Hello Kitty Nedir? Hikayesi ve Arkadaşları

Hello Kitty

Sanrio tarafından çıkarıldığı günden bu yana dünyaca ünlü olan Hello Kitty, günümüzde bir idol olarak görülüyor. Peki, Hello Kitty nedir? Hello Kitty tasarımları neden bu kadar popüler? Gelin, içeriğimizde beraber cevaplayalım!

Hello Kitty, çıktığı yıl olan 1974’ten bu yana hayatımızın bir çok yerinde karşımıza çıkmakta; genç kızların ve çocukların hoşuna giden bir figür olarak bilinmektedir. Özellikle son zamanlarda çıkan Hello Kitty ve Örümcek Adam görselleri ile adı tekrar gündeme gelmiştir!

İçeriğimizde, hayatımızın her köşesinden çıkan Hello Kitty’nin hikâyesi ve arkadaşlarını sizlere aktaracağız. Umarız ki, Hello Kitty kimdir? sorusunu sizler için cevaplayabilir ve sizleri onun sihirli dünyasında yolculuğa çıkarabiliriz!

Hello Kitty Nedir?

Hello Kitty, 1974 yılında Japonya kökenli Sanrio şirketi tarafından tasarlanmıştır. Tasarlayan kişi Yuko Shimizu’dur. Kurgusal bir çizgi karakter olmasına rağmen, hayranları tarafından oldukça sevilmektedir.

Hello Kitty
Hello Kitty

Hello Kitty tasarımları, ilk olarak çanta süsü olarak çıkarılmıştır. Genç kızlar ve çocuklar arasındaki popülerliği sayesinde, kırtasiye ürünlerinden ev dekorasyonlarına kadar geniş bir yelpazede satışa sunulmaktadır.

Hello Kitty, onu sevenlere ve severek izleyenlere neşeli anlar sunar, iyi hâl ve hareketleri öğretir. Arkadaşları ile olan maceraları heyecanlıdır ve pozitifliği öğretir.

Hello Kitty Hikayesi

Hello Kitty hikayesi, Londra’da çiçek satan beyaz bir dişi kedi olarak anlatılır. Hello Kitty’nin gerçek adı, Kitty White’tır. Kendisi, Londra’da annesi Mary, babası George ve ikizi Mimmy ile beraber yaşamaktadır.

Hello Kitty ve ailesi
Hello Kitty ve ailesi

Hello Kitty’nin doğum günü, 1 Kasım’dır. Hello Kitty’nin kan grubu ise A+ olarak söylenmektedir. Arkadaşları ile olan maceraları ise, Hello Kitty çizgi filmlerinde karşımıza çıkar.

Hello Kitty Özellikleri

Hello Kitty, minik, beyaz bir kedidir. Kırmızı kurdelesi ve mavi elbisesi ile bilinir. Hello Kitty özellikleri, kısaca iyi olan her şeydir! Sevgi, arkadaşlık, neşe ve pozitiflik bunların başında gelmektedir.

İlginç bir şekilde, Hello Kitty’nin ağzı yoktur. Bunun sebebi, evrensel olması, belirli bir dili konuşmaması ve bütün duyguları ifade etmesi gerektiği içindir. Bu, Hello Kitty hakkında ilginç bilgiler denince akla gelenlerden biridir!

Hello Kitty
Hello Kitty

Hello Kitty boyu, beş elma uzunluğundadır. Hello Kitty ağırlığı ise, üç elma ağırlığındadır. Boyut olarak gerçekten de küçük, tatlı bir kedidir!

Hello Kitty hobileri olarak, kurabiye yemeyi, müzik dinlemeyi, seyahat etmeyi ve kitap okumayı çok sever! Kendisi çok güzel kurabiyeler yapabilse de, en çok annesinin yaptığı elmalı turtayı sevmektedir.

Hello Kitty ve Arkadaşları

Hello Kitty ve Arkadaşları
Hello Kitty ve Arkadaşları

My Melody

My Melody
My Melody

My Melody, beyaz renkli bir tavşandır. Hello Kitty’nin en yakın arkadaşlarından birisidir ve oldukça tatlı bir kişiliğe sahiptir.

My Melody oldukça dürüst, iyi kalpli bir karakterdir. En sevdiği yemeğin bademli kek olduğu söylenir.

Keroppi

Keroppi
Keroppi

Keroppi, iri gözlü, yeşil renkli bir kurbağadır. Suyu ve doğayı çok sever. Hello Kitty ile sıkça buluşurlar.

Keroppi’nin en büyük hobileri, başta bumerang atmak ve beyzbol oynamak üzere eğlenceli oyunlar oynamaktır! Ayrıca yüzmeyi ve şarkı söylemeyi sever!

Badtz-Maru

Badtz-Maru
Badtz-Maru

Badtz-Maru, asi bir penguendir. Genellikle başı derttedir ve çarpıcı bir karakteri vardır. En ünlü hareketi, eliyle bir gözünü aşağı çekerken bir yandan dilini çıkarmasıdır!

Badtz-Maru’nun hobilerinden birisi, oyuncuların filmlerde oynadıkları kötü adamların fotoğrafını toplamaktır! En sevdiği yemeğin ise Ginza şehrinde satılan pahalı suşi olduğu söylenir.

Chococat

Chococat
Chococat

Chococat, siyah renkli bir kedidir. Genellikle yanında çikolata barı bulundurur. Hello Kitty’nin yakın arkadaşlarındandır.

Chococat adını çikolata renkli burnundan almaktadır. Chococat boş zamanlarında evinde bulunan arkadaşları hamster Nutz, köpek Cookie-Bau, tavşan Jellybean, ve Ördekler ile oynayarak geçirir!

Pompompurin

Pompompurin
Pompompurin

Pompompurin, sarı ve büyük şapkasıyla bilinen iyi kalpli bir Golden Retriever cins köpektir. Hello Kitty’nin yakın arkadaşlarındandır. Pompompurin, sahibinin evinde yaşar ve kendine ait bir sepeti vardır!

Pompompurin yemek yemeyi, arkadaşlarıyla oynamayı ve uyumayı çok sever. En sevdiği yemeğin ise karamelli puding olduğu söylenir.

Cinnamoroll

Cinnamoroll
Cinnamoroll

Cinnamoroll, kabarık ve bembeyaz vücuda, parlak pembe yanaklara, gök mavisi gözlere sahip,  büyük kulaklı ve yuvarlak suratlı bir yavru köpektir. Kuyruğu ise tarçınlı rulo çöreği anımsatır. Adı ise, kuyruğunun bu benzerliğinden gelmektedir.

Cinnamoroll’un oldukça sevimli ama bir o kadar da utangaç bir karakteri vardır. Hello Kitty’nin arkadaşıdır ve ne zaman yardıma ihtiyacı olsa yanında olur. Cinnamoroll, 2020-2023 Yılları arasında, en popüler Sanrio karakteri seçilmiştir.

Dear Daniel

Dear Daniel
Dear Daniel

Dear Daniel, Hello Kitty’nin erkek arkadaşıdır. Kişilik olarak saf ve duygusaldır. Hello Kitty’e oldukça benzer görüntüsüyle, sık sık onunla birlikte vakit geçirir.

Dear Daniel’in tam adı, Daniel Starr’dır. Tıpkı Hello Kitty gibi, kendisi de bir kedidir. Daniel Hello Kitty’e, adını Sugar (Şeker) koyduğu bir hamster hediye etmiştir.

Dear Daniel, en küçük olayda bile mucize bulmayı başarır. Kendi görüntüsüne de oldukça önem verir.

Little Twin Stars

Little Twin Stars
Little Twin Stars

Little Twin Stars, iki yıldız kardeştir. Kiki ve Lala olarak da bilinirler. Hello Kitty ile bir çok maceraya beraber çıkarlar.

Kiki, genç erkek kardeştir. Kısa, mavi (bazen ise kahverengi) saçları vardır. Kiki, yıldız yakalamayı ve bir şeyler icat etmeyi sever. Kız kardeşini korumayı kendine görev edinmiş ve sürekli onu korumaktadır.

Lala, yaşça büyük kız kardeştir. Uzun pembe (bazen ise sarı) saçları vardır. Lala, resim çizmeyi, şiir yazmayı ve yemek yapmayı sever! Meraklı erkek kardeşi başını belaya soktuğunda ise endişelenir.

Kiki ve Lala, ikiz kardeşler olarak çok yakındırlar ve sürekli beraber oyun oynarlar.

Hello Kitty Çizgi Filmleri

Hello Kitty çizgi filmleri, konu olarak Hello Kitty ve arkadaşlarının maceraları olarak karşımıza çıkar. Bazen çocukluğumuzdan beridir duyduğumuz masalları tekrar canlandırırlar, bazen ise günlük hayatlarındaki maceraları gözler önüne serilir!

Hello Kitty’nin çizgi filmleri, izleyenlerine iyiyi anlatır, pozitifliği aşılar ve arkadaşlığın önemini vurgular. Bazen bir kitap okurken, bazen ise sadece dolanırken mutlu olmayı bizlere tekrar hatırlatır. Bu sebeple Hello Kitty, hâlen çok sevilmektedir.

İşte karşınızda, geçmişten günümüze Hello Kitty çizgi filmleri:

Hello Kitty’nin Kürklü Masal Tiyatrosu

Hello Kitty'nin Kürklü Masal Tiyatrosu
Hello Kitty’nin Kürklü Masal Tiyatrosu

Hello Kitty’nin Kürklü Masal Tiyatrosu, 1987-1988 yılları arasında yayınlanmıştır. Bu seride Hello Kitty ve arkadaşları, klasik masalları tekrar canlandırmaktadırlar.

Hello Kitty’nin Cenneti

Hello Kitty'nin Cenneti
Hello Kitty’nin Cenneti

Hello Kitty’nin Cenneti, 1993-2011 yılları arasında yayınlanmış bir çizgi filmdir. Bu çizgi film, Hello Kitty ve diğer Sanrio karakterleri ekibinin günlük maceralarını anlatır.

Hello Kitty ve Arkadaşları

Hello Kitty ve Arkadaşları
Hello Kitty ve Arkadaşları

Hello Kitty ve Arkadaşları, 2005-2006 yıllarında yayınlanmıştır. Hello Kitty ve dostlarının maceralarını ele alır.

Hello Kitty Animasyon Serisi

Hello Kitty Animasyon Serisi, 2018’den beridir hâlen yayınlanmaktadır. Bu seride, Hello Kitty ve Sanrio karakterleri modern çizgi film tarzları ile karşımıza çıkarlar.

Hello Kitty Animasyon Serisi
Hello Kitty Animason Serisi

Hello Kitty, her geçen gün popülerliğini arttırmaya ve bir çok genç kız  ve çocuğa idol olmaya devam ediyor. Onun sihirli dünyasına çizgi filmlerini izleyerek siz de katılabilirsiniz! Eğer içeriğimiz ilginizi çektiyse, sitemizde bulunan “Çocuklar İçin En Eğitici 10 Çizgi Film Önerisi” içeriğimize göz atabilirsiniz!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler