Clash of Clans 4. Seviye Köy Düzenleri (Kopyalama Linkli)

Clash of Clans 4. seviye köy düzenleri

En popüler çevrimiçi strateji oyunu Clash of Clans oyununda 4. seviye belediye binasına sahip köylerinizi daha iyi düzenleyebileceğiniz Clash of Clans 4. seviye köy düzenleri önerileri veriyoruz. 

Supercell tarafından geliştirilen ücretsiz çevrimiçi strateji oyunu Clash of Clans, 4. seviye köy düzeni tasarımlarıyla daha zevkli bir oyun deneyimi sunuyor.

Oyuncular tarafından en çok merak edilen Clash of Clans bb4 köy yerleşimleri hem saldırıda hem de farming yaparken oldukça yararlı oluyor.

Yine de belediye binası 4. seviyeye geldiğinde doğru yerleşim yapılmazsa çok fazla klan baskınına maruz kalabilirsiniz. Böylece kaynak üretiminiz azalır ve Clash of Clans’da başarı elde edemezsiniz.

Peki 4. seviye köy düzeni geliştirmesi nasıl yapılır? İşte, detaylar:

Belediye Binası 4. Seviyeye Nasıl Yükseltilir?

Clash of Clans’ta 4. seviye köy yükseltmesi için takip edebileceğiniz adımlar şunlardır:

 • Yeni İnşaatlar ve Yükseltmeler: Belediye Binası 4. seviye için ilk olarak yeni yapıları inşa etmelisiniz. Devamında hava savunması ve duvarları ekleyin, ardından yaylı tuzaklarını yerleştirin.
 • Laboratuvar Seviyesi: Laboratuvarı hemen yükseltin, ardından ganimetiniz varsa dev veya duvar yıkıcılarını araştırın.
 • Kaynak Toplayıcıları ve Depolar: Altın Madeni ve İksir Toplayıcılarını yerleştirin, hemen 2. ve 3. seviyeye yükseltin. Okçu Kulesi ve Kışla da ekleyip yükseltin; Okçu Kulesini 3. seviyeye, Kışlayı 4. seviyeye çıkarın. Daha sonra bu toplayıcıları 4. seviyeye kadar yükseltin.
 • Savunma ve Araştırma: Üçüncü İnşaatçınız yoksa, Altın Madeniniz 4. seviyeye ulaştığında Hava Savunmanızı yükseltin. Bu sırada yeni Kışlayı 5. seviyeye çıkartın. Geceleri, Altın
 • Madenleri ve İksir Toplayıcılarını 8. seviyeye kadar yükseltin.
 • Kışla ve Depolar: Kışlayı 6. seviyeye, Altın ve İksir Depolarını sırasıyla 7 ve 8. seviyelere yükseltin. Tüm inşaatçılarınız serbest olduğunda, kalan yükseltmeleri ve araştırmaları tamamlayın.
 • Son Dokunuşlar: Savunmalarınızı ve toplayıcılarınızı maksimum seviyelere çıkarın. Duvarlarınızı güçlendirin ve gerekli tüm yükseltmeleri tamamlayın. Belediye Binasını son olarak yükseltmeyi düşünün.

Clash Of Clans Belediye Binası 4 Özellikleri Nelerdir?

Bu seviyede, köyünüzü maksimum seviyeye yükseltmek için çeşitli bina türlerini geliştirmeniz gerekecek. İşte, TH4 köy düzeninin özellikleri:

Kaynak Binaları

 • Elixir Toplayıcı ve Altın Madeni: Her biri maksimum 8. seviyeye yükseltilebilen 4 Elixir Toplayıcı ve 4 Altın Madeni bulunur. TH4’te 1 ekstra Elixir Toplayıcı ve 1 ekstra Altın Madeni kilidiniz açılır.
 • Elixir ve Altın Depoları: İkişer adet Elixir ve Altın Deposu, her biri maksimum 8. seviyeye kadar yükseltilebilir.

Ordu Binaları

 • Kışlalar: Üç adet Kışla, her biri maksimum 6. seviyeye kadar yükseltilebilir ve TH4’te Balon birliklerinin kilidi açılır.
 • Ordu Kampı: İki Ordu Kampı, her biri maksimum 4. seviyeye yükseltilebilir.
 • Laboratuvar: Maksimum 2. seviye olup, askerlerinizi geliştirmek için kullanılır.
 • Klan Kalesi: Maksimum 2. seviyeye yükseltilebilir.

Savunma Binaları

 • Toplar ve Okçular Kuleleri: İkişer adet Top ve Okçular Kulesi, toplar maksimum 5. seviyeye, okçular kuleleri maksimum 4. seviyeye kadar yükseltilebilir.
 • Havan ve Hava Savunması: Birer adet Havan ve Hava Savunması bulunur, her biri maksimum 2. seviyeye yükseltilebilir.
 • Duvarlar: Toplam 75 parça Duvar, her biri maksimum 4. seviyeye kadar yükseltilebilir.

Tuzaklar

 • Bombalar ve İlkbahar Tuzakları: İkişer adet Bomba ve İlkbahar Tuzağı, her biri maksimum 2. seviyeye kadar yükseltilebilir.

Asker Seviyeleri

 • Elixir Askerleri: Barbar, Okçu, Dev, Goblin, Duvar Yıkıcı ve Balon dahil olmak üzere, tüm birlikler maksimum 2. seviyeye yükseltilebilir.

Genel Bilgiler

 • Hangi Ligde Olmalı?: TH4 oyuncularının Bronz ligde kalması önerilir, çünkü daha yüksek liglerde TH4 ile başa çıkması zor olacak bazlarla karşılaşabilirler.
 • Maksimuma Çıkarma Süresi: Bir yapılandırıcı (builder) ile TH4’ü maksimuma çıkarmak yaklaşık 2 gün 23 saat sürer. Daha fazla yapılandırıcı kullanarak bu süreyi önemli ölçüde
 • azaltabilirsiniz.
  Gerekli Altın ve Elixir Miktarları: TH4’ü maksimuma çıkarmak için toplamda 1.62 milyon altın ve 1.06 milyon elixir gereklidir.

Clash of Clans 4. Seviye Köy Düzenleri

Clash of Clans oyununda 4. seviye köy düzenleri; Savaş üssü, farming ve defans olmak üzere üçe ayrılır. Aşağıda sırasıyla Clash of Clans 4 seviye köy düzeni listelenmiştir:

4 Seviye Clash of Clans Savaş Düzenleri

Clash of Clans’ta klan savaşları, oyunun en temel amaçlarından biridir. Genellikle katıldığınız klanlarda gerçekleşen savaşlar bu köy düzenlerinde gerçekleşiyor.

Biz de klan savaşlarında kullanabileceğiniz en iyi 4 seviye Clash of Clans savaş düzeni önerileri verdik.

TH4 savaş düzeni 1
TH4 savaş düzeni 1

DÜZENİ KOPYALA

TH4 Savaş düzeni 2
TH4 Savaş düzeni 2

DÜZENİ KOPYALA

TH4 Savaş Düzeni 3
TH4 Savaş Düzeni 3

DÜZENİ KOPYALA

TH4 Savaş düzeni 4
TH4 Savaş düzeni 4

DÜZENİ KOPYALA

Clash of Clans 4. Seviye Farming Düzenleri

Clash of Clans eğlencelidir, ancak yükseltmeler pahalılaşmaya başladığında ne yapmalısınız? Farming yapın! Oyunun ilerleyen aşamalarında ihtiyacınız olan kaynakları beklemek günler sürebilir. İşte tam da bu noktada çiftçilik devreye girer.

Çiftçilikte amaç iksir ve altın deposu gibi kaynakları daha güvenilir olan yerlere yerleştirmektir. Herhangi bir Raid sırasında daha kolay kaynak kaybetmemek için bu gereklidir. Bunun için en iyi Clash of Clans 4. seviye farming düzenleri önerileri verdik.

TH4 Farming düzeni 1
TH4 Farming düzeni 1

DÜZENİ KOPYALA

TH4 Farming düzeni 2
TH4 Farming düzeni 2

DÜZENİ KOPYALA

TH4 Farming düzeni 3
TH4 Farming düzeni 3

DÜZENİ KOPYALA

Clash of Clans 4. Seviye Savunma Düzenleri

Clash of Clans’da sağlam bir savunma yapısı kurmak, saldırı yeteneklerinizi geliştirmek kadar kritik bir öneme sahiptir. Güçlü bir savunma mekanizması olmaksızın, köyünüz rahatça harap edilebilir ve değerli kaynaklarınız düşmanlar tarafından hızla yağmalanabilir.

Savunma yapıları, hem kupalarınızı hem de kaynaklarınızı düşman saldırılarından korur. Her bir savunma birimi, benzersiz güçlü ve zayıf yönleri ile gelir ve bunların köyünüzdeki yerleşimi, bu özelliklerin etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamalıdır. Aşağıda en iyi bb4 savunma düzenlerine yer verdik.

TH4 Savunma düzeni 1
TH4 Savunma düzeni 1

DÜZENİ KOPYALA

TH4 Savunma düzeni 2
TH4 Savunma düzeni 2

DÜZENİ KOPYALA

TH4 Savunma düzeni 3
TH4 Savunma düzeni 3

DÜZENİ KOPYALA

Sonuç olarak; Belediye Binası 4 seviyesi için en üstün Clash of Clans köy tasarımlarına, köyünüzü baştan yaratmanıza gerek kalmaksızın, doğrudan kopyalama seçeneği sunan linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Clash of Clans 4. seviye sonrası belediye binası geliştirmeleri için “Clash of Clans 5 Seviye Köy Düzeni, Bb5 Düzenleri” adlı rehberimize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler