İspanyolca Öğrenmek İçin Ücretsiz Kaynaklar

İspanyolca ücretsiz kaynaklar

İspanyolca öğrenmek, son zamanlarda oldukça popüler hâle gelmiş olsa da, öğrenen kişiler kaynak bulmakta epey zorlanıyor. Bu listemizde, ücretsiz İspanyolca kaynak önerileri ve en iyi İspanyolca kaynakları var.

Sürekli gelişen dil uygulamaları ve dil öğretim teknikleri ile birlikte, çağımızda dil öğrenmek oldukça kolay bir hâle geldi. Hem mobil uygulamalar aracılığıyla, hem de web siteler aracılığıyla bilgisayar üzerinden dil öğrenmek artık çok kolay!

Konuşma, dinleme, dil bilgisi ve kelime bilgisi gibi çeşitli alanlara ayrılan dil öğrenimi, sizlere derlediğimiz uygulamalar ve videolar ile çok daha kolay ve ücretsiz olacak!

Neden İspanyolca Öğrenmeliyiz?

İspanya Málaga
İspanya Málaga

İspanyolca, dünyada en çok öğrenilen 2. dildir ve aktif olarak neredeyse 500 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Aynı zamanda İspanyolca, dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dil özelliğini de taşımaktadır.

Türkçe Konuşan Kişiler İspanyolca Öğrenebilir Mi?

İspanyolca kelime okunuşları Türkçe’ye oldukça benzediğinden, öğrenmesi kolay olduğu söylenir. Fakat öğrenciler, İspanyolca kaynak bulmakta zorluk çekebilir ve nereden başlayacaklarını bilemeyebilirler.

Yine de, alfabe bakımından ve kelime okunuşları bakımından Türkçe ve İspanyolca birbirine benzerlik gösterir. Birkaç dil kuralı hariç, Türkçe konuşan kişiler İspanyolca konuşurken sıkıntı çekmemeye yatkınlık gösterirler.

Başlangıç Seviye İspanyolca Kaynaklar

Ücretsiz İspanyolca kaynaklar, İspanyolca öğrenimi açısından önemlidir. İspanyolca cümle yapısı, İspanyolca 1000 kelime gibi dil öğrenimi açısından kritik öneme sahip konular, bu ücretsiz kaynaklar ile öğrenilebilir!

Duolingo

Duolingo İspanyolca
Duolingo İspanyolca

Duolingo İspanyolca, başlangıç seviye İspanyolca öğrenmek için en iyi ücretsiz araçlardan birisidir. 17 Üniteden oluşan ve sayısız kelime içeriği ile Duolingo, en iyi İspanyolca kaynakları denince akla gelen uygulamalardan birisidir!

İspanyolca konuşmaİspanyolca cümle yapısı gibi konular ve dinleme/anlama imkanı ile birlikte İspanyolca bilginizi Duolingo ile geliştirebilirsiniz!

Duolingo uygulamasını hem mobil cihazınızdan, hem de web sitesi üzerinden kullanabilirsiniz.

Memrise

Memrise Logo
Memrise

Memrise, İspanyolca kelime öğrenme açısından iyi bir deneyim sunmaktadır. Ücretli ve ücretsiz planları ile birlikte Memrise, sizlere kısa videolar aracılığıyla İspanyolca öğretmeyi amaçlar ve öğrenmeyi eğlenceli bir hobiye dönüştürür!

Memrise uygulamasını, İspanyolca A1 kelimeler öğrenmek ve İspanyolca alfabe okunuşu nasıl olur öğrenmek için kullanabilirsiniz!

SpanishDict

Spanishdict
Spanishdict

Spanishdict, İngilizce bilen öğrenciler için vazgeçilmez bir araçtır. İspanyolca fiil çekimleri, İspanyolca zamir çekimleri gibi konuları tek bir hareketle öğrenebileceğiniz bu site, tamamen ücretsizdir.

Spanishdict, ünlü bir İspanyolca çeviri sitesi olarak da bilinir. Çeviri yaptığınız kelimelerin çekimleri, cümle içinde kullanılmış birden fazla örnekleri ve dinleme ayrıcalığıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca, A1 seviye İspanyolca kelimeler listesi ve A1 seviye İspanyolca kelime quizleri de bulunmaktadır.

Spanishdict sitesinin Türk kullanıcılar için kötü yanı, sadece İngilizce-İspanyolca arasında çeviri/öğretim yapmasıdır. Türkçe maalesef bulunmamaktadır.

İspanyol.com

İspanyol.com, İspanyolca ücretsiz kaynaklar denince akla gelen sitelerden birisidir. Tamamen Türkçe-İspanyolca dersleri içeren bu site, A1 seviye İspanyolca ve A2 Seviye İspanyolca konularını kapsamaktadır.

İspanyol.com, İspanyolca kelimeleri; kolay İspanyolca kelimeler, orta seviye İspanyolca kelimeler ve ileri seviye İspanyolca kelimeler olarak ayırmakta ve öğretmektedir. İspanyolca kelimelerin okunuşu da, ses dosyası veya video olarak bulunmaktadır.

BBC.CO.UK

BBC İspanyol, tıpkı Spanishdict gibi yalnızca İngilizce-İspanyolca öğrenimi sunan bir kaynaktır. Site içerisinde bulabileceğiniz basit İspanyolca diziler, sizleri İspanyolca duymaya ve anlamaya teşvik ederek öğretecektir!

Youtube

Youtube’da bulunan çeşitli İspanyolca videolar ve İspanyolca öğreten kanallar, sizlere bu yolda büyük fayda sağlayabilir. Sizler için seçtiğimiz en çok tercih edilen bir İngilizce bir de Türkçe İspanyolca öğretim videosu aşağıda yer almaktadır!

The Language Tutor – Spanish

The Language Tutor – Spanish Youtube kanalı, İspanyolca alfabe, İspanyolca sayılar gibi başlangıç seviye İspanyolca konulardan başlayarak ileri seviyeye kadar dil öğreten videolara sahiptir.

Maalesef videolarının hepsi İngilizce dilinde olsa da, videolarında İngilizce bilmeseniz dâhi izleyerek İspanyolca öğrenebileceğiniz çok sade bir anlatım vardır.

Aprender Idiomas y Cultura General con Rodrigo

Aprender Idiomas y Cultura General con Rodrigo Youtube kanalı, İngilizce üzerinden İspanyolca öğretmektedir ve tam tamına 493 adet detaylı İspanyolca videosu bulunmaktadır.

İspanyolca Öğreniyorum

İspanyolca Öğreniyorum Youtube kanalı, keyifli videolarıyla birlikte sizlere İspanyolca gramer konuları öğretecek ve İspanyolca kelime okuma becerinizi geliştirecektir. Bu Youtube kanalı ve videoları, tamamıyla Türkçe’dir.

İspanyolca öğrenme serüveniniz için şimdiden başarıları dileriz! ¡Avanza! Eğer ilginizi çekerse sitemizde bulunan “A1-B1 Seviyesi En İyi İngilizce Okuma Kitabı Önerileri” yazımıza da göz atabilirsiniz!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler