Düşük Sistemli Bilgisayarlar İçin 7 Aksiyon Oyunu

Düşük Sistemli Bilgisayarlar İçin 7 Aksiyon Oyunu

Hem sıkılmadan uzun saatler oynayabileceğiniz hem de performans sorunları yaşamayacağınız 7 rol yapma oyunu listeledim. Bu oyunları istediğiniz sistemde yüzlerce oynayabilirsiniz.

Günümüzde her sistemde çalışabilecek oyunlar bulmak zor. Özellikle de uzun saatler oynanabilecek ve düşük sistemde çalışacak aksiyon oyunları neredeyse yok.

Dolayısıyla listemizdeki oyunları rahatlıkla çalıştırmak için 1 GB‘lık ekran kartı, 6 GB Ram ve ortalama bir işlemci yeterli olacaktır. İşte karşınızda hem uzun saatler oynayabileceğiniz hem de her sistemde rahat çalışabilecek aksiyon oyunları:

1. Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Vampire: The Masquerade – Bloodlines belki de gelmiş geçmiş en detaylı rol yapma oyunlarından biri. World Of Darkness evreninde geçen ve modern bir perspektiften vampir olmayı deneyimlediğimiz Vampire: The Masquerade – Bloodlines tüm RYO severlerin oynaması gereken bir oyun.

Biraz eski bir oyun olsa da bu türde bir başka oyun olmaması Vampire: The Masquerade – Bloodlines’ı oldukça nadir bir oyun yapıyor. Vampire: The Masquerade – Bloodlines’a ilk başladığınızda önce klanınıza karar veriyorsunuz.

Anarşist Bruja klanı, vahşi Gangrel klanı, deli Malkavian klanı ve bunlar gibi daha birçok klan var. Ardından oynanış tarzınızı kendinizce belirleyip gecenin karanlığına karışıyorsunuz. Oyuna Vampire: The Masquerade – Bloodlines Steam üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca serinin beklenen devam oyunu Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2‘yi de takibe almayı unutmayın.

2. Elder Scrolls 4: Oblivion

Oblivion çoğu RYO severin göz ardı ettiği bir oyun. Elder Scrolls serisinin en bilinen oyunlarından biri olsa da daha oyuncular genelde Skyrim‘i tercih ediyor. Fakat Oblivion’da en az Skyrim kadar detaylı ve kapsamlı bir oyun.

Çeşitli mekanik sorunları ve olsa da hikayesiyle sizleri kesinlikle etkileyecektir. Oblivion Bethesda‘nın en iyi oyunlarından olsa da günümüzde pek ilgi görmüyor. Oblivion’ın tercih edilmemesi içerisindeki ufak bir mekanik hatası yüzünden olabilir.

Eğer Oblivion’da seviye atlarken dikkatli olmazsanız düşmanlarınız sizden her zaman daha güçlü olacaktır. Bu sorunu çözmenin kolay yolları olsa da çoğu oyuncu ilgilenmeyebiliyor. Oblivion’ın hatalarını görmezden gelebilirseniz sizleri büyüleyici bir deneyim bekliyor. The Elder Scrolls IV: Oblivion Steam sayfası üzerinden oyuna bakmayı ihmal etmeyin.

3. Torchlight

Torchlight oynayabileceğiniz en sade Aksiyon Rol Yapma oyunlarından biri. Diablo serisinden aşina olduğumuz izometrik kamera açısı ve oynanışıyla Torchlight serisi ARPG türüne yeni başlayanlar için birebir. Torchligh renkli atmosferi ve biraz daha basit mekanikleriyle oynaması en keyifli oyunlardan biri.

Torchlight serisinin ilk iki oyunu oldukça iyi olsa da Torchlight 3 o kadar da başarılı değildi. Ama son oyunun başarısızlığı sizi yanıltmasın, Torchlight oynayabileceğiniz en iyi ARPG oyunları arasında.

Birden fazla karakter sınıfı ve oynanış seçeneğiyle sizlere derin bir deneyim sunacaktır. Torchlight Steam sayfası üzerinden oyunu indirebilirsiniz. Ayrıca Torchligh 2 ve Torchlight 3‘e de göz atabilirsiniz.

4. Stygian: Reign Of The Old Ones

Stygian:Reign Of The Old Ones Cthulhu mitosunda geçen, tur bazlı bir rol yapma oyunu. Türk oyun stüdyosu Cultic Games tarafından geliştirilen Stygian gelmiş geçmiş en iyi Cthulhu oyunlarından biri.

Özellike korku türünü seven oyuncular için birebir. Stygian esasında Cthulhu evreninin masaüstü rol yapma oyunlarına oldukça benziyor. Kendi karakterimizi yaratıyoruz ve gizemli olayları çözmeye çalışıyoruz.

Oyunda sağlığınız dışında dikkat etmeniz gereken bir de akıl sağlınız var. Cthulhu oyunlarındaki en önemli mekanik olan Sanity mekaniği bu oyunda da var. Stygian:Reign Of The Old Ones’a Steam sayfası üzerinden bakabilirsiniz.

5. Fallout New Vegas

Fallout New Vegas kimilerine göre gelmiş geçmiş en iyi rol yapma oyunu. Obsidian stüdyosu tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından dağıtılan Fallout New Vegas serinin en iyi oyunu olabilir. Kendi yarattığımız karakterle başımıza gelen garip olayları çözmek için Mojave çölüne atlıyoruz.

Fallout New Vegas diğer Fallout oyunlarından oldukça farklı. Öncelikle bu oyunda diğerlerinden farklı olarak bir Vault Dweller olarak oynamıyoruz, sıradan bir kuryeyiz.

Aynı zamanda diğer Fallout oyunlarının aksine hikaye çizgisel ilerlemiyor. Fallout New Vegas saatlerce oynayabileceğiniz, en iyi RYO’lardan biri. Fallout New Vegas Steam sayfasından oyunu alabilirsiniz.

6. Kingdoms of Amalur: Reckoning

Kingdoms of Amalur: Reckoning belki de en az bilinen RYO’lardan biri. Hack&Slash ve RYO mekaniklerini oldukça iyi birleştiren Kingdoms of Amalur: Reckoning bir ilke imza atmış diyebiliriz.

Yakın zamanda Kingdoms of Amalur: Rereckoning adında bir Remastered versiyonu çıkmış olsa da çoğu oyuncu hala orijinal halini tercih ediyor.

Kingdoms of Amalur: Reckoning kapsamlı bir oyun serisi olmak üzere tasarlanmış bir oyundu, fakat çıktığı yıl Skyrim’e rakip olduğu için başarılı olamadı ve devamı gelmedi.

Çıktığı dönemde az ilgi görmüş olsa da Kingdoms of Amalur: Reckoning oynayabileceğiniz en iyi RYO’lar arasında. Kingdoms of Amalur: Reckoning Steam sayfası üzerinden oyuna bakabilirsiniz.

7. Wasteland 2

Wasteland 2‘yi tur bazlı bir Fallout olarak değerlendirebilirsiniz. Western ve post-apocalyptic temaları standart tur bazlı RYO oynanışında birleştiren Wasteland 2 oynayabileceğiniz en detaylı RYO’lar arasında.

Zor oynanışıyla ön plana çıkan Wasteland 2 deneyimli RYO oyuncuları için uygun bir oyun. Wasteland 2’de önce kendi karakterimizi sonrasında da ekibimizi yaratıyoruz.

Ekibinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken şey denge. Wasteland 2’de dengeli bir ekibiniz varsa oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ekibinizde en az bir tane sağlıkçı ve en az bir tane yakın dövüşçü bulundurmayı unutmayın, silahlar tek çözüm yolunuz değil. Oyunu oynamak için Wasteland 2 Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

RYO oyunları dışında düşü performans oyunlar arıyorsanız “Düşük Sistemle Oynanabilecek 6 Ucuz Oyun” adlı listelerimize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler