Kedi, Köpek Kovucu Organik Sprey Tarifi

Kedi köpek kovucu organik sprey tarifi hem evcil hayvanlarınızı eğitmeniz hem de iç ve dış mekanlarınızı işgal eden hayvanlara karşı kovucu özelliği olan organik ve ucuz olan Kedi, köpek kovucu organik sprey tarifini paylaşıyoruz.

Kedi köpek kovucu organik sprey tarifi hem evcil hayvanlarınızı eğitmeniz hem de iç ve dış mekanlarınızı işgal eden hayvanlara karşı kovucu özelliği olan organik ve ucuz olan Kedi, köpek kovucu organik sprey tarifini paylaşıyoruz.

Bir kedi veya köpek evlat edindiyseniz ya da bahçeniz işgal edilmişse, iç ve dış mekanlarınız işaretlenme tehlikesi altında ise, haşerelerden şikayetçiyseniz hiçte kedi kovucu granül, jel vs. yurtdışından bin bir zahmetle getirilen pahalı ürünlere ya da acayip frekanslarda ses yayan ultrasonik bilmem ne cihazlara para harcamayın. Bu ürünlerin %99’u zaten işe yaramıyor! Ayrıca bu ürünlerin hayvanlara zarar verebileceğini de unutmayın. Halbuki sadece elinizde bulunan iki malzemeyle hayvanlara hiçbir koşulda zarar vermeyen organik kedi, köpek kovucu sprey yapabilirsiniz.

Kedi, Köpek Kovucu Organik Sprey Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

  • Beyaz Sirke
  • Narenciye Esansı yani uçucu portakal yağı veya bir adet limon
  • Temiz sprey şişesi veya kapağı delinmiş pet şişe

Kedi, Köpek Kovucu Organik Sprey Tarifi Hazırlanışı

Öncelikle hazırladığınız karışımın tek seferde etki etmesini beklemeyin. Örneğin bir köpek bahçenize sürekli olarak pisliyorsa rutinini bozması zaman alacaktır. Biraz sabır göstermelisiniz. Gün içerisinde karışımı hayvanın uzak durmasını istediğiniz bölgeye sıkın. İç mekanda sprey şişesi kullanılmasını tavsiye ederiz. Ancak dış mekanda kapak kısmına bir delik açtığınız pet şişe kullanabilirsiniz. Böylece karışım yüksek dozlarda bölgeye yayılacak ve hayvan bu yoğun kokudan etkilenerek oradan uzaklaşacaktır. Günde iki kere, sabah ve akşam yarım litre şeklinde uygularsanız 3 gün içerisinde kedi veya köpeğin rutini değişecek bölgenizi işgal etmeyecektir. Malzemeler eksiksiz ise artık tarif hazırlığına geçelim;

İki çay bardağı beyaz sirkeyi yarım litrelik pet şişeye dökün. Ardından bir limonun suyunu sıkın ve şişeye ilave edin. Eğer daha etkili bir karışım elde etmek isterseniz de mutlaka yarım su bardağı portakal yağı kullanın. Çünkü köpekler narenciye kokusunu sevmezler, rahatsız olurlar.

Kedi ve köpek için tuvalet eğitiminde kullanılması uygun olmakla birlikte iç ve dış mekanlarınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz kedi, köpek kovucu sprey evde yapabileceğiniz en ucuz kedi köpek kovucu sprey tarifidir.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler