Android Mobil Oyunları Türkçeye Çevirme Programı

Android oyunları Türkçe yapma, mobil oyunları Türkçe diline çevirme programları ve uygulamaları, telefona root atmadan Çince oyunlar nasıl Türkçeye çevrilir? Gerçek zamanlı oyun çeviri programları hakkında detaylı bir rehber.

Android telefonlar için Google Play’den indireceğiniz oyunların çoğu farklı dilleri destekleyen arabirimlere sahiptir. Genellikle İngilizce dilinde olan oyunlar, İngilizce bilmeyen oyuncular için zorluk yaratmaktadır. İngilizce dilindeki oyunlara ek olarak Çince ve Korece arabirimlere sahip oyunlarda mevcuttur.

Türk oyuncular için Google Play’de Türkçe oyun sayısı bir elin 5 parmağını geçmediği için birçok mobil oyuncu Android mobil oyunlarının çevirisinin mümkün olup olmadığını sorgulamaya başladı.

İnternette bu konuda onlarca içerik olmasına rağmen hala daha iyi bir çözüm elde edilememiştir. Özellikle var olan çözümler Android telefonlar için Root gerektirmektedir ve telefona Root atmak cihaz için ciddi sorunlar ortaya çıkarır.

Peki telefona root atmadan Android oyunlar nasıl Türkçeye çevrilir? Özellikle Çince oyunları ve Korece oyunları Türkçe yapmak, oyuncular için oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Android oyunları farklı dilden Türkçe diline çevirmek için gerçek zamanlı dil çevirisi yapan Android uygulamalar geliştirilmiştir.

Android Oyunu Türkçeye Çevirme Programı

İlk programımız Google Play üzerinden indirilebilecek herhangi bir Android oyunu gerçek zamanlı olarak Türkçeye veya herhangi bir dilden istenilen dile çevirme yapan özel bir programdır, daha doğrusu bir uygulamadır.

1. Tap To Translate Screen

Oyunları Türkçeye çevirme programı
Oyunları Türkçeye çevirme programı

Bu uygulama oyunları Türkçe diline çevirebileceğiniz gerçek zamanlı çeviri yapan bir uygulamadır. Ayrıca oyun çevirisinin yanında farklı uygulamaları ve  medya dosyalarını da istenilen dile çevirmektedir.

İngilizce ve Çince oyunları Türkçeye çevirmek için uygulamayı indirdikten sonra uygulama arayüzünde bulunan kaynak ve hedef dili seçmeniz gerekiyor. Dil seçimini yaptıktan sonra oyun için çeviri için oyun uygulama menüsünden çeviri programı için izin onayı vermelisiniz.

Ardından “Power” butonuna basın ve oyunu açın. Farklı dildeki oyun dilinin gerçek zamanlı olarak Türkçeye çevrildiğin göreceksiniz.

İkinci mobil oyun çeviri programı ise aynı ilk programda olduğu gibi 100’den fazla dili Türkçeye çevirebileceğiniz kaliteli bir uygulamadır.

2. Screen Translate (Ekrana Çevir)

Screen Translate mobil oyun Türkçe yapma programı
Screen Translate mobil oyun Türkçe yapma programı

Screen Translate mobil oyun Türkçe yapma programı 100’den fazla dil desteğiyle Android destekli herhangi bir oyunu Türkçenin yanı sıra farklı dillere de çeviriyor. Ayrıca oyun haricinde mobil telefon ekranınızdaki neredeyse her türlü metin ögesini gerçek zamanlı çeviri yapmanızı sağlıyor.

Programı Google Play üzerinden indirerek gerekli ayarlamaları da yaptıktan sonra Android oyunları rahatlıkla Türkçeye çevirebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Enes
Enes
1 yıl önce

Ben nasıl yüklenecegini bilmiyorum

Thinpo
Yönetici
1 yıl önce
Yanıtla  Enes

Uygulamanın adı yazan alt başlıklara tıklayarak uygulama sayfasına giderek, uygulamayı indirebilirsiniz.

Eylül sena
Eylül sena
1 yıl önce

bu uygulamanın ismi ne ve nasıl yükleniyor

Thinpo
Yönetici
1 yıl önce
Yanıtla  Eylül sena

Uygulamanın adı yazan alt başlıklara tıklayarak uygulama sayfasına giderek, uygulamayı indirebilirsiniz.

İlgili İçerikler