GeForce Now, Powered By Game Plus İle Türkiye’de!

GeForce Now Powered By Game Plus ile Artık Türkiye’de! Bulut Tabanlı Oyun Deneyimini NVIDIA Kalitesinde Yaşamak İçin Rehberimize Bir Göz Atın.

NVIDIA GeForce Now uzun bir geliştirme sürecinden sonra artık Türkiye sunucularında da oynanabiliyor! Oyun severlerin merakla beklediği NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun oynama hizmeti GeForce Now, benzer nitelikteki Google Stadia’nın da önüne geçerek uluslararası bir başarıya imza attı. 15 Şubat itibariyle Türkiye’de Beta sürecine giren GeForce Now oyuncular tarafından en çok araştırılan bulut tabanlı oyun hizmetlerinin başında yer alıyor. Özellikle bilgisayar donanımı yetersiz olan oyunculara hitap eden GeForce Now’ın sistem gereksinimleri oldukça düşük. Aynı zamanda çapraz platform desteği sunan bulut tabanlı oyun hizmetine Windows, Mac, Android, İOS, NVIDIA Shield TV, ChromeBook ve Safari web tarayıcı üzerinden erişilebiliyor. En çok merak edilen “GeForce Now ne kadar internet harcıyor?” sorusu da oyuncular tarafından sıklıkla araştırılanlar arasında.

GeForce Now 1 Saatlik Oyun Deneyimi Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Yüksek Bilgisayar donanım gereksinimini maksimum seviyede azaltan GeForce Now ne kadar internet harcıyor? Bu sorunun cevabı oyun grafik ayarlarınıza göre değişiyor. 720p kalitesinde ve 60 Fps hızında saatte 15 GB veri kullanırken 1080p çözünürlükte 120 Fps hızında saatte 20 GB veri harcarsınız. Bu ayarlar 100 mbps hızındaki bir vdsl internet bağlantısında test edilmiştir. 50 mbps hızından düşük ve kotalı internetler için GeForce Now kullanılmasını pek önermiyoruz. Eğer 360p kalitesinde keyifsiz bir oyun deneyimi yaşamak isterseniz durum başka(?) Kısaca özetlemek gerekirse GeForce Now düşük segmentli bilgisayarlar için ideal bir oyun hizmeti sunuyor. Ancak GeForce Now düşük sistem gereksinimli olmasına karşın yüksek internet bağlantısı gerektiriyor.

GeForce Now Türkiye Sunucularında Ne Zaman Aktif Olacak ve Fiyatı Ne kadar?

NVIDIA GeForce Now, 15 Şubat’ta Türkiye pazarına 1 aylık beta süreciyle giriş yaptı. Turkcell grup şirketi olan Powered By Game Plus, GeForce NOW Alliance iştirakıyla Türkiye sunucularını kullanıma sunmayı hedefliyor. Mart ayından itibaren açılacak olan Bulut oyun teknolojisi GFN oyun severler tarafından Powered By Game Plus aracılığıyla Türkiye’deki  bulut oyun sunucularında stabil bir oyun deneyimi yaşayacak. Geforce Now fiyatı ise kesin bir bilgi olmamasının yanı sıra bulut tabanlı oyun hizmeti GeForce Now’da yer alan RTX destekli Premium paketinin 50 Türk lirası olacağı yönünde güçlü iddialar var.

GeForce Now Ön Kayıt Nasıl Olunur ve GeForce Now İndirme Rehberi

GeForce Now bildiğiniz üzere Turkcell grup şirketi olan Powered By Game Plus üzerinden erişilebilecek. NVIDIA GeForce Now’da stabil bulut oyun veri akışını sağlayabilmek adıyla ülkelerin yerel telekomünikasyon şirketleriyle ortak anlaşmalara varıyor. NVIDIA’nın Türkiye’de telekomünikasyon konusunda köklü bir geçmişe sahip olan Turkcell ile anlaşmaya varmış olması da oldukça kayda değer bir başarı öyküsü. Umarım Turkcell çekim kalitesini GeForce Now üzerinde de hissettirir.

GeForce Now Powered By Game Plus’ın açıklamasına göre mart ayında Türkiye sunucularından erişilebilir olacak GeForce Now ön kayıt sürecine girdi. Ayrıca GeForce Now ön kayıt aşamasını tamamlayan kullanıcılar ön kayıt oldukları tarihe göre Türkiye sunucularına alınacak olması da oyun camiasında bir hareketlilik yarattı. Bir an önce kayıt işlemlerini tamamlayan oyuncular şimdi de GeForce Now’ın çıkış tarihini beklemeye koyuldu. Peki erken erişim imkanını elde etmek için GeForce Now Ön kayıt Nasıl Olunur? GeForce Now Ön Kayıt fırsatını kaçırmamanız için aşağıda nasıl ön kayıt olunur ve Geforce Now nasıl indirilir resimli bir şekilde detaylı olarak anlattık:

  • GeForce Now Powered By Game Plus ön kayıt aşamasını tamamlamak için öncelikle Game Plus(TIKLA) web sitesine giriş yapmalısınız.

  • GeForce Now Powered By Game Plus sitesine giriş yaptıktan sonra şekilde de belirtildiği üzere HızlıGiriş İLE KAYDOL/GİRİŞ YAP butonuna tıklayın.

  • Ardından Katılım Koşullarını onaylayıp DEVAM butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçin.

  • GeForce Now için en az 6 karakterden oluşan, ardışık ve tekrarlı olmayan en az bir rakam, bir büyük harf ve bir küçük harf içeren bir şifre belirleyip güvenlik sorusu akabinde cevabı ve e-posta adresi ile cep telefon bilgilerinizi yazdıktan sonra Kayıt Ol tuşuna basın.

GeForce Now Powered By Game Plus Ön Kayıt işlemini başarıyla tamamladınız. Şimdi GeForce Now uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Kullandığınız işletim sistemine göre GeForce Now İndir(TIKLA) sitesinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler