Avatar Studios’un Yayınlayacağı Yeni Dizi ve Filmler

Avatar Studios'un Yayınlayacağı Yeni Dizi ve Filmler

Bu yazımızda The Last Airbender ve The Legends of Korra animasyon dizilerinin çok beğenilmesi ile Avatar evrenini genişletmek amacıyla kurulan Avatar Studios’un gelecek 5 yıl içinde yayınlayacağı dizi ve filmleri ele aldık.

Bir zamanlar CNBC’de yayınlanan Nickelodeon kuşağında izlediğimiz The Last Airbender ve The Legends of Korra dizileri çocukluğumuzda hayran kaldığımız nadir çizgi dizilerdendi.

Özellikle The Last Airbender’ın hikayesi oldukça derin anlamlar içermekte, bunu da çocukluktan sonra diziyi tekrar izlediğinizde fark ediyorsunuz. Karakterleri ile olsun hikayesi ile olsun izleyiciyi kendisine bağlayan bu yapımların devamının gelmesini hayranlar bekliyordu.

Bilirsiniz belki 2010’da The Last Airbender Live Action versiyonu çıkmıştı. Bu çıkan film içerdiği unsurla, karakterlerin uyumsuzluğu ile hayranlardan kötü bir tepki almıştı, zaten bu yapımda orijinal dizinin asıl yapımcıları yer almıyordu ondan olacak ki bu uyarlama hayranlardan olumlu bir geri dönüş alamamıştı. Bundan dolayı da 3 film olarak planlanan proje iptal edildi.

Hayranlar orijinal dizinin yapımcılarından bir devam dizisi beklemekte ısrarlıydı, ki bu ısrar olumlu şekilde cevaba ulaştı. Nickelodeon hayranların çağrısına cevapsız kalmadı ve 2021 yılının başlarında kendi bünyesinin içinde Avatar Studios’u kurdu, üstelik bu stüdyonun başına da orijinal dizinin yapımcıları Michael DiMartino ve Bryan Konietzko ikilisini getirdi.

Avatar Studios’un Yeni Dizi ve Filmleri

Avatar Studios’un Michael DiMartino ve Bryan Konietzko önderliğinde üzerinde çalıştığı ve birkaç yıl içinde hayranların beğenisine sunacağı dizi ve filmlere gelin beraber bakalım.

1. Adult Team Avatar (2025)

Adult Team Avatar
Adult Team Avatar

Adult Team Avatar animasyon bir film olarak bizi karşılayacak. Film, The Last Airbender’daki Aang, Sokka, Katara, Toph ve Zuko etrafında dönerken karakterlerimizi 20’li yaşlarda göreceğiz. Avatar Studios’un açıkladığına göre;

  • Aang 24 yaşında
  • Katara 26 yaşında
  • Sokka 27 yaşında
  • Toph 24 yaşında
  • Zuko 28 yaşında

Olacak. Ayrıca filmde Avatar Aang’in yanında bu sefer Katara’da başrol karakteri olurken, diğer karakterlerin rolleri belirtilmedi. Stüdyonun açıkladığına göre film; 10 Ekim 2025’te hayranları ile buluşacak. Yuhh 2025 mi? Dediğinizi duyar gibiyim. Unutmayın kaliteli işler uzun bir zaman ister. Umalım ki beklediğimize değsin değil mi?

2. Yeni Toprak Avatarı (2025)

Yeni Toprak Avatarı
Yeni Toprak Avatarı

Avatar döngüsü devam ediyor! The Legends of Korra’dan sonra yeni Avatar dizisi ile Avatar evreni daha da büyüyor. Söylenenlere göre bu dizi Korra’dan 100 yıl sonrasında geçecek, bu da bizlerin günümüzün teknolojisini ve şartlarını dizide göreceğimiz anlamına geliyor.

Toprak ulusundan olacak olan yeni Avatar ile ilgili sadece erkek olacağı yönünde söylentiler bulunmakta bunun dışında ismi cismi hatta dizinin adı dahi Avatar Studios tarafından sır gibi saklanıyor. Nedenini ise daha çok merak uyandırmak olduğunu düşünüyorum.  Umarım güzel bir yapımla karşılaşırız.

3. Zuko Animasyon Filmi (2026)

Zuko
Zuko

The Last Airbender’ın ilk iki sezonunda kötü olarak başlayıp sonrasında manevi bir dönüşüm geçirerek izleyenlerin gönlünü fetheden Zuko ile ilgili bir animasyon filmi de 2026’da göreceğiz.

Filmin hangi zamanda geçeceği stüdyo tarafından açıklanmadı. Ancak tahminlere göre Zuko, Adult Team Avatar filmindeki gibi 28 yaşında olacak ancak Avatar Studios bizi yanıltabilir. Belki de Legend of Korra’daki Zuko’yu göreceğiz, kim bilir?

4. Avatar Kyoshi Filmi

Avatar Kyoshi
Avatar Kyoshi

Avatar Studios, en uzun yaşayan Avatar olan Avatar Kyoshi’nin hayatını anlatan bir animasyon film üzerinde de çalışıyor. Proje ilk açıklandığında çıkış tarihi 2024 olarak duyurulmuştu ancak stüdyo bu kararından vazgeçip ilk önce Avatar Aang ve takımı ile ilgili bir film çıkarmanın hayranların beğenisi açısından daha mantıklı bir hareket olacağı kanısına vardı.

Avatar Kyoshi film ise stüdyo tarafından belirsiz bir tarihe ertelendi. Çoğu kişinin merak ettiği Avatar Kyoshi filmi umarız beklentilerin üzerinde bir yapım olur.

5. Korra Filmi

Avatar Korra
Avatar Korra

The Last Airbender Avatar’dan sonra yayınlanan The Legends of Korra devam dizisi hayranların pek ilgisini çekmese de oldukça sevilmişti. Özellikle ilk Avatarın hikayesi ve ilk Avatar kim? Sorularını cevaplayan dizide olası birkaç sorumuzu yanıtlanmıştı.

Hayranların tepkisini önemseyen Avatar Studios’ta Korra için bir animasyon filmi de çıkarmak için kolları sıvamışa benziyor. Film hakkında pek bilgi olmasa da diziden sonraki Korra’yı göreceğimiz tahmin ediliyor. Ayrıca tarih net olmamakla birlikte Kyoshi filminden sonra yayınlanacağı söyleniyor. Umarız dizide yaşadığımız fiyaskoyu filmde yaşamayız.

Bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa yine sitemizde yer alan “Disney Plus Yeni Animasyon Projelerini Duyurdu!” adlı yazımıza da göz atabilirsiniz

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mehmet Kanmaz
Mehmet Kanmaz
1 ay önce

Umarım Netflix uyarlamasından daha iyi olur bu diziler. Netflix uyarlamasını izlerken deliye döndüm. Bu yeni yapımları sabırsızlıkla bekliyorum.

İlgili İçerikler