EBSCOhost Veritabanına Erişim Rehberi

Akademik literatür tarama, araştırma içerikleri ve dünyanın en prestijli bilim ve eğitim kurumlarından makalelerin, e-kitapların ve dijital dergilerin yayınlandığı EBSCO veritabanı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar rehberimizde!

EBSCOhost Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Günümüzde akademik araştırmalar, tez ve literatür taramalarında sıklıkla tercih edilen EBSCOhost veritabanı üniversitelerin kütüphane departmanlarında ve prestijli bilim kuruluşlarında kullanılan ve akademik eğitim amacı taşıyan dijital dergilerin, e-kitapların ve makalelerin yayınlandığı, sektöründe en çok tercih edilen hizmet sağlayıcısıdır.

EBSCOhost Araştırma Veritabanları Nelerdir?

EBSCOhost Ücretsiz Açık Erişim Veritabanları

EBSCO, içeriğinde dünyaca ünlü bilim, sanat, tarih ve benzeri alanlarda prestij sahibi kuruluşların günlük, haftalık ve aylık dergilerini, araştırma makalelerini ve e-kitaplarını; kimi ücretli kimisi ücretsiz içerikleri barındıran bir akademik içerik sağlayıcıdır.

Aşağıda maddeler halinde verdiğimiz veritabanları EBSCOhost’ta ücretsiz olarak erişime açıktır.

EBSCOhost Ücretli Veritabanları

Aralarında PubMed, ULAKBim ve Academic Search Complete gibi prestijli veritabanlarının bulunduğu ücretli aboneliğe dahil veritabanları aşağıda listelenmiştir.

EBSCOhost’ta Hesap Nasıl Açılır?

Öncelikle kurumunuzun EBSCO abonelik lisansına sahip olması gerekmektedir. Hesap açmak için üniversite, enstitü ve benzeri statüdeki kurumunuza kayıtlı e-posta adresiniz ile EBSCO abonelik kaydınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin edu uzantılı üniversite e-posta adresiniz EBSCO aboneliği oluşturmak için yeterlidir. EBSCOhost panelinde oturum açmak için; ebscohost giriş sayfasına tıklayın. Daha detaylı bilgi için EBSCO Connect rehber sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler