WordPress İçin En İyi 20 Android Uygulama

Wordpress sitenizi Android’in sunduğu uygulamalar ile işte, okulda ve dışarıda; istediğiniz her yerde kontrol edebilir, içerik paylaşabilir, sosyal medya hesaplarınızı yönetebilirsiniz.

WordPress sitenizi yönetmek için Android’in sunduğu yardımcı uygulama ve araçlar ile işte, okulda ve dışarıda; istediğiniz her yerde wordpress sitenizi, blogunuzu kontrol edebilir, içerik paylaşabilir, sosyal medyanızı tek tıkla yönetebilir hatta yorumlara cevap verebilirsiniz. WordPress Sitenizi Yönetmek İçin En İyi 20 Android Uygulama Listemize bir göz atın. İşinize yarayacak harika uygulamalar var.

Php tabanlı içerik yönetim sistemi olan WordPress W3Tech’in verilerine göre 2020 yılı dahil CMS pazar payının %61’ine sahip ve internetin %35’i WordPress tarafından destekleniyor. Netcraft tarafından yapılan bir araştırmaya göre 455.000.000.000‘dan fazla web sitesi WordPress altyapısını kullanıyor. WordPress açık ara en iyi internet sitesi yayınlama ve barındırma platformu olmasının yanı sıra adeta küresel bir fenomen!

IoE(İnternet Of Everything), hayatımızın her alanına nüfuz etmesiyle her an her yerde erişim sağlayabileceğimiz cihazlar ile bilgisayara bağlı kalmadan WordPress’e yayın gönderebilir, yorum ve site istatistiklerini takip edebilir, hatta sosyal medya ile içeriklerinizi planladığınız saatlerde otomatik paylaşabilirsiniz. Android bir cihaz ile WordPress site yönetimi oldukça basittir. WordPress Sitenizi Yönetmek İçin En İyi 20 Android Uygulama listemizde bizim de kullandığımız WordPress için gerekli Android uygulamalarını listeledik.

1.Wordpress App

Automattic‘in WordPress kendi sistemi üzerinden sitenizin Android ve İOS cihazlarda yönetebileceğiniz başarılı ancak Jetpack ile çalıştığı için biraz hantal olan uygulama, içerik oluşturmaya, medya eklemeye, yorum denetlemeye ve sayfa oluşturup düzenlemeye izin veriyor.

2. WooCommerce

Çevrimiçi bir mağaza yönetiyorsanız WordPress’in WooCommerce eklentisi e-ticaret sitenizi rahatlıkla yönetebileceğiniz harika bir uygulama. Automattic’in yayınladığı uygulama Android ve İOS platformlarda kullanılıyor. Masaüstü sürümüne göre özellikleri sınırlı olsa da bilgisayardan uzak kaldığınız an siparişleri görmek için oldukça yararlı.

3. Google Analytics

Google Analytics web site sahipleri için en uygun ücretsiz istatistik aracıdır. Google LLC‘nin geliştirdiği uygulama Android ve İOS cihazlarda kullanılabiliyor. Gerçek zamanlı raporlarla veri kontrolü yapabileceğiniz Google Analytics ile web sitenize gelen ziyaretçilerin sayısını, nereden geldikleri ve sitenizde ne yaptıkları ile ilgili istatistiklere ulaşabilirsiniz.

4. Notion

Notion, fikirleriniz ve içeriklerinizi yazabileceğiniz bir not alma uygulamasıdır. San Francisco, CA menşei Notion Labs‘in 2 yıl önce yayınladığı ve verimlilik alanında şimdiden fark yaratan uygulama güçlü not alma özelliğinin yanı sıra görevler ve projeler oluşturabileceğiniz, hazır şablonlar ile pratik işler çıkarabileceğiniz oldukça popüler bir uygulamadır. Tüm cihazlarınızla senkronize edilebilir. Verileriniz bulut hafızada saklanır. Kullanıcı adı ve şifreniz ile her an her yerden notlarınıza ulaşabilirsiniz.

5. Evernote

Aynı Notion gibi özelliklere sahip bir uygulama olan Evernote‘da kodlama yapabileceğiniz harici özelliklerin yanı sıra video ekleme ve karalama yapmanıza olanak sağlayan ekstra özellikler bulunur. Tüm cihazlarınız ile senkronize bir şekilde çalışabilir. Popüler bir uygulama olan Evernote ile zengin içerikli notlar oluşturabilirsiniz. PC, Android, İOS ve Mac platformlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak Google Keep ve One Note uygulamalarını da deneyin!

6. Pingdom

Pingdom mobil cihazlar için geliştirilmiş web sitenizin anlık çalışabilirlik durumunu gösteren ücretsiz bir uygulamadır. Pingdom, ekstrem koşullarda web sitenin kapalı olduğu durumlarda sizi uyarır.

7. Buffer

Buffer, sosyal medya yöneticiliği için en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Sosyal medya hesaplarınız için gönderilerin paylaşım saatini planlar. Sadece paylaşılması gereken zamanı ayarlayın, gerisini Buffer halleder. Aynı zamanda uygulama üzerinden gönderi istatistiklerini de takip edebilirsiniz.

8. IFTTT

Favori uygulamalarınızın ve cihazlarınızın birlikte çalışmasına olanak sağlayan IFTTT ücretsiz sürümünde 3 applet yaratmanıza olanak sağlar ve verimliliğinizi mümkün olan en üst seviyeye taşır. Bunu bir izleme aracı olarak düşünebilirsiniz. Hatta işlerinizi otomatikleştirebilir ve dolayısıyla bilgilendirme mesajları alabilirsiniz.

9. Feedly

Feedly, modern bir yayın takibi uygulamasıdır. Favori web sitelerinizin içeriklerinden anlık olarak haberdar olabileceğiniz Feedly, web siteniz için içerik oluşturma konusunda pratik olarak gündem takibi yapabilirsiniz. Ayrıca takip ettiğiniz web sitelerini kategoriler halinde düzenleyebilirsiniz.

10. Facebook Business Suite

Facebook sayfalarınızdaki etkileşimi arttırmanın en ideal yolu kitleniz ile etkileşim kurmaktır. Facebook Business Suite sayfalarınızı verimli bir şekilde yönetilmesini ve kitle takibini sağlar. Size anlık bildirimler ve raporlar sunarak sayfanızın iyileşmesi için ipuçları sağlar. En önemlisi de fotoğraflar ekleyebilir, gönderi ve yorum yayınlayabilirsiniz.

11. Facebook Reklam Yöneticisi

Yeniden hedefleme reklamları ve daha birçok reklam yöntemiyle web sitenize ziyaretçi çekebilir, markanızı tanıtabilirsiniz. Facebook Reklam Yöneticisi bu ihtiyaçların hepsini, mobil cihazlarda yönetmenize olanak sağlayan uygulamadır.

12. Gmail

WordPress site sahipleri için bulunmaz Hint kumaşı! Yorumlar, iletişim formlarından gelen mesajlar gibi tüm mesajları kendi içinde gruplandırır ve sadece önemli bilgilendirme mesajlarını size bildirir. Spamları temizler ve gerçek mesajlar ile keskin bir ayrım gözetir!

13. Google Drive

Google Drive, listemizin en önemli uygulamalarından biridir. Dosyalarınız için size ücretsiz olarak 50 GB bulut hafıza veren Google Drive tüm cihazlarınızda kullanabileceğiniz kullanıcı dostu bir uygulama. Telefonunuzdan yüklediğiniz bir dosyaya anlık olarak bilgisayarınızdan erişebilirsiniz. Ayrıca ücretli planlar ile bulut hafızasını yükseltebilirsiniz.

14. Google Authenticator

Google Authenticator uygulaması WordPress dahil birçok uygulamaya iki adımlı doğrulama özelliği ekleyen bir güvenlik uygulamasıdır. WordPress sitenizi bilgisayar korsanlarına karşı korumak için ekstra bir güvenlik adımı oluşturarak sitenizi siber girişimlerden uzak tutar.

15. Google Ads

Küçük web siteleri ve bloglar için gelir kaynağı olan Google Ads tüm temel metriklerle ayrıntılı gelir raporlarına erişim sağlar. Sadece para kazandıran bir uygulama değildir. Sitenizin kazanç tablosuna göre raporlar sunarak genel bir izlenim kazandırır.

16. Transferwise

Ülkemizde yasaklanmasının ardından bölgesel faaliyetlerini durduran Paypal‘ın bir alternatifi olan Transferwise oldukça yeni bir start-up. Son yıllarda verimli bir büyüme ile umut vadeden site global ödeme alma ve yapma konusunda oldukça başarılı. 29 farklı para birimiyle işlem yapabileceğiniz Transferwise’da düşük işlem ücretleri ve hızlı ödeme koşulları sayesinde oldukça kullanışlı.

17. Last Pass

WordPress dahil tüm hesaplarınız için güçlü ve karmaşık şifreler oluşturan Last Pass kırılması zor şifreleri sayesinde wordpress sitenizi siber saldırılardan korur. Şifreler aklınızda kalmasa bile Last Pass sizin için hatırlar!

18. Pomodoro Timer

Son zamanlarda popülerleşen Pomodoro tekniğini mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Pomodoro tekniği 25 dakikalık çalışma süreleri arasında 5 dakikalık molalar vererek çalışma verimini arttıran özel bir teknik. Pomodoro Timer ise bu tekniği uygulamanız için zamanlayıcı olarak çalışıyor.

19. IA Writer

Ücretli bir metin editörü olan IA Writer ile sade ve minimal bir görünüm elde edin. İçeriklerinizi oluştururken dikkat dağıtmayan tasarımı sayesinde ilhamınız asla gitmeyecek.

20. Trello

İster kişisel bir blog yazarı ister kurumsal bir ekip olun işleri yürütmek her zaman organizasyon ve disiplin gerektirir. Trello hem ekip içi verimi arttıran hem de işlerinizi organize etmenize yardımcı olan kişisel bir proje yöneticilik aracıdır.

Android, WordPress site araçları hakkında olan listemiz bu kadardı. Eğer WordPress sitenizi yönetmek için listede olmayan ve sizin kullandığınız başka Android uygulamalar var ise bize yorum kısmından bildirin.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler