High On Life Oyun İncelemesi

High On Life Oyun İncelemesi
High On Life Oyun İncelemesi

Rick and Morty’nin yaratıcılarından yeni shooter oyunu High On Life 13 Aralık 2022’de çıkışını gerçekleştirdi. Rick And Morty’nin yazarı ve seslendirmeni olan Justin Roiland tarafından yazılan oyun, PC ve Xbox platformlarında mevcut.

High On Life, Justin Roiland‘ın komedi anlayışı ve günümüz arcade-shooter öğelerini birleştiren bir oyun. Dış görünüşüne kendi karar verdiğimiz karakterimizle farklı uzaylı düşmanlara karşı mücadele ediyoruz. Her bölümde değişen görselliği ve bölüm tasarımıyla oyun tazeliğini sürekli olarak koruyor. Oyun şimdilik sadece High On Life Steam sayfasından ve Xbox ve Xbox Game pass üzerinden erişilebiliyor.

High On Life’da sıradan shooter oyunların aksine normal silahlar kullanmıyoruz. Oyunda Gatlian adı verilen, ateşli silah şeklindeki, konuşkan uzaylılar ile oynuyoruz.  Her silahın, yani karakterin, farklı özellikleri ve kişilikleri  var. Oyun içerisinde kazandığımız parayla silahlarımızı geliştirebiliyoruz.

High On Life bölümlerinde platform ve aksiyon öğeleri eşit şekilde paylaşılmış. Ufak açık dünyalardan oluşan bölümlerde farklı düşman türlerine karşı savaşırken bir yandan da platform ve keşif öğeleriyle karşılaşıyoruz. Aralarda gelen mini oyunlar ve farklı karakterlerle her bölüm farklı hissettiriyor. Ayrıca görsellik olarak hem photo-realist hem de stilize modeller kullanılmış.

High On Life Oyun İçi Görüntü
High On Life Oyun İçi Görüntü

High On Life Hikayesi

Oyunumuz sıradan bir evde, kız kardeşimizle oyun oynarken başlıyor. Karakterimizin dış görünüşüne karar verdikten sonra G3 adında bir uzaylı karteli Dünya’ya geliyor.  Karşımıza çıkan ilk Gatlian, Kenny ile G3 karteline karşı mücadele ediyor ve diğer Gatlianları kurtarıyoruz.

G3 kartelinin tüm büyük üyelerini avladığımız ve onları durdurmaya çalıştığımız High On Life’ta sürekli olarak farklı gezegenlere gidiyoruz. Çöl gezegenlerinden renkli ağaçlarla dolu gezegenlere kadar her türlü atmosferi deneyim edebiliyoruz. Aynı zamanda her gezegene özel uzaylı ırklarıyla etkileşime geçebiliyoruz.

High On Life Tüm Gatlianlar

Gatlianlar High On Life oyunundaki silah şeklindeki uzaylılar. Her bir farklı özelliklere, karaktere ve görünüşe sahip. Nesilleri tükenme noktasına gelen ve G3 kartelinin eline düşen Gatlianları kurtarmak bizim görevimiz. High On Life’ta silah olarak yanımıza aldığımız Gatlianlar oyunun en iyi özelliklerinden biri.

1. Kenny

Gatlian Kenny
Gatlian Kenny

Oyunda ilk karşımıza çıkan Gatlian, Kenny sıradan bir tabanca gibi çalışıyor. Rick And Morty’de Morty’i seslendiren Justin Roiland tarafından seslendirilen Kenny oyunun en komik karakterlerinden biri. Kenny sıradan saldırıda tabancaya benziyor. Özel saldırısında Globshot ile düşmanları havaya kaldırabiliyor.

2. Gus

Gatlian Gus
Gatlian Gus

Gus karakteri, veya silahı, sıradan bir shot-gun gibi çalışıyor. Az mermi ve kısa menzile rağmen yüksek hasar veriyor. Kenny’e göre biraz daha sakin olan Gus daha az konuşuyor. Özel atışında duvarlara saplanabilen ve düşmanlara hasar veren bir disk fırlatıyor.

3. Sweezy

Gatlian Sweezy
Gatlian Sweezy

Sweezy oyundaki en ciddi Gatlian olabilir. Diğer Gatlianlar oyuncuyla daha arkadaş canlısı konuşurken Sweezy karakterimizle daha ciddi, daha sert konuşuyor. Seri atışlar yapabilen ve özel saldırısında zamanı yavaşlatan Sweezy hızlı oynanış için uygun.

4. Knifey

Knifey ve Kenny
Knifey ve Kenny

Knifey oyundaki en çılgın Gatlian. Tam anlamıyla konuşan bir bıçak olan Knifey düşmanlara yakın dövüşte saldırmamızı ve halat özelliğiyle uzaklara atlayabiliyoruz. Diğer karakterler göre çok fazla konuşmasa da Knifey her ortaya çıktığında oyuncuyu güldürüyor.

5. Creature

Gatlian Creature
Gatlian Creature

Oyunda en son yanımıza gelen Gatlian olan Creature içlerindeki en farklı olan. Diğer Gatlian dostlarımız daha çok ateşli silah gibi davranırken Creature daha farklı. Creature ile kendisinin fırlattığı küçük yaratıklarla düşmanı küçük yaratıklara boğabiliyoruz.

High On Life Sistem Gereksinimleri

Minimum:

  • Intel(R) Core(TM) i5-4430K CPU @ 3.00GHz
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 (3GB)/AMD Radeon R9 290x (4GB)
  • 50 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

  •  Intel(R) Core(TM) i5-6402p CPU @ 2.80GHz (4 CPUs) / AMD Ryzen 5 2600 (3.4 GHz)
  • 8 GB RAM
  •  NVIDIA GeForce RTX 2060 (6GB)/AMD RX 5600 XT (6GB)
  • 50 GB kullanılabilir alan

High On Life Oyun Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler