Death’s Game (2023) Konusu ve K-Drama Dizi İncelemesi

Death Game dizi incelemesi

2023’ün sonlarına doğru popüler olan Güney Kore yapımı Death’s Game dizisinin konusu, oyuncu kadrosu, eleştirileri ve detaylı incelemesine genişçe yer verdik.

Severek izlenen ve oldukça popüler olan Güney Kore yapımları, her türden içerikleriyle dizi ve film kültürüne geniş perspektif sunmaktadır.

Bu içeriğimiz de yer vereceğimiz Death’s Game, 15 Aralık 2023 tarihinde yayınlanan ve 8 bölümden oluşan bir Fantastik-Reenkarnasyon türünde çekilmiş, izlenmesi gereken yapımlar arasında yerini almaktadır.

Death’s Game Konusu

Death’s Game, başrollerinde Seo In-Guk ve Park So-dam’ın yer aldığı, yaşam ve ölüm döngüsüne girmek zorunda kalan genç bir adamın savaşını ele almaktadır.

Hikaye, genç bir adam olan ve hayatının en zor dönemlerini yaşayan Choi Yee-Jae(Seo In-Guk)’un intiharı sonrası bir ölüm meleği olan (Park So-dam) ile sıra dışı karşılaşmasıyla başlar.

Ölüm meleği (Death's Game)
Ölüm meleği (Death’s Game)

Choi Yee-Jae, babasını erken yaşta kaybetmiştir. Annesi ile bir hayat mücadelesine girişen Choi, parlak zekasını ve çalışkanlığını düzgün bir iş bulmaya harcar. Fakat talisiz bir kaza yüzünden istediği işi yakalayamamış ve hayallerini uzun bir süre daha ertelemek zorundadır.

Tek istediği düzenli bir işe sahip olmak ve sevdiği kadın Lee Ji Soo(Go Yoon-Jung) ile mutlu bir aileye kavuşmaktır. Fakat tüm parasını bir Bitcoin dolandırıcılığında kaybetmesi sonrası yaşamına artık devam etmek istemediğine karar vererek intihar eder.

Choi Yee-Jae ve Ölüm meleği (Death's Game)
Choi Yee-Jae ve Ölüm meleği (Death’s Game)

Choi, ölümünün ardından ölüm meleği ile karşılaşır ve hiç beklemediği ağır bir cezaya mahkum edilir. Ölüm meleği, Ölümün yaşamdan daha kolay olduğunu düşünen Choi karşı öfkelidir ve onun, ölümü tekrar deneyimlemesi gerektiğine karar verir.

Choi Yee-Jae'nin bedenlerine girdiği karakterler (Death's Game)
Choi Yee-Jae’nin bedenlerine girdiği karakterler (Death’s Game)

Choi, ölüm zamanı gelmiş 12 kişinin bedenine girerek 12 farklı hayatta yaşamak zorundadır. Ölüm meleğinin tek bir emri vardır; cehennemden kaçmak istiyorsa, bulunduğu bedeni ölümden uzak tutmaktır. Eğer hayatta kalabilirse yaşamak için bir şansı olabilecek ve cehennemden kurtulabilecektir.

Death’s Game Oyuncuları

Death’s Game, dizi konusunun yanı sıra Kore’nin en ünlü oyuncularının yer almasıyla da popüler bir sıralama yakalamıştır. Aşağıdaki listemizde Death’s Game oyuncularına ve karakterlerine de göz atabilirsiniz.

 • Jang Gun Woo (Lee Do Hyun)
 • Song Jae Seob (Sung Hoon)
 • Lee Joo Hoon (Jang Seung Jo)
 • Jo Tae Sang (Lee Jae Wook)
 • Park Jin Tae (Choi Si Won)
 • Song Jae Seob (Sung Hoon)
 • Jung Gyu Chul (Kim Jae Wook)

Diğer Oyuncular:

 • Lee Ji Soo (Go Young Jung): Choi Yi Jae’nin kız arkadaşı
 • Başkan Nam (Nam Kyung Eup): Şirket Başkanı
 • Kim Mi Kyung: Choi Yi Jae’nin annesi
 • Park Tae Woo (Kim Ji Hoon): Taekang Grubunun CEO’su

Death’s Game Yorum ve İncelemesi

Death’s Game, yaşamın ne kadar zor olsa da ölümün bir kaçış olamayacağını izleyiciye aktarmaya çalışmakta ve bunu başarılı bir senaryo ile göstermektedir.

Death's Game oyuncuları
Death’s Game oyuncuları

Dizi, gerek senaryosu gerek görsel efektleri ile izleyicisini 8 bölümlük güzel bir yolculuğa çıkarıyor. Ayrıca dizinin konusu sürekli başa sarılma temeline dayandığı için farklı bir anlatım sunmakta ve sıkılmadan izleyebileceğiniz bir imkan tanımakta.

Güney Kore film sektörüne konu olan Reenkarnasyon, bu dizi de karşımıza çıkmakta ve açık ve yalın anlatımıyla bu türün başarılı birer yapımı haline gelmektedir. Aksiyon ve dramın iç içe olduğu bu yapım, seyircisine keyifle izleyebilecekleri saatler sunuyor.

Ayrıca, Güney Kore K-Drama dizileri ile ilgileniyorsanız sitemizde yer alan “Güney Kore En İyi K-Drama Dizi Önerileri” adlı Kore dizi önerileri listemize de göz atabilirsiniz.

Death’s Game Dizi Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler