American Horror Story: Double Feature 10.Sezonuyla Geri Dönüyor!

Hayranları tarafından merakla beklenen kült korku dizisi hakında tüm detaylara yer verdiğimiz inceleme yazımızda American Horror Story: Double Feature konusu, oyuncuları, fragmanı, dizinin çıkış tarihi ve 10. sezon detaylarını inceliyoruz!
American Horror Story: Double Feature 10.Sezonuyla Geri Dönüyor!

Ryan Murphy ve Brad Falchuk tarafından yazılıp yönetilen Amerikan korku ve gerilim dizisi uzun bir aradan sonra nihayet yeni sezonuyla ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Hayranları tarafından merakla beklenen kült korku dizisi hakındaki tüm detaylara yer verdiğimiz inceleme yazımızda American Horror Story: Double Feature konusu, oyuncuları, fragmanı, dizinin çıkış tarihi ve 10. sezon detaylarını inceliyoruz!

Geçtiğimiz mart ayında Ryan Murphy kişisel instagram hesabında yayınladığı bir videoyla American Horror Story‘nin yeni sezonunu duyurmasının ardından merakla beklenen 10. sezonun ismi de belli oldu. Ünlü yapımcının tek bir sezonda iki farklı hikayeye odaklanacak senaryosunun çekimleri ise neredeyse tamamlanmak üzere!

Hikayeler hakkında ser verip sır vermeyen Ryan Murphy, AHS: Double Feature‘da anlatılacak hikayelerden birinin denizde diğerinin kumsalda geçeceği hakkında bazı ipuçları verdi.

American Horror Story: Double Feature Konusu

Dizinin konusu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadığından sadece varsayımlar ve hayran teorileri hakkındaki detaylara değineceğiz. İlk olarak 2018 yılında dizinin 8. sezonunun yayınlandığı esnada duyurulan Double Feature’ın 2020’de yayınlanması planlanmıştı. Ancak pandemi sebebiyle askıya alınan dizi AHS’nin 10.sezonunun temasının değişebileceği endişelerini dile getirdi. Nitekim Ryan Murphy dizinin daha sıcak aylarda çekilmesi gerektiğini söylediğinde deniz, kumsal, güneş üçlüsü üzerine kurulu bir hikayenin geleceği kesinleşmiş oldu. Ryan Murphy’nin cuma günü yine bir instagram gönderisi üzerinden duyurduğu Double Feature lokasyonuyla hayranlarının dikkatlerini çekti. Daha sonra Massachusetts, Provincetown‘da gerçekleşen setten gelen fotoğraflar AHS’nin mistik yaratıklarını tekrardan gün yüzüne çıkaracak gibi.
Ayrıca sosyal medyadan yayınlanan teaser ve sinematik görsellerden Double Features’ın deniz konseptli hikayesinin vampirler veya mitolojik deniz yaratıkları sirenler ile ilgili olabileceği düşünülüyor.

American Horror Story 10.Sezon Oyuncuları

İlk sezonundan bu yana oyuncu kadrosunda çok az değişiklik yapan American Horror Story, eleştirmenler ve hayranları tarafından en çok övgü alan oyuncuları; Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe ve Finn Wittrock‘u bir araya getiriyor. Ayrıca Önceki sezonlardan tanıdığımız usta oyuncu Leslie Grossman ve 90’lı yılların kült film serisi Home Alone ile ünlenmiş Macaulay Culkin‘de AHS 10. sezonda yer alacak oyunculardan!

Donna Chambers
Donna Chambers

Ayrıca AHS: 1984’te Hemşire Rita rolüyle Angelica Ross’un da yeni sezonda yer almasının üzerine The Ellen Show ile yaptığı bir röportajda AHS: Double Feature’ın beklenenin üzerinde bir sezon olacağını ve en sevilen oyuncuların; Sarah Paulson, Evan Peters, Finn Wittrock’un geri dönüşlerinin harika olacağını belirtti. AHS’nin divası Frances Conroy ile tekrar çalışacağından memnuniyet duyduğunu ekleyen Ross AHS temasının nasıl olacağını ise çarpıcı sözlerle noktaladı.

Sadece bir kan banyosu olacak. Söyleyebileceğim tek şey, bu bir kan banyosu olacak. İzleyebilir miyim bilmiyorum.

Angelica Ross’un American Horror Story 10. sezonu ile ilgili açıklamaları kült korku ve gerilim dizisinin son zamanlarda çizgisinin dışına taştığı konusundaki eleştirilere karşı en iyi anlatı örneği olarak benimsenebilir. Peki tüm bu detayları öğrendiğimize göre asıl soru: “American Horror Story 10. sezon ne zaman çıkacak?”

American Horror Story 10. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

26 Mayıs 2020’de pandemi nedeniyle çekimlerine ara verilen American Horror Story 10. sezon bölümlerinin Ağustos 2021’e kadar prömiyer yapmayacağı bildirilmişti. Kısa bir süre sonra Ryan Murphy, hayranları tarafından merakla beklenen AHS yeni bölümlerinin Ağustos 2020’de çekimlerinin başladığını duyurmuştu. Peki sevilen dizi FX yayın platformunda ne zaman yayınlanacak? Bu konuda henüz resmi bir açıklama yok ancak 2021 yılının Sonbahar aylarında AHS: Double Feature bölümleri FX platformu üzerinden prömiyerini yapabilir.

American Horror Story’nin 10. sezonuyla ilgili henüz bir fragman yayınlanmış değil. Yayınlandığı takdirde bu gönderi altında yer alacaktır. 10. sezon tanıtım fragmanı yerine 9.sezon AHS: 1984 fragmanını izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

American Horror Story: Double Feature Fragmanı Yayınlandı mı?

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler