HBO Max Velma Dizisinde Scooby Doo Var mı?

Velma dizisinde Scooby Doo var mı

Tüm zamanların en iyi dedektiflik ve korku dizi-film franchise’ı Scooby Doo’nun yetişkin içerikli ilk animasyon dizisi Velma hakkında merak ettikleriniz, Velma dizisindeki karakterlerin kim olduğu ve Scooby Doo’nun seride yer alıp yer almadığı hakkında tüm detaylar.

Tüm zamanların en iyi dedektiflik ve korku franchise’ı Scooby Doo’dan ilham alan Velma animasyon dizisi-zira ilham alan diyoruz çünkü orijinal seriyle hiç mi hiç alakası yok- HBO Max’de yayın hayatına başladı. Yapımcılar Velma dizisinin Scooby-Doo! Mystery Inc’in köken hikayesi olduğunu ima etse de, “hadi ama?” der gibisiniz. Sizi anlıyorum.

Ancak yediden yetmişe severek izlenen Scooby Doo’ya kıyasla Velma sadece yetişkin seyircilere hitap ediyor. Özellikle cinsellik, uyuşturucu, şiddet ve bel altı espriler gırla gidiyor.

Bu nitelikleri dolayısıyla Scooby Doo hayranlarını ikiye bölen dizi, olumlu ve olumsuz eleştirilerin odağında yer alıyor.

Velma animasyon dizisi
Velma animasyon dizisi

Dizinin protest alt metnini doğru tahmin edenler için kara mizahın yerinde olduğu bir gerçek iken diğer hayran grupları Scooby Doo evreninden bağımsız olan son derece rahatsız edici bir şey izledikleri ve ana karakteri hepten değiştirdikleri için Velma animasyon dizisini eleştiriyor.

Yine de tüm bunlara nazaran Velma dizisi iç karartıcı ve müfrit senaryosuyla gönülleri fethetmeyi başarıyor. Özellikle seslendirme kadrosunu hesaba katarsak Mindy Kaling dışında Velma’yı taşıyan çok iyi sanatçılar var.

Velma Dizisi Karakterleri Kimler?

Velma dizisinde, Scooby Doo franchise’ından tanıdığımız neredeyse tüm ana karakterler var.

Velma Dinkley (Mindy Kaling)

Mindy Kaling Velma
Velma

2005’ten 2013’e kadar süren popüler NBC durum komedisi The Office’de yazar, sorumlu yapımcı ve yönetmen olarak görev yapan Mindy Kaling Scooby Doo evrenini komple değiştiren Eşcinsel ve laf ebesi Velma Dinkley’i seslendirirken gerçekten iyi bir iş çıkarıyor.

Sorumlu yapımcı olarak görev yapan Kaling, Ekim 2022’de New York Comic Con’da düzenlenen bir “Velma” panelinde “Büyürken kendimi her zaman Velma ile özdeşleştirdim” dedi.

Daphne (Constance Wu)

Daphne Constance Wu
Daphne

Crazy Rich Asians ve Fresh Off the Boat yapımlarındaki performansıyla tanınan oyuncu Constance Wu tarafından seslendirilen Daphne ekibimizin en güzel kızıdır. Yine de Velma’nın deyimiyle “sürtük” olmanın ötesine geçemiyor. Yine de bu dizinin Daphne versiyonu “sürtük” olmaktan çok daha fazlasıyla tanınacak. Yine de tereddüt etmeye neme lazım, bu hala onun büyük bir parçası!

Fred (Glenn Howerton)

Glenn Howerton Fred
Fred

Ekibin en karizmatik ve pek de lider gibi durmayan lideri Fred, “It’s Always Sunny in Philadelphia”nın yıldızı Glenn Howerton tarafından seslendiriliyor. Daha önce kendisiyle “The Mindy Project” dizisinde çalışmış olan Howerton için Kaling, “Bu tür bir karaktere sahip inanılmaz bir komedi oyuncusu istediğimizi biliyorduk,” diye ekledi.

Shaggy A.K.A Norville (Sam Richardson)

Norville Sam Richardson
Norville

Emmy ödüllü Sam Richardson tarafından seslendirilen Gizem Avcıları’nın dört numarası Shaggy, Scooby Doo franchise’ındaki hem karakter hem de tiplemesiyle farklı bir Shaggy algısı yaratıyor. Son derece aklı başında ve bilinçli bir karakterle ortaya çıkan Norville hem Velma’ya aşık hem de dedektiflik konusunda epey becerikli.

Velma Animasyon Dizisinde Scooby Doo Var mı?

Velma dizisi Scooby Doo nerede
Scooby Doo

Peki ya Mystery Inc.’in Danua maskotu Scooby tam olarak dizinin neresinde yer alıyor? Ya da Velma dizisinde Scooby Doo var mı?

Scooby Doo hayranları tarafından merak edilen Scooby Doo’nun Velma dizisinde yer alıp almadığı konusuna bir açıklık getiren yapımcılar, dizinin yetişkin içerikli olması nedeniyle Scooby Doo’yu dahil etmediklerini belirtti.

Zira genel izleyici kitlesi çocuklar olan Scooby Doo dizi ve filmleri yetişkin içerikli Velma dizisi için bir kırmızı çizgi olabilirdi. Bu ayrımı yapabilmek için Scooby’nin Velma animasyon dizisinde yer almaması gerektiği kararlaştırıldı. Yine de Velma  sezon finalinde Scooby Doo için bir cameo görmeyi beklememek elde değil!

Velma Animasyon Dizisi Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=GSm_Y3yS7bA

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler