2022 Espor Turnuva Tarihleri (CS:GO, Valorant, Dota 2, COD, R6S)

2022 Espor Turnuva Tarihleri (CS:GO, Valorant, Dota 2, COD, R6S)

CS:GO, Valorant, Dota 2, COD, R6S gibi Espor oyunlarının 2022 yazında gerçekleşecek Major turnuvaları ve şampiyona tarihleri, Espor müsabakalarının gerçekleşeceği yerler ve etkinlikler hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara yer verdik.

Geçtiğimiz son iki yılda E-spor etkinliklerinin kısıtlamalar nedeniyle sekteye uğraması bu tarz faaliyetlerin popülaritesine olumsuz yansımıştı. Ancak son gelişmeler ve kısıtlamaların kaldırılmasıyla 2022 yılı dopdolu yaz etkinlikleriyle büyük e-spor turnuvalarına ev sahipliği yapacak.

Intel, Activison ve Riot gibi büyük oyun şirketlerinin düzenlediği Espor turnuvaları ödülleriyle ve profesyonel oyuncularıyla 2022’ye damgasını vuracak. Dünyanın en iyi Espor takımlarının rekabet edeceği Espor şampiyonaları tarihleriyle de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

2022 Yılında Gerçekleşecek En Büyük Espor Turnuvaları

Peki 2022’nin en büyük Espor müsabakalarının tarihleri ne zaman ve nerede gerçekleşecek? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız tüm detaylarıyla 2022 yılının ikinci yarısında gerçekleşmesi planlanan en büyük Espor organizasyonlarına yer veriyoruz. Hatta bu Espor turnuvalarından biri Türkiye’de gerçekleşecek.

O halde, 2022 yazının geri kalanı için en çok beklenen Esports turnuvalarından en önemlilerine bir göz atalım.

Intel Extreme Masters XVII – Köln (CS:GO)

Intel Extreme Masters
Intel Extreme Masters

IEM Köln, CS:GO şampiyonalarının en bilineni ve en büyük turnuvalardan biridir. Lanxess-Arena’da gerçekleşecek olan etkinlik 24 takımın birbiriyle mücadele edeceği harika bir atmosfer sunacak. Ancak etkinliğin sadece son üç günü olan 15-17 Temmuz tarihleri arenada gerçekleşecek olup izleyiciye açık olacak.

IEM Köln 2022, NAVI, G2 ve Major şampiyon FaZe Clan dahil olmak üzere 1 milyon dolarlık ödül için yarışan en büyük takımlara ev sahipliği yapacak. Ayrıca 8 kalifiye takım haricinde play-inlere 16 akım daha dahil olacak. Akabinde IEM, tüm oyunların Bo3 ve bir Bo5 Büyük Final olduğu iki çift eleme formatlı (GSL) grupla devam edecek.

Etkinlik ve bilet satışları hakkında daha fazla bilgi için ESL Gaming resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz .

  • Intel Extreme Masters XVII başlangıç tarihi: 5 Temmuz 2022

Call of Duty League Championship 2022 (CALL OF DUTY)

Call of Duty League Championship 2022
Call of Duty League Championship

Call of Duty League Playoff kısmı, Vanguard sezonunun dünya şampiyonlarını belirleyen turnuva olacak. Geçtiğimiz haftalarda Activision, CoD League’in ilk sekiz takımının yarışacağı bu etkinliğin Los Angeles’taki Galen Center’da düzenleneceğini duyurmuştu.

2.5 milyon dolarlık ödül havuzuyla, iki günde 8 takımın çift eleme grubunda mücadele edeceği turnuvada Global Challengers Leaderboard’dan dört takım ve Last Chance Qualifiers’dan dört takım (her bölgeden birer tane: Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika) yer alacak. ) karşı karşıya geliyor.

Etkinlik ve bilet satışları hakkında daha fazla bilgi için Call of Duty League resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Call of Duty League başlangıç tarihi: 4 Ağustos 2022

PGL Arlington Major 2022 (DOTA 2)

PGL Arlington Major
PGL Arlington Major

Arlington, Teksas’taki Esports Stadium’da gerçekleşecek olan PGL Arlington Major Dota 2 turnuvasına ev sahipliği yapacak. Etkinlik yaklaşık on gün sürecek ancak yarışmanın sadece son üç günü (12-14 Ağustos) canlı olarak seyirci önünde gerçekleşecek.

Dünyanın en iyi 18 takımı, toplam 500 bin dolarlık ödül havuzu ve Pro Circuit puanları için karşı karşıya gelecek. Her bölgeden 2-3-4 takım olmak üzere; Batı Avrupa ve Çin’den dörder takım, Güneydoğu Asya ve Doğu Avrupa’dan üçer takım ve Kuzey Amerika ve Güney Amerika’dan ikişer takım seçilecek.

Etkinlik ve bilet satışları hakkında daha fazla bilgi için Tixr resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • PGL Arlington Major başlangıç tarihi: 4 Ağustos 2022

Six Berlin Major 2022 (RAİNBOW SİX)

Six Berlin Major
Six Berlin Major

Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege espor turnuvalarının en iddialısı olan Six Berlin Major, Berlin’deki Theater am Potsdamer Platz’da gerçekleştirilecektir.

Ubisoft tarafından organize edilecek olan R6S turnuvası Espor hayranlarına unutamayacakları bir deneyim yaşatacak. Toplamda 7 gün sürecek olan etkinlik, 19-21 Ağustos’ta halka açık olacak.

Dünyanın en iyi 16 Rainbow Six takımının kupa için yarışacağı müsabaka da Asya-Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika’dan takımlar yarışacak.

Etkinlik ve bilet satışları hakkında daha fazla bilgi için Ubisoft resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Six Berlin Major başlangıç tarihi: 15 Ağustos 2022

2022 Dünya Valorant Şampiyonası İstanbul (VALORANT)

Türkiye Valorant Şampiyonası 
Dünya Valorant Şampiyonası İstanbul

Eylül ayında sadece iki gün sürecek olan etkinliğin ev sahipliğini Türkiye üstleniyor. İstanbul’da gerçekleşecek olan turnuva Riot tarafından organize edilecek ve dünyanın dört bir yanından en iyi 16 takım 2022 Şampiyonlarını kazanmak için İstanbul’da olacak.

Etkinliğin düzenleneceği yer ve katılacak takımlar hakkında henüz detaylı bilgi yok. Ancak bu bilgilerin de önümüzdeki haftalarda Riot cephesinden duyurulması bekleniyor.

Etkinlik ve bilet satışları hakkında daha fazla bilgi için Valorant Esports resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • Dünya Valorant Şampiyonası İstanbul başlangıç tarihi: 15 Ağustos 2022
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler