Az Bilinen En İyi 5 Korku Filmi

Az bilinen, ama kalite bakımından yüksek korku filmleriyle dolu bir liste hazırladım. Siz korku severlerin gözünden kaçmış ama kesinlikle izlemeniz gereken filmler bunlar. Perdeleri örtün, arkanıza yaslanın ve korku serüveninin tadını çıkarın.

Genel film izleyicisi, çok meraklı olmadığı sürece, korku türüne genelde çok fazla göz atmaz. The Thing ve The Shining  gibi kült klasiklere herkes hakim olsa da korku türü genelde genel izleyici tarafından çok fazla incelenmez.

Daha az talep gördükleri için de korku filmleri genelde daha düşük bütçelerle yoluna devam eder. Ama tüm film severler bilir ki düşük bütçeli cevherler her yerden çıkabilir.

Bu yazıda sizlere genel korku izleyicisinin bile çok bilmediği filmlerden bahsedeceğim. Eğer listedeki en az 3 filmi biliyorsanız kendinizi bir korku uzmanı sayabilirsiniz, çünkü bu filmler herkesin bildiği türden değil.

Ayrıca bu filmler az bilindikleri kadar iyi filmler de. Sizler için özellikle en az bilinen ve en iyi olan korku filmlerini seçtim, hazırsanız listemize başlayalım.

1. Frankenstein’s Army (IMDb: 5.3)

Bu filme olan bağlılığım fragmanını izlediğim anda başladı. Esasında Frankenstein hikayesini, özellikle de romanını korku açısından biraz zayıf bulsam da bu film beni Frankenstein kültüne derinden bağladı.

Frankenstein’s Army 2. Dünya Savaşı’nda geçiyor. Bir grup Sovyet askerini takip ettiğimiz bu serüvende savaşın çok daha korkunç yanlarını görüyoruz. Bu filmin tek kötü yanı her hangi bir yayın sitesinde bulunmaması. DVD ve Blu-Ray versiyonları da zor bulunduğundan tek tercihiniz Amazon Prime Video oluyor. Bir sinema biletinden biraz daha pahalı olan bu filmi izlemeniz kesinlikle öneriyorum.

2. Army Of Darkness (IMDb: 7.4)

Aslında film severlerin çok iyi bildiği bir serinin 3. filmi Army Of DarknessEvil Dead üçlemesinin son filmi olarak karşımıza çıkıyor. Seri bir üçleme olsa da son filmde Evil Dead adı geçmiyor, sadece Army Of Darkness. Bunun sebebi tahminimce bu filmin korku türünden biraz daha fantezi aksiyona kaçması.

Peki madem o kadar korkunç değil bu listede neden var ? Sebebi Evil Dead hayranlarının bile bilmediği bir film olması, ayrıca yılına göre çok üst düzey bir film olması. Sonrasında Spider-Man üçlemesine de imzasını atacak Sam Raimi’nin bu üçlemedeki son filmi olan Army Of Darkness kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında.

3. Underwater (IMDb: 5.8)

Esasında sonuna kadar beni etkilemekte başarısız olmuş bir film Underwater. Oyuncu kadrosunda başarılı bulduğum T.J. Miller, Vincent Cassel ve Twilight serisinden tanıdığımız Kristen Stewart yer alıyor.

Okyanusun dibine kurulmuş bir araştırma merkezinde yaşanan kazalar sonucunda tüm merkez yıkılmaya başlar. Bu sırada karakterlerimiz bu kazaların arkasındaki gizemi çözmeye çalışır ve ortaya akıl almaz şeyler çıkar. Eğer Lovecraft’a uzaktan veya yakından ilginiz varsa kesinlikle izlemeniz gereken bir film.

4. The Empty Man (IMDb: 6.2)

Açıkçası fragmanlarını ilk izlediğimde beni etkileyememişti, ama izlediğim en iyi korku filmleri arasına girmeyi başardı. Karmaşık ama akıllı yazılmış kurgusu, ve Lovecraft evrenine yaptığı hoş göndermelerle The Empty Man son yılların en iyi korku filmlerinden biri.

Korku dozajı kimi zaman düşse de çoğu zaman sizi belli bir gerginlik seviyesinde bırakıyor. Sonunda da bu gergin ve derin korku hissine yakışır bir finalle bitiyor. Tüm korku severler The Empty Man’i izlemeli.

5. Color Out Of Space (IMDb: 6.1)

Önerdiğim son 2 film Lovecraft tonları barındıran filmlerdi, ama bu sefer doğrudan Lovecraft evreninde geçen bir film öneriyorum. Evet, filmimiz doğrudan Lovecraft evreninde geçen bir hikaye.

Color Out Of Space H.P. Lovecraft’ın aynı isimle olan kısa hikayesinden doğrudan uyarlanmış. Lovecraft eserlerini okumayı sevsem de bu hikaye gözümden kaçmıştı, ama filmiyle tanımak da gayet güzel oldu.

Filmin türü kozmik korku olduğu için korku ve gerginlik size yavaş yavaş işliyor. Hızlı ve boş korku anlarındansa sizi korkunç düşüncelere itiyor. Ayrıca Nicolas Cage’in usta oyunculuğu da filme ayrı bir hava katmış.

Ayrıca bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa yine sitemizde yer alan “Amazon Prime Video’daki En İyi 10 Korku Filmi” adlı listemize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler