Hızlı ve Öfkeli 10, Fast X Konusu, Oyuncuları ve Fragmanı

Hızlı ve Öfkeli 10 Fast X konusu, oyuncuları, fragmanı

Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) serisinin final filmi Fast X’in ilk bölümünün fragmanı yayınlandı, Fast X oyuncu kadrosu kesinleşti ve serinin yüksek oktanlı filminin konusu belli oldu. Fast X hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara-çıkış tarihi dahil-yer verdik.

“Lupin” ve “Now You See Me”nin yönetmeni Louis Leterrier tarafından yönetilen, Justin Lin ve Dan Mazeau tarafından yazılan yeni Hızlı ve Öfkeli (Fast and Furious) filmi Fast X muhteşem bir fragmanla duyuruldu.

Yüksek oktanlı bir aksiyon filmi olacak olan Fast X, Vin Diesel liderliğindeki gişe rekorları kıran seriyle eşanlamlı hale gelen çılgın aksiyon ve aile dramasını gözler önüne seriyor.

Fast X Filminin Konusu Nedir?

Hızlı ve Öfkeli 10, uzun süredir devam eden seriyi tamamlayacak olsa da tek bir filmle final yapmayacak. Aynen öyle, son bölüm iki ayrı film olacak. Tam da bitirmeniz gereken tek bir filmin kaldığını düşündüğünüz anda, Vin Diesel, Universal’ı finali iki bölümlük bir sona dönüştürmeye ikna edebildi.

Fast X Dom
Fast X Dom

Fast X filminin konusu da Dominic Toretto’nun geçmişten gelen bir intikama karşı mücadelesini anlatacak. Yeni baş kötü Dante, Dom ve ailesini yeni bir belanın içine sokacak. Cipher ve Dante, Tess’in de dahil olduğu Dominic Toretto ve ekibine karşı mücadelelerinde birleşiyor.

Hızlı ve Öfkeli 10, Fast X Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Hızlı ve Öfkeli film serisinin final filminin ilk bölümünü oluşturacak olan Fast X filminin başrollerinde serinin müdavimleri Vin Diesel , Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Jordana Brewster, Sung Kang ve Scott Eastwood yer alırken geri dönen ek oyuncular arasında Jason Statham’dan Deckard Shaw, John Cena’dan Jakob Toretto, Helen Mirren’den Magdalene “Queenie” Ellmanson-Shaw ve Charlize Theron’un en büyük kötü karakteri Cipher geri dönüyor.

Ayrıca Rita Moreno’da Büyükanne Toretto olarak seriye dahil olurken Brie Larson Tess rolünde ve Fast X’in baş kötüsü olacak Jason Momoa’da film de Dante karakteriyle yer alıyor.

Letty Ortiz Toretto
Letty Ortiz Toretto

Böylelikle Aquaman ile yıldızı yükselen Amerikalı aktör ve yapımcı Jason Momoa’nın baş kötü olacağı kesinleşmiş oldu. Peki Fast X kadrosunda baş kötüyü oynayacak olan Jason Momoa’nın Dante karakteri kim oluyor?

Fast X Filminin Baş Antagonisti Dante Kimdir?

Dante
Dante

Aslında Dante’nin 2011’de piyasaya sürülen Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (Fast Five) hikayesiyle dolaylı bir bağlantısı var. Hatırlarsınız ki Dom ve Brian’ın (Paul Walker) bir banka kasasını Dodge Charger’larına bağlayıp uyuşturucu baronu Hernan Reyes’i engellemek için Rio de Janeiro sokaklarını birbirine katmışlardı. İşte oradaki Hernan Reyes Dante’nin babasıdır. Dante babasının ölümünden sonra son 12 yılını Toretto ailesinden intikam almak için bir plan yaparak geçirdi.

Fast X Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Film, fragmanın duyurulmasından sadece 1 ay sonra yayınlanacak. Hızlı ve Öfkeli film serisinin en yüksek oktanlı aksiyon filmi olacak olan “Fast X” 19 Mayıs’ta vizyona girecek.

Hızlı ve Öfkeli 10, Fast X Fragmanı

Tüm zamanların en iyi ve uzun soluklu aksiyon filmlerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli’nin final filminin ilk bölümü Fast X’in fragmanı nihayet yayınlandı.

Filmin konusu ve oyuncu kadrosu hakkında ipuçları veren fragmanı Türkçe altyazılı olarak aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler