En İyi Fantastik Kore Dizisi Önerileri

En İyi Fantastik Kore Dizileri Listesi

En iyi fantastik Kore dizileri verdiğimiz içeriğimizde size doğaüstü, fantastik, bilim kurgu ve tarih alt konulu 10 adet K-Drama listeledik!

K-dramalar birkaç yıldır dünya çapında büyük başarılara ve izlenme oranlarına imza attı ve Güney Kore’yi popüler kültürün bir parçası olan K-pop ile beraber yeni bir zirveye taşıdı.

Özellikle tarihi ve romantik K-dramalar televizyonda ve dijital platformlarda yaygınlaşmaya ve popülerleşmeye devam ederken, fantastik K-dramalar son on yılda bu iki türün yanında kalite ve popülerlik bakımından istikrarlı bir şekilde artış göstermiştir. Oyuncuları, müzikleri, konuları ve sinematografileri ile oyuncuları kendine çekip sürükleyen birçok dizi yapılmıştır.

Sizin için en iyi fantastik Kore dizileri listesini derledik!

Alchemy of Souls

Alchemy of Souls
Alchemy of Souls

Alchemy of Souls, Hong Jung-eun ve Hong Mi-ran’ın (Hong sisters) şimdiye kadarki en iddialı projelerinden ve en iyi fantastik Kore dizileri listesinde yer alan dizilerden biridir. Fantastik aksiyon dizisi olan Alchemy of Souls, kurgusal bir ülke olan Daeho’da geçer ve genç büyücülerin cennet ve dünya ile mücadelelerini anlatır. Bu genç büyücüler, kötü kaderlerine sebep olan “alchemy of souls” adı verilen büyüden kurtulmaya çalışırlar. Bu büyü ruhların beden değiştirmesine olanak tanır.

Ülkenin en korkulan suikastçisi Nak-su, yanlışlıkla Mu-deok adlı kişinin zayıf bedenini ele geçirir. Songrim adlı ulusun dört büyücü evinden biri olan bir yerde soylu bir adam olan Jang Uk ile tanışır. Zayıf bir bedende olmasına rağmen, Jank Uk’ın ustası olur ve ona büyücü olmayı öğretir, böylece ikisi birlikte gölgelerde onları pusuda bekleyen tehlikelerle yüzleşebilir.

Alchemy of Souls fantastik kore dizisi, Imdb üzerinden 8.8 puan almış ve 30 bölüm olarak yayınlanmıştır. Lee Jae-wook, Hwang Min-hyun ve Yoo Joon-sang başroldedir.

While You Were Sleeping

While You Were Sleeping
While You Were Sleeping

En iyi fantastik Kore dizileri listesinden biri olan While You Were Sleeping, Nam Hong Joo isimli bir kadının hikayesini anlatıyor. Nam Hong Joo, rüyalarında gelecekte olacak kötü şeyleri gören ancak bunların ne zaman gerçekleşeceğini bilmeyen bir karakter. Bir savcı olan Jung Chan, ana karakterimiz ile tanıştıktan sonra ona yardım etmeye başlıyor. Nam Hong Joo’nun bu yeteneği ve dedektiflik becerileri ile, potansiyel olarak zarar görebilecek birini başına bir şey gelmeden kurtarmaya çalışıyorlar.

Hikaye, bütün insanların birbirine bir şekilde bağlı olduğu ve nasıl bir harekette bulunursak bulunalım, bu hareketin diğer insanların hayatını etkileyebileceği fikrini aşılıyor. While You Were Sleeping isimli fantastik K-drama, öngörülemeyen bir hikayeye sahip olup, gerilim ve mizah ile de dolu. Hikayenin ağırlığını ve konseptini tatmin edici bir şekilde tamamlayan ve izleyicileri tarafından çok beğeni toplayan bir finali olduğu da belirtilmeden geçilmemelidir.

Imdb puanı 8.3 olan bu dizi, 32 bölüm olarak yayınlanmıştır. Başrolde Bae Suzy, Lee Jong-suk ve Jung Hae-in bulunuyor.

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, aslında bir Çin romanı olan “Bu Bu Jin Xin”den esinlenerek yapılmış fantastik K-drama örneğidir. Türkçeye “Aşka Yolculuk” olarak çevirilmiştir. Derin bir romantik ve fantastik konulu olan bu dizi, bir güneş tutulması sırasında 21. Yüzyıldan Kore’nin Goryeo Hanedanı’na zaman yolculuğu yapan 25 yaşındaki bir kadının, Ha-jin’in hikayesini anlatıyor.

Ha-jin, 941 yılında, 16 yaşındaki Haeo Soo’nun bedeninde uyanır ve kendisini Taejo kralının hüküm sürdüğü Wang ailesinin birçok prensiyle çevrili bulur. Haeo Soo, taht için rekabet eden ve politika ile boğuşan bu prensler ile romantik anlar yaşamaya başlar.

En iyi fantastik Kore dizileri listesinden biri olan bu dizi, ustaca yapılmış ve izleyiciler için unutulmaz bir niteliktedir. Karakterlerin yazımı ve gelişimleri, sinematografisi ve müziği izleyiciler tarafından övgü toplamıştır ve bunların hepsi reyting oranlarını yükseltmiştir.

21 bölüm yayınlanan bu fantastik kore dizisi, Imdb üzerinden 8.6 puan almıştır. Başrolde IU, Kang Ha-neul ve Lee Joon-gi vardır.

Goblin

Guardian: The Lonely and the Great God
Guardian: The Lonely and the Great God

Goblin, diğer adıyla Guardian: The Lonely and Great God, birçok kişinin favori fantastik Kore dizisi listesinin en üstünde yer alıyor. Gong Yoo ve Kim Go-eun’un başrollerini paylaştığı bu fantastik K-drama, Kore’nin geçmişinden bir generalin (Kim Shin), sevdiklerinin ölümünü görmekle lanetlenerek bir gobline dönüşmesini konu ediyor.

Kim Shin, bu lanetini sonlandırmak istemekte ve lanetini sonlandırmak için de kendisine yüz yıllardır gelin aramaktadır. Yüzyıllar sonra, kaderindeki gelini olduğuna inandığı bir lise öğrencisiyle karşılaşıyor ve bu kız da onun ölümsüzlük lanetini sona erdirebilecek tek kişi olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi, uluslararası düzeyde popülerleşmiş ve hatta oyuncuların kullandığı makyaj malzemeleri bile popüler olmuştur. Birçok ödül kazanan bu dizi, müzikleri ile dijital müzik listelerinin de başına geçmiştir. Imdb puanı 8.6’dır ve 16 bölümdür.

My Love From the Star

My Love From the Star
My Love From the Star

My Love From the Star, diğer adıyla You Who Came From the Stars, 2013 yılında yayınlanıp büyük bir başarı elde etmiş fantastik Kore dizisi yapıtlarından biridir. Kim Soo-hyun, 1609 yılında, yani Joseon Hanedanlığı döneminde dünyaya gelen ve şu anda bir üniversitede profesör olarak çalışan bir uzaylıyı canlandırıyor.

Dünyaya inişinden 400 yıl sonra Koreli bir aktris ile karşılaştığıda, önceden huzur dolu olan hayatı, bu kişinin komşusu olduğunu öğrendiği zaman bir sürü sıkıntıyla dolu bir hale gelir.

Ancak, karakterimizin evine dönme vaktinin yaklaştığı zamanlarda bu ikili arasında romantizm başlar ve bazı ikilemler ortaya çıkar.

Eleştirmenler ve yapımcılar tarafından övgüler alan bu fantastik konulu K-drama, birçok ödül alarak başarılara imza atmıştır. Imdb puanı 8.2 olan My Love From the Star, 22 bölümdür.

Hotel Del Luna

Hotel Del Luna
Hotel Del Luna

Koreli bir şarkıcı olan IU, Yeo Jin-goo ile birlikte Hotel Del Luna isimli en iyi fantastik Kore dizileri listesinde bulunan bu dizide başrolde bulunuyor. Yine Hong Jung-eun ve Hong Mi-ran’ın projesi olan Hotel Del Luna, adını taşıyan bir otelde geçiyor.  Bu otel, hayaletlerin dünya üzerindeki işleri bitmemişse geldikleri doğaüstü bir oteldir ve günahkar Jang Mal-won (IU) tarafından işletilmektedir, otel de onun ruhuna bağlıdır.

Dizi başlamadan daha yirmi yıl önce bir insan, oğlunu otelde çalıştırmak için söz vermiş ve zamanı geldiğinde de Hotel Del Luna’nın müdürü olmaya zorlamıştı. Bu nedenle, oteldeki varlığı, geri dönülemez bir dizi olayı tetikleyecek ve hayatını sonsuza dek değiştirecektir.

Imdb puanı 8.1 olan Hotel Del Luna, 16 bölüm olarak yayınlanmıştır.

The Uncanny Counter

The Uncanny Counter
The Uncanny Counter

The Uncanny Counter, en iyi fantastik Kore dizileri arasında yer alan, şeytan avcılığının ilginç bir bilim kurgu dönüşümüyle buluştuğu bir dizidir. Son zamanların en heyecan verici fantastik aksiyon dramalarından biri olan dizi, bir erişte dükkanında çalışan sıradan işçiler gibi görünen “Counters” adlı bir grup şeytan avcısını anlatıyor. Tıpkı Extraordinary You gibi, The Uncanny Counter’da Amazing Rumor isimli bir webtoondan uyarlanmıştır.

Bu şeytan avcılarının gizli gruplarına yeni bir üye, So Moon katılır ve en gençleri olur. Görevleri, dünyaya kalıcı olarak yerleşmek isteyen kötü ruhları uzaklaştırmaktır.

Her üyenin farklı bir kişiliği ve kılık değiştirmiş şeytanları tespit etme yetenekleri olduğu için, onları geldikleri yere, yani cehenneme geri göndermek kaçırılmaması gereken bir hale gelir. Dizi, melodram öğelerini sakin bir üslupla dengeleyip aynı zamanda geren aksiyon sahneleriyle dikkat çeker. Temiz ve doğal özel efektler, tüm mistik etkileri ve arka hikayeleri daha sürükleyici kılar.

Türkçeye “Şeytan Avcısı” olarak çevirilen ve en iyi fantastik Kore dizileri arasında yer alan The Uncanny Counter, Imdb üzerinden 8.0 puan almıştır ve toplamda 28 bölüm olarak yayınlanmıştır. Jo Byeong-gyu, Yoo Joon-sang ve Kim Se-jeong oyuncu kadrosundadır.

Tale of the Nine Tailed (Gumihodyeon)

Tale of the Nine Tailed
Tale of the Nine Tailed

Lee Dong-wook,  Kim Yong-ji ve Kim Bum, Gumiho (Kore mitolojisinde bulunan dokuz kuyruklu tilki anlamına gelir) ve insan dünyalarının çarpıştığı bir hikayeyi anlatan bu fantastik K-drama içinde başrolde. Tale of the Nine Tailed, bin yaşında olan bir gumihonun, bir televizyon istasyonunda insan bir yapımcı tarafından gözlenilmesi ile olayları örer.

Yapımcı, onu evine kadar takip eder ve gerçekte düşündüğü gibi tamamen insan olmadığını keşfederek, kardeşiyle arasında bir oyuna sürüklenir. Ancak, sonuçta, kaderlerinin her zaman buluşmak yönünde olduğu ve ilişkilerinin yüzeyde göründüğünden çok daha derin olduğu ortaya çıkar. Imdb puanı 7.9’dur ve 28 bölüm olarak yayınlanmıştır.

Extraordinary You

Extraordinary You
Extraordinary You

En iyi fantastik Kore dizileri listesinde bulunan Extraordinary You, Kore webtoon’u “July Found By Chance” temel alınarak yapılan bir dizidir. Extraordinary You, Kore dizilerinde bulunan çeşitli kalıpları farklı yollarla ele alıyor. Bir lise öğrencisi, yaşadığı dünyanın aslında bir Webtoon olduğunu ve hiçbirinin gerçekte var olmadığını keşfeder.

Karakterlerin sadece orada olmak için var olduğunu fark ettiğinde, kaderini değiştirme ve hikayeyi kendi başına yeniden yazma zamanının geldiğine karar verir. Ancak ana karakterimiz sınıfındaki adı olmayan bir öğrenciyle tanıştığında, başkasına ait bir hikayeyi yeniden yazmanın sonuçlarını anlamaya başlar.

7.8 Imdb puanına sahip Extraordinary You fantastik kore dizisi, 32 bölüm olarak yayınlanmıştır. Başrolde Kim Hye-yoon, Kim Ro-Woon ve Lee Jae-wook vardır.

All of Us Are Dead

All of Us Are Dead
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead, hareketli bir anlatımın hakim olduğu, aksiyonla ve gerilimle dolu en iyi fantastik Kore dizileri listesi içinden biridir. Dizi, hızla yayılan tehlikeli bir zombi salgınıyla karşı karşıya kalmış bir liseye odaklanıyor.

Öğrenciler, laboratuvardan ayrıldıktan sonra enfekte olmuş bir öğrenciyi gördüklerinde zombi salgınının yayıldığını fark ederler. Askeri birim, bu tehlikeli virüsü kimin yarattığını bulmaya çalışırken öğrenciler de hayatta kalmaya çalışırlar.

İzleyiciyi daha ilk bölümünden sürüklemeye başlayan birçok karakter bulunduran bu fantastik K-drama, gerilim ve şiddet doludur. Yıllar boyunca defalarca işlenmiş olan zombi salgını konusuna rağmen bu K-drama, harika yönetim, sinematografi ve karakter gelişimleriyle eşsiz bir hikayeye sahiptir.

Imdb üzerinden 7.5 puan alan bu fantastik Kore dizisi, 13 bölümdür. Bu fantastik K-drama başrolünde Park Ji-hu, Yoon Chang-young ve Cho Yi-hyun bulunmakta.

Güney Kore dizileri ilginizi çekiyorsa ve K-dramalar ile ilgili daha çok içerik okumak istiyorsanız yine sitemizde yer alan “En İyi 33 Romantik Komedi Türünde Kore Dizi Listesi” verdiğimiz içeriğimize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler