiftliği oyunda nadir bulunan cevherleri toplamak için en iyi başlangıç noktasıdır. Birkaç kurt dışında pek bir tehlikesi yoktur, diyebiliriz. Köy içerisinde bir demirci olmasa da oldukça faydalıdır.

Ayrıca bir de lav havuzu bulunur. O nedenle adımlarınıza dikkat etmenizi öneririz.

Submerged Obsidian Farm Kodu: 

8880302588844065321

Fortnite Map

Fortnite Map
Fortnite Map

Fortnite haritasına benzer bir Minecraft adası düşünün. Eğer bir Fortnite hayranı iseniz bu haritayı çok beğeneceksiniz. Tabi sizinle mücadele edecek 99 kişi olmasa da oldukça eğlenceli bir haritaya sahip olacaksınız.

Bölgede keşfedilecek bir malikane, kıyı da bir gemi enkazı, yıkık bir Nether portalı, bolca zümrüt cevheri ve demirle dolu bir dağ bulacaksınız.

Fortnite Map Kodu:

50774022433

Cherry Blossom Biome

Cherry Blossom Biome
Cherry Blossom Biome

Sakura ağaçlarıyla bezeli bir orman biyomunda rüya gibi bir oyun deneyimi yaşamak isterseniz bu Minecraft biyom seed kodu tam size göre! Cherry Blossom Biome kiraz çiçeği ağacı ve yaprakları elde etmek için harika bir fırsat sunuyor.

Haritada ayrıca yıkık bir nether portalı da bulunuyor.

Cherry Blossom Biome Kodu:

1861965201489179097

Mountain Valley Villages

Mountain Valley Villages
Mountain Valley Villages

Mountain Valley Villages’da karlı dağların arasında dağınık bir yerleşime sahip olan bir vadi köyünde spawn oluyorsunuz. Manzara son derece muazzam! Ve bu bölgede bolca damla taşı var. Köyün yakınlarında koyu meşe ormanı ve bolca kaynak bulunuyor.

Mountain Valley Villages Kodu: 

460628901

Desert Villages

Desert Villages
Desert Villages

Minecraft köy seed kodları arasında en zengin kaynaklara sahip olan Desert Villages bir çöl köyüne, bir tapınağa, bir karakola ve ayrıca keşfedilecek bir gemi enkazına sahip.

Ancak her ne kadar zengin bir biyom olsa da etrafta çok sayıda Pillager (Yağmacı) var. Gruplar halinde gezdikleri için ne oyunculara ne de köylüleri rahat bırakmıyorlar.

Eğer zorlu bir haritada başlayıp yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız Desert Villages seed kodunu mutlaka deneyin.

Desert Villages Kodu:

3546842701776989958

Ancient City

Ancient City
Ancient City

Ancient City seed kodu, antik bir yeraltı şehrinin bulunduğu bir bölgedir. Aslında bu yer eski bir maden ocağı ancak içinde değerli eşyaların olduğu bolca sandığa sahip.

Yine de kolay bir keşif olmayacak çünkü etrafta bu antik şehri koruyan muhafızlar (Warden) var. Bu değerli hazinelere ulaşmak için önce onları geçmelisiniz. Ve inanın buna değer!

Ancient City Kodu:

4189766944005904899

Villager Spawn

Villager Spawn
Villager Spawn

Minecraft’taki köylerin büyüklüğü tamamen rastgeledir ancak bu Minecraft köy kodu 25 evi olan dev bir köye sahip. Bu köy savan biyomunda bulunuyor.

Ayrıca köyün yakınında bir orman var ve etrafı da sularla çevrili. Buna ek olarak bölgede içi dolu sandıklar var. Biraz keşifle birçok değerli kaynağı bu sandıklardan elde edebilirsiniz.

Villager Spawn Kodu:

8015641954194115677

All Biomes

All Biomes
All Biomes

Bu biyom kodu Minecraft’ın geniş dünyasını tek bir bölgede keşfetmenize olanak tanıyan en iyi Minecraft seed kodudur! Nedeni ise tüm biyomları belirli bir bölge içerisinde barındırmasıdır.

Yani çok fazla seyahat etmenize gerek yok. Bir süre yürüdükten sonra çayır biyomundan karlı tayga biyomuna geçiş yapabilirsiniz. Bu da size tüm biyomları keşfetmek için bir fırsat sunar.

All Biomes Kodu:

4405134068028

Mushroom Newbie

Mushroom Newbie
Mushroom Newbie

Minecraft’a başlamak için son derece zararsız bir bölge arıyorsanız bu Minecraft mantar seed kodu iyi bir giriş niteliğindedir. Etrafta çeşitli tehlikeler yok.

Devasa mantar ağaçlarının bulunduğu bu harita da bolca mantar toplayabilir birçok farklı kaynak bulabilirsiniz. Ayrıca etrafı biraz dolaşırsanız bir çöl köyü de bulabilirsiniz. Yine de çöl tapınağına dikkat edin çünkü bubi tuzakları olabilir…

Mushroom Newbie Kodu:

3832188667730420108

Ayrıca bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa, sitemizde yer alan “Bilgisayarda Ücretsiz Oynanabilecek Bedava PC Oyunları” adlı listemize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler