Arkadaşlarla Oynanabilen Co-Op ve Multiplayer Oyunlar

Arkadaşlarla Oynanabilen Co-Op ve Multiplayer Oyunlar

Oyun oynamayı seven ama birlikte hangi oyunları oynayacağınızı bilmeyen bir arkadaş grubuna sahip olabilirsiniz. Hiç sorun değil! Öyleyse arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz en iyi oyunları içeren bu listemizden Co-Op ve multiplayer özellikli bir oyun seçin ve oynamaya başlayın.

Arkadaşlarınızla sohbet ederken bir süre sonra aynı konuları konuşmaya başladığınızı fark edebilirsiniz. Ne yapacağınızı bilemeyeceğiniz bu zamanlarda eskiden oynadığımız kulaktan kulağa veya saklambaç gibi oyunların yerini alan multiplayer (çevrimiçi) bilgisayar oyunlarına başvurabilirsiniz.

Arkadaşlarla oynanabilen co-op ve multiplayer oyunlar, arkadaşlarınızla aynı odada olmasanız bile beraber eğlenebileceğiniz çok güzel bir aktivitedir. Peki, hangi tür oyunları arkadaş grubunuzla oynayabilirsiniz? İşte arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz en iyi eşli, rekabetçi ve çevrimiçi oyunlar:

1. Gartic Phone

Gartic Phone
Gartic Phone

Listemizin ilk oyunu olan Gartic Phone tamamen ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir oyun.

Kulaktan kulağa benzeyen oyun birkaç aşamadan oluşuyor. Discord üzerinden oynanabilen oyunun temeli resim çizmeye dayanıyor.

İlk aşamada herkes komik birer cümle yazıyor sonrasında bu cümleler rastgele dağıtılıyor. Herkes önüne gelen cümleyi çizerek anlatmaya çalışıyor ve çizimler bittiğinde oyuncular yine rastgele bir şekilde çizimin ne olduğunu tahmin etmeye çalışıyor.

Oyunun sonunda bütün aşamaları herkes görüyor ve ortaya çok komik tahminler çıkıyor.

2. Goose Goose Duck

Goose Goose Duck
Goose Goose Duck

Bir dönemin popüler oyunu Among Us gibi “Katil Kim?” oyunu olan Goose Goose Duck da listemizdeki ücretsiz oyunlardan birisi.

Birbirinden farklı haritaları ve onlarca rolü olan Goose Goose Duck katil kim oyununa biraz daha kaos getiriyor.

Goose Goose Duck oyun içi görüntü
Goose Goose Duck oyun içi görüntü

Arkadaşlarınızdan kimin yalan söylediğini anlamayı iyice zorlaştıran oyunda grup olarak kazanabilecek rollerin yanında tek başına kazanması gereken roller de yer alıyor.

Oyunun ana mantığı eğer bir kazsanız, kazların arasında gizlenen ördeği herkes ölmeden önce bulup eğer rolünüz izin veriyorsa öldürmek veya görevleri bitirmek.

Ördek olarak oynuyorsanız da gizlice kazları öldürmeniz gerekiyor ama katil olan ördeklerin de farklı rolleri olduğu için öldürmeden de oyunu bitirmenin yolları olabiliyor.

3. Unsolved Case

Unsolved Case
Unsolved Case

Unsolved Case ücretsiz olan bir başka oyun. Diğer oyunlardan farklı olarak bu oyun sadece iki kişiyle oynanabiliyor ne az ne çok. Eski partner iki dedektifin eski davalarındaki bir şeye çok benzeyen bir kutu almasıyla oyun başlıyor ve bulmacaları çözerek ilerliyorsunuz.

Bu oyunda diğer oyuncuyla iletişim halinde olmanız ve beraber hareket etmeniz çok önemli. Eğer İngilizceniz iyiyse ve oynayacak bir arkadaş bulamadıysanız oyunun Discord kanalında oyunu oynamak isteyen başka oyuncuları bulabilirsiniz.

4. Stardew Valley

Stardew Valley
Stardew Valley

Steam’den indirebileceğiniz simülasyon ve rol yapma oyunu Stardew Valley ücretli bir oyundur.

İlk bakışta basit bir çiftlik oyunu gibi gözüken bu oyun arkasındaki sürükleyici hikayesiyle oyun oynama zevkini artırıyor. Oyun, dedemizin bir gün şehir hayatından bunalırsak açmamızı istediği bir mektubu almamızla başlıyor.

Mektubu açtığımızda dedemizin Pelikan Kasabası’ndaki eski çiftliğini bize verdiğini öğreniyoruz.

Bu bizim için huzurlu bir hayata başlamak için çok iyi bir fırsat gibi gözüküyor. Çiftliğimizde ürün yetiştirebiliyor, yakındaki gölde ve denizde balık tutabiliyor, madene gidip değerli cevherler bulabiliyoruz.

Stardew Valley çiftlik
Stardew Valley çiftlik

Oyun, bizden yapmamızı istediği görevlerle oyunu oynama süremizi artırıyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayabiliyoruz.

5. Zombie Army Trilogy

Zombie Army Trilogy
Zombie Army Trilogy

Listedeki diğer ücretli oyunumuz diğerlerinden biraz daha farklı. Daha çok savaş, katliam içeren oyunları seven oyuncuların hoşuna gidecek bu oyun en fazla dört kişiyle oynanabiliyor.

Oyun İkinci Dünya Savaşı zamanlarında Berlin’de geçiyor. Zombiler tarafından ele geçirilen şehri araştırmaya giden karakterlerimiz öğrendikleri bilgilerle hikayede gittikçe daha derine iniyor.

Hikayeyi anlamak için duvarlardaki yazıları ve güvenli odalarda arada gelen ses kayıtlarını dinlemek gerekiyor. İsterseniz hikayeyi anlamadan da bölümleri geçerek ve sadece zombi vurarak da gayet eğlenebileceğiniz bir oyun Zombie Army Trilogy.

Zombie Army Trilogy oyun içi görüntü
Zombie Army Trilogy oyun içi görüntü

Oyunun en güzel yanlarından biri ise vuruş hissiyatı. Bir zombiyi tam kafasından tekte vurmanın bir insanı ne kadar tatmin edebileceğini görünce pek şaşırmayacaksınız.

Oynayacak daha fazla oyun arıyorsanız yine sitemizde bulunan ”En İyi 5 Gizlilik (Stealth) Oyunu Önerisi” adlı listemize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler