Cyberpunk 2077 Üçüncü Şahıs Modu Nasıl Kurulur

Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu gayri resmi olarak yayınlandı. Kendi bilgisayarınıza Cyberpunk 2077 3. şahıs modu nasıl kurulur, detaylarıyla anlatıyoruz.

Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu gayri resmi olarak yayınlandı. Kendi bilgisayarınıza Cyberpunk 2077 3. şahıs modu nasıl kurulur, detaylarıyla anlatıyoruz.

Cyberpunk 2077 Üçüncü Şahıs Modu Nasıl Kurulur? adlı yazımızda  birinci şahıs deneyimi sunan Cyberpunk 2077 oyununun üçüncü şahıstan görünmesini sağlayan gayri resmi bir mod yayınlandı. Bu mod sayesinde oyuncular Cyberpunk 2077 oyununu modlayarak karakteri üçüncü şahıs bakış açısından görebiliyorlar. Oyun içi grafik deneyimini olumlu etkilemese de kullanım açısından daha hakim bir hissiyat veriyor. Bununla birlikte Cyberpunk 2077 online oynandığı için ve V adlı karakterinizi istediğiniz şekilde  kişiselleştirebilecek kozmetikler bulunan oyunda neden üçüncü şahıstan oynanabilen bir kamera açısı olmasın? Bu özelliğin olmaması oyuncular tarafından epey bir eleştirilmişti. Sonuç olarak ortaya bir ikilem çıkınca Jelle “MaximiliumM” Bakker, Nexus Mods’a Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs bakış açısı özelliğini getirecek bir mod gönderdi. Mod Nexux Mods üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. “JB – TPP MOD WIP üçüncü şahıs”  adıyla yayınlanan mod sayesinde iki bakış açısı arasından değişiklik yaparak kamera perspektifini değiştirebiliyorsunuz. Basitçe klavyede B tuşuna basarak V’nin omuzları arkasından Night City‘i görebilirsiniz. Tekrar “B” tuşuna bastığınızda ise varsayılan görünüme dönebiliyorsunuz. JB – TPP MOD WIP modunun uygulanması kusursuz olsa da görsel açıdan pek tatmin edici değil. Örneğin karakterinizin yürüyüş şeklinde çeşitli bozulmalar ve bug’lar meydana gelebiliyor. Hatta bazı aksesuarlar görünmüyor, vücut yapısında bozulmalar meydana geliyor. Zira merak edenlerin Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modunu denemesinde herhangi bir sakınca yok. Bununla birlikte mod yayınlandığı 24 saat içinde önemli bir güncelleme aldı. Bu da modda görsel olarak iyileştirmeler yapıldığını gösteriyor. Bakker, modun geliştirilmesi açısından ilerleyen dönemlerde yeni bir güncelleme ile geliştirmeyi durdursa dahi topluluk içinde mutlaka birileri modu geliştirmeye devam edecektir.

Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu nasıl kurulur? Kendi bilgisayarınıza nasıl uygularsınız? Bu konuda aşağıda listelediğimiz adımları uygularsanız Cyberpunk 2077 Üçüncü Şahıs Modunu rahatlıkla kurabilirsiniz.

  1. Cyber ​​Engine Tweaks modunu Nexus Mode (TIKLA) sitesinden indirin . Bu mod, tpp modunun çalışmasına izin veren backend kısmını ayarlar.
  2. Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modunu kurmak için, arşivdeki tüm dosyaları kopyalayın ve Cyberpunk 2077 kurulum dizininizin bin> x64 klasörüne yapıştırın . Steam kullanıyorsanız, aksi belirtilmedikçe Program Files (x86) / Steam / steamapps / common / Cyberpunk 2077  içine yapıştırın.
  3. Ardından, bu bağlantıdan (TIKLA) tpp modunu indirin . Seçtiğiniz karakterin cinsiyetini belirleyin.
  4. Tpp mod yüklemesinden “mods” klasörünü bin>x64>plugins>cyber_engine_tweaks içine yapıştırın.
  5. Cyberpunk 2077 oyununu normal bir şekilde başlatın ve kamera perspektifini değiştirmek için klavyede B tuşuna basın

Önemli Uyarı: Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu sadece PC versiyonu için üretilmiştir. Bir başka cihazda çalışmaz. İyi oyunlar.

IGN’in yayınladığı Cyberpunk 2077 üçüncü şahıs modu inceleme videosu

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler