Dehşet Temalı En İyi 10 Anime Serisi

Dehşet Temalı En İyi 10 Anime Serisi

Kendine has bir kitlesi olan dehşet temalı animeleri derlediğimiz bu listemizde, birbirinden gerici sahneleriyle ün salmış en iyi seriler sizleri bekliyor!

Kış sezonu hızla devam ediyor. Bir yandan yıllanmış anime izleyicileri güncel serilere yetişmeye çalışırken, öte yandan yeni gelen anime tutkunları da neler kaçırdıklarına heyecanla bakıyorlar. Komediden aksiyona, korkudan romantizme kadar birbirinden farklı kategoriler içeren animeler, bazı zamanlarda da dehşet türü gibi oldukça uç noktalara hitap edebiliyorlar.

Eğer siz de geçtiğimiz sezonlarda neler kaçırdığınızı merak ediyor ve bunu biraz da can yakacak türden animelerde arıyorsanız, dehşet temalı en iyi 10 anime serisini incelediğimiz yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Higurashi: When They Cry

higurashi: when they cry
Higurashi: When They Cry

Dehşet temalı en iyi animeleri sıraladığımız listemize başlangıç yapmak için kusursuz bir seçim olan Higurashi: When They Cry serisi, izleyenlerin aklından çıkmayacak kanlı sahneleri ve kendine has gerilim dolu havasıyla türünün hakkını veren animelerden.

Hikayemiz, Keiichi, Rena, Mion, Shion ve Satoko adlı beş karakterin yaşadığı tekrar eden döngülerle ilerler ve her döngüde farklı bir trajedi ortaya çıkar. Günler geçtikçe, kasabanın sakinleri ve kasaba ile ilgili ortaya çıkan gizemler ise kahramanlarımızın kaderine yön verir.

Eğer zekice kurgulanmış bir hikaye, gizem ve gerilim dolu bir hikaye arıyorsanız, Higurashi: When They Cry serisi bu arayışınıza iyi ya da kötü yönden bir son verebilir.

Akame ga Kill

akame ga kill
Akame ga Kill

Neredeyse her anime tutkununun önerilenler listesinde bulunan yapıtlardan biri olan Akame ga Kill, fantastik bir dünyada olmasına hiç aldırış etmeden yaşamın adaletsizliğini ve zalimliğini izleyiciye sert bir şekilde anlatan serilerden biridir.

Acımasız bir İmparatorluğa karşı direnen Devrim Ordusu‘nu ve aralarındaki çatışmaları konu alan animemizde, Tatsumi ve Akame adlı ana karakterlerimizin ilk bölümden beri süregelen mücadelesi oldukça dramatik bir şekilde işlenmiştir.

İmparatorluğa karşı verilen çetin mücadelede, kişisel kayıplar, zor ikilemler ve duygulara oynayan bir hikaye sunan Akame ga Kill, izlemeden önce kendinizi her şeye hazırlamanız gereken animelerden.

Mirai Nikki

mirai nikki
Mirai Nikki

Zamanının bir başka efsanesi olan Mirai Nikki, sevginin dozunu oldukça kaçıran bir seri. Adrenalin dolu bir ölüm kalım yarışı sunan anime, günümüzde halen yeri doldurulamamış soluksuz bir izleme keyfi sunan yapıtlardan.

Geleceği görebilen bir günlüğe sahip olan Yuki, diğer on iki kişiyle birlikte kendini belki de hayatında görebileceği en ölümcül oyunun içinde bulur. Katılımcılar, gelecek günlüklerini kullanarak hayatta kalmak için mücadele ederken, Yuki ve psikopat karakterimiz Yuno‘nun karmaşık ilişkisi de hikayeye kan ve gözyaşı ekler.

Gerilimin ve psikolojik unsurların zirvede olduğu anime, romantizme ağır bir dram katmayı bekleyen izleyicilerimize hitap ediyor.

Another

another
Another

Dehşet temasıyla ünlenen bir başka anime ise Another. Bir ilköğretim okulunda geçmesine rağmen, pek çok yetişkinin dahi izlerken gözlerini kapadığı sahnelere ve gerilime sahiptir. Özellikle korkunç “şemsiye” sahnesiyle izleyicilerin tüylerini ürpertmeyi başarmış bir seridir.

Yomiyama Kuzey İlköğretim Okulu’nda bir öğrenci olan karakterimiz Kouichi Sakakibara, sınıfındaki tuhaf olaylara tanık olur. Sınıf arkadaşlarının, adını bile duyunca irkildiği bir kız ise dikkatini çekmeye başlar. Kouichi ve esrarengiz kız Misaki Mei, sınıftaki gizemi çözmeye çalışırken beklenmedik olaylar ve ölümlerle karşılaşırlar.

Esrarengiz bir atmosfer ve gizem dolu unsurlarla harika bir deneyim yaşamak istiyorsanız, Another halen onu keşfetmenizi bekliyor olabilir.

Chainsaw Man

chainsaw man
Chainsaw Man

Yakın tarihli popüler serilerden biri olan Chainsaw Man de sahip olduğu acımasız ve kanlı dövüş sahneleriyle listemizde adından söz ettirmeyi hak eden animelerden.

Hayatın zorlu yanıyla erkenden tanışan ana karakterimiz Denji, kurtardığı Pochita adındaki iblis köpekle anlaşmayı başararak bir iblis avcısına dönüşür. Bir yandan borçlarını kapatmaya çalışan Denji, Pochita sayesinde ölümden döndüğünde ise bambaşka bir hayata adım atıyor olacaktır.

Yeni gelecek filmi Chainsaw Man Movie: Reze-hen ile birlikte, Chainsaw Man’in de dehşet temalı animeler arayan izleyicilerimiz için denemeye değer olan seriler arasında kendine has bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Made in Abyss

made in abyss
Made in Abyss

Görseldeki karakterlerin tatlılığı sizi yanıltmasın, işlerin en ciddileşmeye başladığı serilerden biri olabilir Made in Abyss. Her şey iyi giderken, bir anda tüm neşenizi alt üst edecek dehşet verici sahneleriyle, bu listede yer almayı en çok hak eden animelerden biri oluyor kendisi.

Hikayemiz, Riko adında genç bir kızın, annesini bulma yolculuğunda Abyss adlı bir çukura inmesini ve tehlikeli yolculuğunu konu alır. Abyss’in katmanlarına indikçe, gizemler, birbirinden korkunç yaratıklar ve iç karartıcı tehlikelerle karşılaşırlar.

Eğer siz de dayanıklı bir zihin yapısına sahipseniz ve sürükleyici bir hikayeyle sınırlarınızı zorlamak istiyorsanız, Made in Abyss kesinlikle uğramanız gereken durakların başında geliyor.

Goblin Slayer

goblin slayer
Goblin Slayer

Yeni gelen sezonuyla birlikte, güncel animelerden sayabileceğimiz Goblin Slayer da kanlı ve dehşet verici sahneleriyle ön plana çıkan animelerden.

Goblin Slayer olarak tanıdığımız ana karakterimiz, tüm iradesini goblinleri avlamak için kullanan bir savaşçıdır. Karanlık ve acımasız bir dünyada geçen anime, ana karakterimizin goblinlere karşı duyduğu öfke ve intikam isteği üzerine odaklanır.

Kendinize goblinlerden ömür boyu nefret edecek derecede şiddet ve dram dolu bir anime arıyorsanız, Goblin Slayer muhtemel yeni sezonuyla birlikte sizleri bekliyor.

Tokyo Ghoul

tokyo ghoul
Tokyo Ghoul

Belki de kendi türünde etkisi en uzun süren, en çok önerilen animelerin başında gelen seri olan Tokyo Ghoul’un da listemizde rahatça yer alabilecek animelerden biri olduğunu söyleyebiliriz. 2014 yılında aldığı anime uyarlamasıyla uzun süre dillerden düşmeyen yapımın, günümüzde halen popülerliğini koruduğu söylenebilir.

Meşhur ana karakterimiz Kaneki Ken, bir ghoul tarafından saldırıya uğradıktan sonra insan ve ghoul özelliklerini bir arada taşıyan bir “yarı-ghoul” haline gelir. Kaneki bir yandan yaşam mücadelesi verirken, öte yandan da hem insan hem de ghoul toplulukları arasında yer alması ve kimliğiyle başa çıkma çabalarını konu alır.

Varoluşsal sorunları ve karanlık temaları trajik bir şekilde işleyen hikayesiyle Tokyo Ghoul, sizi de bir anda kendi dünyasına çekecek olan animelerden olabilir.

Hellsing Ultimate

hellsing ultimate
Hellsing Ultimate

İzledikten sonra “Vampir temalı bir anime ancak bu kadar iyi olabilirdi!” diyeceğiniz, üzerinden yıllar geçse de zirvedeki yerini korumayı başaran yapımlardan olan Hellsing Ultimate de bize dehşeti en iyi yaşatan animelerden biri olmayı başarmaktadır.

Hikayemiz, İngiltere merkezli özel bir kuruluş olan Hellsing Örgütü‘nün etrafında dönmektedir. Bu örgüt, gizli bir şekilde vampir avlayan ve insanları üst seviye vampirlerden korumaya çalışan özel bir birimdir.

Ana karakterimiz ise gizemli ve güçlü bir vampir avcısı olan Alucard‘dır. Hellsing Örgütü lideri Sir Integra Hellsing, Alucard’ı da yanına alarak tüm vampir tehditlerine karşı savaş açar ve olaylar hiç beklenmedik sonlara riayet eder.

Eğer kusursuz işlenmiş bir hikaye, asla amacından sapmadan ilerleyen güçlü karakterler ve bol bol kan görmek istiyorsanız, Hellsing Ultimate’in karanlık dünyası tam size göre bir seçim olacaktır.

Hell’s Paradise

hell's paradise
Hell’s Paradise

Yakın tarihli serilerden bir başkası olan Hell’s Paradise, izleyicilere hem fantastik bir dünya hem de tam tersi bir kabus yaşatma işini oldukça iyi yapıyor diyebiliriz.

Birkaç suçlulunun ölümsüzlük iksiri arayışı için sürgüne gönderilmesiyle başlayan hikayemizde, ana karakterimiz Gabimaru da ölüme mahkum edilen suçlular arasında bulunur ve gizemli yaratıklarla dolu adada zorlu bir görevle karşılaşır. Hem trajik geçmişiyle hem de adanın tehlikeleriyle aynı anda mücadele eden Gabimaru’nun karakter gelişimi konu alınır.

Aksiyon, gizem ve derin karakter gelişimlerini işleyen Hell’s Paradise, dehşet teması seven izleyiciler için de gelecek 2. sezonuyla birlikte güzel bir seçenek olacağa benziyor.

Ayrıca bu tarz içerikler için sitemizde yer alan “Yetişkinler İçin En Ürpertici 12 Dark Anime Serisi” adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler