Hi-Fi Rush Oyun İncelemesi

Hi-Fi Rush Oyun İncelemesi

Bethesda’nın yeni oyunu Hi-Fi Rush yaptığı ani çıkışla herkesi şaşırttı. Daha önce The Evil Within ve Ghostwire Tokyo oyunlarından tanıdığımız Tango Gameworks’un yaptığı ve Bethesda’nın yayınladığı Hi-Fi Rush oyuncuların ilgisini hızlıca çekti. Hack&Slash ve ritim öğelerini birleştiren oyun aynı zamanda Xbox GamePass’de.

Hi-Fi Rush ritim temelli bir Hack&Slash oyunu. Hi-Fi Rush’da Chai adında genç bir karakteri kontrol ediyoruz. Chai başına gelen bir kaza sonucunda manyetik ritim gücüne sahip oluyor. Chai ve gitarıyla karşımıza çıkan robotları birer birer parçalıyoruz. Hi-Fi Rush platform ve aksiyon öğelerini ritim temeline oturtarak bir ilke imza atmış. Hi-Fi Rush Aynı zamanda çizgi filmleri anımsatan Cel Shade grafikleriyle de kendine has bir görsellik yakalamış.

Hi-Fi Rush, Chai ve 808
Hi-Fi Rush, Chai ve 808

Hi-Fi Rush Bethesda‘dan beklenen bir oyun değildi, çünkü oyun daha önce hiç gösterilmedi. Xbox ve Bethesda’nın ortak düznlediği Developer_Direct etkinliğinde duyurulan ve o gece piyasa sürülen Hi-Fi Rush oyuncuları oldukça şaşırttı. Oyuna ister Hi-Fi Rush Steam sayfası üzerinden ister Xbox Game Pass üzerinden oynayabilirsiniz.

Hi-Fi Rush Nasıl Oynanır?

Hi-Fi Rush ritmik bir aksiyon-macera oyunu. Bullets Per Minute veya Metal:Hellsinger gibi diğer ritim bazlı oyunların aksine Hi-Fi Rush’da belli bir ritime dayalı oynamak zorunda değiliz. Eğer doğru ritimi tutturursanız daha fazla hasar veriyorsunuz ve daha fazla bonus alabiliyorsunuz, fakat hata yaparsanız bir sorun olmuyor. Devil May Cry oyunlarından aşina olduğumuz, alfabetik bir kombo sayacı da oyunda mevcut. Kombo sayacıyla ne kadar başarılı olduğumuzu görebiliyoruz.

Hi-Fi Rush’da aksiyon dışında platform öğelerine de ritim öğeleri eklenmiş. Karşımıza çıkan engeller belli bir ritme uygun olarak hareket ediyor, hata yapma şansımız yüksek. Aynı zamanda düşman hareketleri ve çevre detayları da ritmik hareket edebiliyor. Ritme uygun giderseniz daha fazla puan topluyor ve daha fazla geliştirme yapıyorsunuz. Chai’ya yaptığınız geliştirmeler oyunu kolaylaştırsa da oynanış tarzınız çok fazla değişmiyor. Hi-Fi Rush iyi oynamak için yapmanız gereken tek şey ritme uygun saldırılar yapmak ve düşman saldırılarından kaçınmak.

Hi-Fi Rush Oynanış Videosu

Hi-Fi Rush Hikayesi Nedir?

Hi-Fi Rush’da Chai adında genç bir karakteri oynuyoruz. Chai kırık kolunu iyileştirmek ve süper güçler kazanmak için Vandelay adlı bir şirketin Project Armstrong adında bir programına dahil oluyor. Chai’ın kırık kolu robot koluyla değişirken bir hata sonucu üzerinde kalan müzik çalarıyla da birleşiyor ve manyetik güçlere de sahip oluyor. Hatayı fark eden Vandelay robotları Chai’yı durdurmak için ona saldırıyor. Kapalı kaldığı fabrikadan çıkmaya çalışan ve yeni güçlerini öğrenmeye çalışan Chai ile aksiyonun içine atlıyoruz.

Hi-Fi Rush kendisini çok ciddiye alan bir oyun değil. Eğer bu oyundan çok derin ve kapsamlı bir hikaye bekliyorsanız memnun olamayabilirsiniz. Ama keyifli ve eğlenceli bir hikaye arıyorsanız Hi-Fi Rush sizin oyununuz. Konuşan robot kedilerden ironik isimlere sahip karakterle kadar saçma ama eğlenceli bir hikayeden ne bekliyorsanız Hi-Fi Rush’da var.

Hi-Fi Rush Karakterleri

1. Chai

Hi-Fi Rush Chai
Hi-Fi Rush Chai

Chai 25 yaşında, rockstar olmayı hayal eden bir gençtir. Vandelay’de başına gelen kazadan sonra süper güçlere sahip oluyor. Rock müziği çok seven Chai saldırı hareketlerini ritmik yapmayı seviyor. Elindeki manyetik gitarıyla düşmanlara sağlam darbeler indiriyor.

2. Peppermint

Hi-Fi Rush Peppermint
Hi-Fi Rush Peppermint

Hi-Fi Rush’da bize en çok yardım eden karakter Peppermint. Kendisi Chai’ın aksine fiziksel olarak becerikli değil, ama Chai’den kat ve kat daha zeki. Peppermint bize oyunda ihiyaç duyduğumuz tüm teknik desteği veriyor.

3. 808

Hi-Fİ Rush 808
Hi-Fİ Rush 808

808 Peppermint’in robot kedisi. 808’le oyunun ilk saatlerinde karşılaşıyoruz. Kendisi aynı zamanda Chai’yi sürekli takip ediyor ve ona yardım ediyor. 808 sevimli tasarımıyla oyunda en sevilen karakterlerden biridir.

4. Kale Vandelay

Hi-Fi Rush Kale Vandelay
Hi-Fi Rush Kale Vandelay

Kale Vandelay Hi-Fi Rush’daki kötü adamımız. Kendisi Vandelay’in ve Chai’ya güçlerini veren Project Armstrong’un sahibi. Kale Vandelay’ı kötü yapansa SPECTRA adını verdiği bir zihin kontrol programını kullanmasıdır. Project Armstrong’a dahil olan tüm insanları kontrol altına alacak olan SPECTRA’yı durdurmak Chai’nin görevidir.

Hi-Fi Rush Sistem Gereksinimleri

Minimum:

  • Intel Core i5-6500, Ryzen 3 1200
  • 8 GB RAM
  • GTX 1050, RX 560
  • 20 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

  • Intel Core i7-6700, Ryzen 5 1500X
  •  8 GB RAM
  •  RTX 2070, RX 6600, Arc A750*
  • 20 GB kullanılabilir alan

Hi-Fi Rush dışında başka Xbox oyunları arıyorsanız “Xbox İki Kişilik Oyunlar – Eşli, Bölünmüş Ekran/Split Screen, Yerel İşbirliği Destekleyen Oyunlar” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hi-Fi Rush İnceleme Videosu

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler