İngilizce Altyazı Türkçeye Nasıl Çevrilir? (Programsız)

İngilizce altyazı Türkçeye programsız olarak nasıl çevrilir? Artık Türkçe altyazısı olmayan filmlere, dizilere, belgesellere farklı dillerde olan .srt, .vtt, .stl, .sbv, . sub, .ass altyazı dosyalarını çevirerek kendi dilinizde izleyebileceksiniz. Program gerektirmeden çok hızlı şekilde otomatik çeviriler yapmak ve Türkçe altyazısı olmayan videoları Türkçe altyazılı izleyebilmek için talimatlarımızı takip edin!

İzlemek istediğiniz videoların Türkçe altyazısını bulamadıysanız hiç üzülmeyin! Çünkü farklı bir dilde altyazıya sahipseniz onu Türkçe diline programsız olarak sadece bir dakikada çevirebilirsiniz. Hem de orijinal kalitede…

Kusursuz bir şekilde Türkçe diline çevrilmiş altyazı

Tek yapmanız gereken verdiğimiz talimatları izleyerek İngilizce dilindeki altyazı dosyasını Türkçe diline çevirmek. Talimatları eksiksiz olarak yerine getirdiğinizde elde ettiğiniz Türkçeye çevrilmiş altyazı dosyasını videoya ekleyebilirsiniz.

İngilizce Altyazıyı Türkçeye Çevirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle Türkçe altyazısı olmayan filmin formatına uygun altyazı dosyasını indirmelisiniz. Bunun için OpenSubtitles ve Subscene altyazı indirme sitelerini kullanabilirsiniz. Altyazı dosyasının hangi dilde olduğunun bir önemi yoktur. Sadece altyazının video ile aynı format ve codec hızına sahip olması yeterli olacaktır. Nitekim altyazı dili 100’den fazla dile çevirebilir veya -tam tersi- 100 dilden Türkçe diline dönüştürülebilir.

Altyazı dosyasının .srt, .vtt, .stl, .sbv, . sub, .ass biçimlerinde olmasına dikkat ediniz. Zira bu formatlar altyazı dosyalarının başat unsurlarından biridir.

Ardından Subtitles Translator sitesine gidin. Bu sitede tamamen ücretsiz altyazı çevirme işlemi, online ve programsız şekilde yapılmaktadır. Google Translate apisini kullanan web uygulaması, çok kaliteli çevirileri sadece birkaç dakika içerisinde yapmakta ve oluşturduğu .srt ve benzeri uzantılı altyazıları ücretsiz olarak indirmektedir.

Subtitle Translator ile Altyazı Nasıl Türkçeye Çevrilir?

Subtitle Translator web uygulaması internet erişiminin olduğu her cihazda kullanılabilir. Bilgisayar ve mobilde rahatlıkla altyazıları Türkçeye veya farklı dillere sadece birkaç dakika içerisinde çevirebilir ve diyalogları keyfinizce düzenleyip ücretsiz dönüştürebilirsiniz.

Subtitle Translator web uygulaması SubRip (.srt), WebVTT (.vtt), Spruce Subtitle File (.stl), Youtube altyazıları(.sbv), SubViewer (.sub) ve Advanced Sub Station ( .ass) biçimlerini destekler. Aynı zamanda çoklu dil altyazıları çevirmeyi de kolaylaştıran bir özelliğe sahiptir.

Subtitles Translator 1. adım

Subtitle Translator web uygulamasında çeviri yapmak için öncelikle .srt veya uyumlu uzantıya sahip altyazı dosyasını UPLOAD butonuna tıklayarak yüklemelisiniz.

Subtitle Translator 2. adım

Altyazı dosyası başarıyla yüklendikten sonra bu adımda isterseniz farklı altyazılarda ekleyebilir ve her biri için aynı anda çeviri ve düzenleme yapabilirsiniz. Eğer her şey yolundaysa çeviri sayfasına ilerlemek için NEXT butonuna tıklayın.

Subtitles Translator 3. adım

Bu adımda eklediğiniz altyazı dosyasının dilini hangi dile çevirmek istediğinizi seçmelisiniz. Dil tercihini yaptıktan sonra TRANSLATE butonuna tıklayın ve bir sonraki çeviri sayfasına geçin.

Subtitles Translator 4. adım

Bu aşamada yüklediğiniz altyazı seçtiğiniz dile hızlı bir şekilde çevrilecektir. Ardından pop-up şeklinde bir uyarıyla karşılaşacaksınız. Çevrilmiş dosyayı düzenlemek istiyorsanız ACCEPT’e tıklayın veya altyazı dosyasını düzenleme yapmadan İndirmek için CANCEL’e tıklayın.

 

Subtitles Translator 5. adım

Düzenleme yapmadan doğrudan Türkçe altyazı indirme sayfasına gitmek için CANCEL’e tıkladık. Artık farklı bir dilde yazılmış olan altyazıyı Türkçe diline çevirmiş olduk. Şimdi DOWNLOAD butonuna tıklayın ve .rar arşivi olarak sıkıştırılmış altyazı dosyasını indirin. Arşivi indirdikten sonra dışarı çıkartın ve altyazısı olmayan videoya Türkçe diline dönüştürdüğünüz altyazıyı yükleyin.

Eğer film, dizi, belgesel ve diğer videolara altyazı gömmeyi öğrenmek istiyorsanız yine sitemizde yer alan “HandBrake Filme Altyazı Ekleme Programı” adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler